Obi-Wan Kenobi
66/100 - 84×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

Bývalý mistr Jedi, který žije na Tatooinu jako poustevník. Tajně ale hlídá Luka Skywalkera, novou naději nejen pro vyhubené Jedie.

Sezóny 1
2022 - 2022

Obi-Wan Kenobi je bývalý mistr Jedi a člen rady Jediů na Coruscantu. Většina jeho života je pojena s Anakinem Skywalkerem, kdy shoda náhod zapříčinila, že se Anakin stal jeho učedníkem. Oba si prošli velkým vývojem. Jejich otcovský vztah se časem proměnil na bratrský a po většinu času spolu válčili bok po boku během Klonových válek.

Každé přátelství ale musí jednou skončit. Anakin Skywalker začínal mít vize o smrti své utajené manželky Padmé. Když se o ni začal bát a věděl, že Jediové ji nedokážou zachránit, obrátil se na někoho, kdo tvrdil opak – Sheeva Palpatina. Skywalker se přidal k temné straně Síly a nedokázal tomu zabránit ani jeho přítel a bývalý mentor Obi-Wan, který v době, kdy ho Anakin nejvíce potřeboval, byl převelen na Utapau, kde gradoval konec války.

Anakin a Obi-Wan se setkávají následně na vulkanické planetě Mustafar. Tentokrát již jako nepřátelé. V epickém souboji dokáže Obi-Wan Anakina porazit. V domnění, že Skywalker je mrtvý, opouští planetu a následujících deset let ho požírá pocit, že nechal svého bývalého přítele zemřít. Jenže nebylo tomu tak. Ze Skywalkera se stal Darth Vader, který nyní svého bývalého mistra loví.

Profil postavy z filmů Star Wars najdete: ZDE

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Nejlepší Jedi, nejlepší postava, nejlepší herec, jen scénář mohl být lepší, nedostali z tý postavý všechno, co by se dalo, ale Ewan je borec.

23.6.2022 | 13:41:09
MovieCleaStar

Na Obi-Wana som sa tešila najviac. Je to charakter, herec, profesionál. Nuž časy sa zmenili. Na to že je Disney Jedi rytier. To je skvelé. Len škoda toho scenára. V rukách Lucasa by to bolo 100% lepšie.

3.6.2022 | 7:49:22
Jay Jay

Legenda

28.5.2022 | 8:08:42
SUFORAYSIS

Jeden z nejlepších Jediů........­..LEGENDA STAR WARS a hlavně PROQUELOVÉ TRILOGIE.:-)

27.5.2022 | 21:48:38
RagnarokCzD

Muž, mýtus, legenda …

Ten kvůli němuž jsme přišli, ten jehož příběh byl sepsán ve skvělé knize, která by bývala fungovala skvěle v souladu s kánonem kdyby ji ti blbci z Disney prostě jen zfilmovali … a ten jehož příběh bude v následujících týdnech totálně zmršen … a nebo (i když tomu moc nevěřím) pozvednut na novou úroveň epičnosti. :D

A mimochodem … Všímáte si jak strašně podobnou proměnu prodělal Obi-Wan ve srovnání s vlastní verzi z třetí epizody … a Luke v nový trilogii? Já vim, „Ben“ má mnohem lepší důvod tvářit se jako zahořklej stařík, kterej všem říká aby se na všechno vykašlali a nechali to bejt … ale i tak mi přijde vtipný jak snadno u něj příjmáme něco za co Abramse rožněj ještě dnes. :D

27.5.2022 | 16:08:47
tom99

Kdo ho nemůže nemít rád? :-)

webmaster, grafik
27.5.2022 | 14:03:27

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama