Obi-Wan Kenobi
66/100 - 84×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Tala Durith

Tala Durith

Imperiální důstojnice, která prokoukla způsoby Impéria a nyní pomáhá Jediům uprchnout do bezpečí.

Sezóny 1
2022 - 2022

Tala Durith se přidala ke Galaktickému Impériu, protože v něm viděla budoucnost. Brzy si ale uvědomila, že Impérium není nic víc než tyranie. I tak ale Tala zůstala v Impériu, kde pracuje jako imperiální důstojnice, sama se rozhodla bojovat proti útlaku Galaktického Impéria. Tala se stala součástí hnutí, když pomáhá hledaným Jediům z planety Mapuzo dostat se do bezpečí.

Takto Tala narazí i na Obi-Wana Kenobiho, který se na planetu zatoulal s princeznou Leiou Organou. Tala Durith také tajně spolupracuje s Hajou Estreem, který zase operuje na Daiyu. Ten ostatně na Mapuzo Obi-Wana poslal. Obi-Wan taktéž v podzemním úkrytu zjistí, že ostatním Jediům pomáhá i Quinlan Vos, indiánský Jedi, který přežil Rozkaz 66.

Tala dopraví Obi-Wana a Leiu do bezpečí, nicméně na planetu dorazí Inkvizitoři v čele s Darth Vaderem. Zatímco Tala s Leiou pokračuje dál průchodem tunelů, Obi-Wan se vydá postavit svému bývalému žákovi a příteli. Tala si ale brzy uvědomí, že ho Obi-Wan není schopen porazit, a tak se mu vydá pomoci. Díky jejím činům je Obi-Wan stále naživu.

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Líbilo se mi, jak pomáhala Obi-Wanovi.

2.7.2022 | 19:35:33
RagnarokCzD

Tady je fakt těžký něco řešit … ta ženská přežívala a byla užitečná jen díky stupidnosti scénáře, a její „hrdinský sebeobětování“ vlastně vůbec nic nezměnilo. :-/

Asi bych byl radši kdyby tu nebyla, protože by pak museli scénáristi … nebo spíš spisovatelé týhle náctiletý fan fikce vytořit trochu něco duchaplnějšího, než nechat Talu aby všechno vyřešila. :D

22.6.2022 | 12:13:26
tom99

Ještě uvidíme, co z ní tvůrci udělají. Zatím se mi zdá jako sympatická postava. Snad pro ni budou mít tvůrci využití…

webmaster, grafik
4.6.2022 | 10:36:25

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama