Obi-Wan Kenobi
66/100 - 84×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Darth Vader

Darth Vader

Vyvolený, který měl nastolit rovnováhu Síly. Teď je z něj ale nenávistivý lord Vader, který se vydává na lov svého bývalého mistra.

Sezóny 1
2022 - 2022

Osoba, kolem které se točí celá sága Skywalkerů. Kdysi mladý a zručný Anakin Skywalker, otrok z Tatooinu, který se díky náhodě seznámil s mistrem Jediem Qui-Gonem Jinnem. Ten chtěl Anakina vycvičit v Jedie, což mu nakonec nebylo umožněno. Štafetu ale přezval jeho bývalý padawan Obi-Wan Kenobi. Z Anakina a Obi-Wana se postupem času stali přátelé.

Na konci Klonových válek se Obi-Wan odebral na Utapau zastavit generála Grievouse, zatímco Anakin zůstal na Coruscantu, kde měl na základě rozkazu Rady Jediů špehovat nejvyššího kancléře. Kancléř Palpatine, který si Anakina jako svého učedníka vytipoval už mnoho let dopředu, ale pomalu začal mladého Skywalkera zpracovávat. Využil jeho citů k Padmé a přetáhl ho na temnou stranu Síly.

Z Anakina se tak stal Darth Vader, který během pár dnů ztratil úplně vše. Jeho utajovaná manželka Padmé Amidala zemřela při porodu, když ztratila vůli k životu. Vader následně prohrál osudový souboj s Obi-Wanem, kdy přišel k rozsáhlým zraněním a bez speciálního obleku již nemohl nikdy normálně fungovat. Vaderovi nezbylo nic, pouze hněv, nenávist a utrpení. Úspěšně zničil vše, co mu připomínalo Skywalkera. Nyní, když ví, že jeho starý mistr je stále naživu, se vydává na lov svého bývalého učitele, kterého chce trápit a trýznit, jak se jen dá.

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SUFORAYSIS

DARTH VADER byl jako vždycky super........­.....je to přece postava kolem které se otáčí celá GALAXIE............ :-) :-) :-)

11.7.2022 | 13:03:43
KarlCZ

Vader super, jen ty dialogy občas byly takový hloupý, od Obiho navíc taky dostal docela slušně na prdel, čekal bych trochu víc…ale jinak super :)

29.6.2022 | 9:11:48
Filip Ondrej

Vader jak má být, akorát mě trochu zklamalo jak si to nechal od Obi-Wana nandat. Je vidět jak je Vader v této době vůči Kenobimu zaslepený.

22.6.2022 | 13:31:10
RagnarokCzD

Já mám Vadera rád … a to tak, že velmi … a možná právě proto mě tak mrzí, že z něj tady dělaj takovýho blbce. :(

Postava i Hydenův výkon byly skvělý … ale ten zatracenej scénář! -_- To nekonečný „nechám tě odejít aby se moh dělat další díl kde tě budu strašně nahánět“ nebo „vyřídím si to s tebou sám, takže až mě přechčiješ budu tam moct jen bezmocně stát a dívat se jak odlétáš“ nebo „budu tě pronásledovat osobně a všechny ostatní nechám utýct protože vůbec zrovna nejsem na palubě obřího křižníku, kterej má tisícovou posádku a k dipozici stovky stíhaček“ …

Prostě jo, Vader je tady skvělej … ale neskutečně blbej. :(

22.6.2022 | 12:01:36
GrindyCZ25

Miláček :-)

8.6.2022 | 20:07:42
tom99

I am what you made me… Jde snad dát tomu nejlepšímu záporákovi všech dob a nejpropracovanější postavě něco jiného než 100%? :-)

webmaster, grafik
7.6.2022 | 17:51:57

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama