Star Wars: Rebels Kanan Jarrus

Kanan Jarrus

Kanan Jarrus

Padawan Jedi, který přežil rozkaz 66, a přidal se k posádce Ducha

Sezóny 4
2014 - 2018

1. sezóna

Kanan Jarrus (jeho původní jméno bylo Caleb Dume), jako mladý padawan přežil smrtící imperátorův rozkaz 66, a tak se vzdal svého meče a způsobů Jediů. Začal se skrývat před Impériem a nakonec narazil na Heru Syndullu, která mu nabídla místo v posádce Ducha. Stal se tak členem povstalecké buňky proti Impériu na Lothalu, kde rovněž potkal chlapce Ezru Bridgera. Z toho se rozhodl vycvičit Jedie a společnými silami několikrát dokázali odvrátit útoky Impéria a porazit temného Inkvizitora.

2. sezóna

Kanan se snaží usměrnit Ezru v jeho výcviku, ale ten stále víc a víc podlehá Temné straně a Ezra sám neví, co od života jedie očekávat. Navíc se na scéně objevují noví Inkvizitoři, na které sám Kanan nestačí, a bude muset zakročit zkušenější Ahsoka Tano. Když se Kanan, Ezra a Ahsoka vrací na Lothal, kde navštíví místní Chrám jediů, Kanan je pasován na rytíře jedie a konečně je jeho výcvik ukončen. Zároveň se dozví, že tajemný Inkvizitor byl kdysi členem ochranky v Chrámu jediů. Ve finálovém souboji na planetě Malachor je Kanan zraněn Maulem, což zapříčiní jeho oslepení.


3. sezóna

Po oslepení se Kanan naučí nově pracovat se Silou. Zjistí, že dokáže stále veliké věci, i když je slepý. Na planetě Atollon si vybuduje zvláštní vztah s Benduem, zvláštním stvořením, které reprezentuje světlou i temnou stranu Síly. Kanan také naučí Sabine zacházet se světelným mečem. V závěrečném boji o Atollon Kanan sehraje velice důležitou roli. Nakonec Povstalci jen tak tak uniknou. Jeho vztah s kapitánkou Herou Syndullou začíná sílit. Kanan si postupně začíná uvědomovat, že vyhrát válku není pro něj již prioritou.

4. sezóna

Kanan tedy uvažuje, že by se stáhl do ústraní. Přemýšlí o svém budoucím životě po válce, pokud nějaký bude. Když je Hera unesena, nechce vést misi, protože by jeho city mohly zatemnit jinak jeho skvělý úsudek. Kanan se tedy pod Ezrovým vedením mise zúčastní a Heru zachrání. Následně, když chtějí Povstalci před Impériem v čele s guvernérkou Arihndou Pryceovou utéct, se Kanan pro své přátele obětuje a umírá v heroickém činu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Andy Pippkin

Vždy byl jednoznačně nejlepší z originálních postav tohoto seriálu. Tohle mu vydrželo až do konce. Jeho dojemný odchod tomu už jen nasadil korunu.

23.2.2018 | 21:00:06
ZDA

Měl hezkou smrt

21.2.2018 | 18:08:56
Spectre-0

Nedokonalí Jedi, který se snaží stát mistrem a nijak to neskrývá. Moc dobře napsaný.

22.4.2017 | 6:58:15
valkys

Od oslepnutí skvělý, předtím spíš taková nic moc postava s dobrými úmysly.

18.1.2017 | 22:12:46
kiwi3104

Zajímavý bylo jak oslepnul a potom zase začal „vidět“

17.12.2016 | 16:15:31
Isator

Svojí nedokonalostí je unikátní. Je to správný Jedi.

1.4.2016 | 12:51:45
Wolfinator1

Jedi je vždy oblíbený :D

24.1.2016 | 18:03:44
Gripe

Pro mě nejlepší postava v seriálu.

překladatel
11.10.2015 | 13:17:16
tom99

Nelze si ho neoblíbit :-)

webmaster, grafik
21.6.2015 | 22:40:17

Nově přidané postavy

V průběhu čtvrté řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Byl oznámen nový seriál Star Wars s názvem Resistance, těšit se můžeme i na staré známé

Byl oznámen nový seriál Star Wars s názvem Resistance, těšit se můžeme i na staré známé

Star Wars svět nemohl být pochopitelně dlouho bez seriálu a než se dočkáme toho hraného, můžeme se už na podzim těšit na animovaný seriál, který bude mapovat období po konci Občanské války. Ve středu dění bude mladý pilot, který se vydá špehovat První řád.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců