Obi-Wan Kenobi
66/100 - 84×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Beru Lars

Beru Lars

Milující teta Beru vychovává mladého Lukea nejlépe, jak jen dokáže. Při obraně farmy ukáže nevídanou odvahu.

Sezóny 1
2022 - 2022

Beru se původním jménem jmenovala Beru Whitesun, následně se provdala za Owena Larse, kterému věnovala celý svůj život. Žila s ním na písčité planetě Tatooine, kde společně farmařili. Po smrti Owenova otce na farmě zůstali samotní, ale jednoho dne po konci Klonových válek jim Obi-Wan Kenobi k jejich dveřím přinese mladé dítě – potomka Anakina Skywalkera, Lukea.

Owen i Beru mladého Luka milují jako svého vlastního. Vychovávají ho nejlépe, jak jen dokážou. Přesto v něm potlačují jeho dobrodružné chtíče a snaží se z něj vychovat skvělého farmáře. V našem seriálu se s Owenem a Beru setkáváme, když na jejich farmu zaútočí bývalá inkvizitorka Reva. Ta chce mladého Luka zabít a pomstít se tak Anakinovi za to, že zabil její přátele v Chrámu během Rozkazu 66.

Reva se nakonec smiluje a nechá mladého Skywalkera žít. Beru ale při obraně své farmy prokáže velkou odvahu, kdy se Revě společně s Owenem postaví. Následujících deset let pokračuje ve výchově Luka, ale moc dobře ví, že jeho kořeny se nezapřou. Během začátku Občanské války na planetu dorazí droidi R2-D2 a C-3PO, kteří se mihnou u Larsových. To bohužel Owena i Beru stojí život a padají rukou imperiálních vojáků, kteří prahnou po uprchlých droidech.

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Ty jo, v tomto seriálu měla nakonec nejvíce prostoru a ukázala se v nejlepším světle. Tleskám.

webmaster, grafik
28.6.2022 | 0:41:24

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama