Obi-Wan Kenobi
66/100 - 84×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

19 3
24.8.2023

Ewan McGregor si natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi nesmírně užil a vlastně to již několikrát napříč uplynulým rokem médiím a fanouškům připomínal. Nyní se po delší době ozvala i režisérka celé série Deborah Chow, která se režisérsky a producentsky postarala o celý seriál. V případě Star Wars seriálů není zvykem, aby jediný tvůrce režíroval celou sérii a v tomto ohledu se jednalo o naprostou unikátnost (což ve finále mohlo být chybou vedoucí k určité monotónnosti celého seriálu, pozn. red.).

Deborah Chow promluvila pro The Hollywood Reporter zpětně o natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi. Jednou z nejtěžších věcí bylo vyprávět příběh, který se odehrává mezi dvěma trilogiemi, dvěma zdánlivě odlišnými světy, kdy každá strana mince má svou zatvrzelou fanouškovskou základnu. Výzvou bylo tedy to přinést to správné z prequelů a i z původní trilogie. O tom, jak se to povedlo, samozřejmě necháme na vás.

(Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii. Foto: Disney+)

Na natáčení nicméně probíhala velice uklidněná a přátelská atmosféra. Většina si užívala natáčení na obrovské craft stagy, která za herci promítala uměle vytvořené pozadí. Jedinou nevýhodou bylo natáčení v době pandemie, tudíž se to neobešlo bez povinných roušek a jiných restrikcí. Jakmile ale skončila poslední klapka, Ewan McGregor chtěl údajně pokračovat dál.

Zatímco ostatní si oddechli a přemýšleli o dlouhé dovolené, McGregor se okamžitě vydal za Deborah Chow a sděloval jí své nápady na případnou druhou řadu. Mcgregor připomněl, že mají dalších deset let na prozkoumání toho, co Obi-Wan Kenobi dělal. Naivní představa fanoušků, že starý Kenobi téměř dvacet let seděl na šutru na Tatooinu a díval se, jak Luke Skywalker roste, je malinko zcestná, přesto svým zvráceným způsobem i pochopitelná.

McGregorovo zapálení je v tomto ohledu až neuvěřitelné. Ewan McGregor je přední hollywoodskou hvězdou, který se v seriálech takřka nevyskytuje. O to víc by si studio Disney mělo vážit, že je ochoten přistoupit na tento formát znovu a zahrát si Kenobiho opět v seriálu, i když by mu daleko slušelo stříbrné plátno. Bohužel o druhé řadě se v tuto chvíli nemluví a budeme se pro tuto chvíli spokojit s takovými nahodilými prohlášeními, která nás alespoň na chvíli potěší.

Zdroj: ComicBook.com (Článek 1, Článek 2)

Diskuze /10

witcherrr

Sice fajn že má nadšení, ale první série byla katastrofa, to už dva díly Ahsoky jsou o několik levlů vejš.

24.8.2023 | 17:24:18
Monkeyskunk

Vím, že jsem výjimka, ale mě se Obi líbil, takže další sérku bych si s chutí dal. Nebavil mě tak, jako Andor, ale katastrofa, jakou většina lidí prezentuje se za mě nekonala :)

#3 Rik #4 tom99
24.8.2023 | 17:56:25
Rik

#2 Monkeyskunk: OK, proti gustu…, ale to bylo fakt hodně slabé. Kulisy, doslova nepovedené scény, finální souboj „utopený“ mezi kamením. Jak píše Witcherrr, Ahsoka je opět TOP.

24.8.2023 | 20:17:51
tom99

#2 Monkeyskunk: Asi to nenaplnilo očekávání, ale za mě to průser taky nebyl. Vlastně jsem byl víceméně spokojený, seriál má své silné momenty. Taky bych změnil celou řadu věcí, ale v určitých případech seriál dostává úplně zbytečný hate…

#7 RagnarokCzD
webmaster
25.8.2023 | 11:01:31
jerzisoft

No, jestli ty nápady budou tak úžasné, jako v první sérii, tak nás čeká pořádné peklo.

25.8.2023 | 14:14:31
Lex Luthor

Promiň Obi, ale Ahsoka a její první dvě epizody hravě strčí do kapsy celý tvůj seriál. Při sledování Ahsoky jsem měl pocit, že se dívám na kvalitní Star Wars film při sledování Obi Wana jsem měl pocit, že sleduji nějakou nepovedenou fanouškovskou verzi čehosi.

25.8.2023 | 20:39:54
RagnarokCzD

#4 tom99: Ty určitý případy bych si velice rád poslechl …

#8 Lex Luthor #9 Lex Luthor #10 tom99
25.8.2023 | 22:14:52
Lex Luthor

#7 RagnarokCzD: špatná kamera, tmavé pozadí, inkvizitoři tam byli jen do počtu a nic nedělali jen postávali a čuměli do blba, teleportace z místa na místo, absurdní úniky, Obi se z deprese dostane jen tak a Vadera zasype hordou kamení a jednoduše nad ním zlomí hůl a o Revě se radši ani nebavím

26.8.2023 | 7:32:50
Lex Luthor

#7 RagnarokCzD: Promin překoukl jsem se myslel jsem, že reaguješ na můj komentář

26.8.2023 | 7:34:17
tom99

#7 RagnarokCzD: Těžko říci, zda budeme hodně diskutovat, proto uvedenu alespoň dva příklady:

Vztah Obi-Wana a Leii – tohle je prohloubení, které jsem od seriálu přesně čekal. Když si zpětně pustíš Epizodu IV, jasně vidíš, že Leia má k Benovi vztah. A ten byl v seriálu dokonalý a skvěle pasoval do toho, co o nich víme z pozdějších dílů. Chemie fungovala na jedničku a jejich dojemné loučení v závěru posledního dílu patří k mým nejoblíbenějším scénám.

Vývoj Obi-Wana Kenobiho – i když tady mám několik výhrad, celkem se mi zamlouvá, že se odtrhnul od Síly. Jeho cesta zpět mě bavila, i když přiznávám, že přechod z nic neumějícího Obi-Wana na badass Obi-Wana byl malinko umělý. Jsem alespoň rád za závěrečný díl, kdy Kenobi ukázal, že nad Anakinem zlomil hůl. Znovu když si pustíš Epizodu IV, tak Obi-Wan si z Vadera místy i utahuje a nevidí v něm svého bývalého žáka.

Myslím si, že i když provedení nebylo nejlepší, seriál řekl a odvyprávěl to, co měl. Kenobi se stal tou postavou, jakou v něm vidím ve čtyřce. To samé platí o vztahu Leii a Obi-Wana či Kenobiho a Vadera. Každá postava dostala svůj vlastní vývoj, který je přiblížil k původní trilogii. A v tomto ohledu si stále myslím, že jsme seriál potřebovali, abychom viděli přechod mezi Ep. III a IV.

webmaster
28.8.2023 | 16:19:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama