Star Wars: Rebels
77/100 - 132×

Star Wars: Rebels

Nový animovaný seriál ze světa Hvězdných válek, který se odehrává devatenáct let po událostech třetí epizody (Pomsta Sithů) a ještě před událostmi čtvrté epizody (Nová naděje), nám představuje zcela nové hrdiny, kteří odstartovali celý příběh o začátku rebélie proti Impériu.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Disney XD | 27 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Taylor Gray (Ezra Bridger), Freddie Prinze Jr. (Kanan Jarrus), Vanessa Marshall (Hera Syndulla), Steven Blum (Garazeb Orrelios), Tiya Sircar (Sabine Wren), Ashley Eckstein (Ahsoka Tano), James Earl Jones (Darth Vader), Jason Isaacs (Inkvizitor), David Oyelowo (Alexsandr Kallus), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Keth Soucie (Maketh Tua), Stephen Stanton (Wilhuff Tarkin), Phil LaMarr (Bail Organa), David Shaughnessy (Cumberlayne Aresko)

Kanan Jarrus

Kanan Jarrus

Padawan Jedi, který přežil rozkaz 66, a přidal se k posádce Ducha

Sezóny 4
2014 - 2018

1. sezóna

Kanan Jarrus (jeho původní jméno bylo Caleb Dume), jako mladý padawan přežil smrtící imperátorův rozkaz 66, a tak se vzdal svého meče a způsobů Jediů. Začal se skrývat před Impériem a nakonec narazil na Heru Syndullu, která mu nabídla místo v posádce Ducha. Stal se tak členem povstalecké buňky proti Impériu na Lothalu, kde rovněž potkal chlapce Ezru Bridgera. Z toho se rozhodl vycvičit Jedie a společnými silami několikrát dokázali odvrátit útoky Impéria a porazit temného Inkvizitora.

2. sezóna

Kanan se snaží usměrnit Ezru v jeho výcviku, ale ten stále víc a víc podlehá Temné straně a Ezra sám neví, co od života jedie očekávat. Navíc se na scéně objevují noví Inkvizitoři, na které sám Kanan nestačí, a bude muset zakročit zkušenější Ahsoka Tano. Když se Kanan, Ezra a Ahsoka vrací na Lothal, kde navštíví místní Chrám jediů, Kanan je pasován na rytíře jedie a konečně je jeho výcvik ukončen. Zároveň se dozví, že tajemný Inkvizitor byl kdysi členem ochranky v Chrámu jediů. Ve finálovém souboji na planetě Malachor je Kanan zraněn Maulem, což zapříčiní jeho oslepení.

3. sezóna

Po oslepení se Kanan naučí nově pracovat se Silou. Zjistí, že dokáže stále veliké věci, i když je slepý. Na planetě Atollon si vybuduje zvláštní vztah s Benduem, zvláštním stvořením, které reprezentuje světlou i temnou stranu Síly. Kanan také naučí Sabine zacházet se světelným mečem. V závěrečném boji o Atollon Kanan sehraje velice důležitou roli. Nakonec Povstalci jen tak tak uniknou. Jeho vztah s kapitánkou Herou Syndullou začíná sílit. Kanan si postupně začíná uvědomovat, že vyhrát válku není pro něj již prioritou.

4. sezóna

Kanan tedy uvažuje, že by se stáhl do ústraní. Přemýšlí o svém budoucím životě po válce, pokud nějaký bude. Když je Hera unesena, nechce vést misi, protože by jeho city mohly zatemnit jinak jeho skvělý úsudek. Kanan se tedy pod Ezrovým vedením mise zúčastní a Heru zachrání. Následně, když chtějí Povstalci před Impériem v čele s guvernérkou Arihndou Pryceovou utéct, se Kanan pro své přátele obětuje a umírá v heroickém činu.

Foto: Disney XD

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Andy Pippkin

Vždy byl jednoznačně nejlepší z originálních postav tohoto seriálu. Tohle mu vydrželo až do konce. Jeho dojemný odchod tomu už jen nasadil korunu.

23.2.2018 | 21:00:06
ZDA

Měl hezkou smrt

21.2.2018 | 18:08:56
Spectre-0

Nedokonalí Jedi, který se snaží stát mistrem a nijak to neskrývá. Moc dobře napsaný.

22.4.2017 | 6:58:15
valkys

Od oslepnutí skvělý, předtím spíš taková nic moc postava s dobrými úmysly.

18.1.2017 | 22:12:46
kiwi3104

Zajímavý bylo jak oslepnul a potom zase začal „vidět“

17.12.2016 | 16:15:31
Isator

Svojí nedokonalostí je unikátní. Je to správný Jedi.

1.4.2016 | 12:51:45
Wolfinator1

Jedi je vždy oblíbený :D

24.1.2016 | 18:03:44
Gripe

Pro mě nejlepší postava v seriálu.

překladatel
11.10.2015 | 13:17:16
tom99

Nelze si ho neoblíbit :-)

webmaster, grafik
21.6.2015 | 22:40:17

Zajímavosti

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

Seriál Ahsoka má naplánovanou premiéru na rok 2023. Bohužel jsme se nedočkali očekávaného traileru, nicméně alespoň nám byl poskytnut první pohled na hranou Sabine Wren. Není žádným tajemstvím, že seriál bude jakýmsi pokračováním staré party Povstalců.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Propojené seriály

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Animované seriály nejsou pouze pro děti. Dave Filoni má stále čím větší podíl na celkových Star Wars a nebojí se propojovat animované projekty s těmi hranými. Nyní jsme se dočkali dalšího důležitého debutu postavy, kterou jsme doposud viděli pouze v animovaném seriálu.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama