Star Wars: Rebels
77/100 - 132×

Star Wars: Rebels

Nový animovaný seriál ze světa Hvězdných válek, který se odehrává devatenáct let po událostech třetí epizody (Pomsta Sithů) a ještě před událostmi čtvrté epizody (Nová naděje), nám představuje zcela nové hrdiny, kteří odstartovali celý příběh o začátku rebélie proti Impériu.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Disney XD | 27 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Taylor Gray (Ezra Bridger), Freddie Prinze Jr. (Kanan Jarrus), Vanessa Marshall (Hera Syndulla), Steven Blum (Garazeb Orrelios), Tiya Sircar (Sabine Wren), Ashley Eckstein (Ahsoka Tano), James Earl Jones (Darth Vader), Jason Isaacs (Inkvizitor), David Oyelowo (Alexsandr Kallus), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Keth Soucie (Maketh Tua), Stephen Stanton (Wilhuff Tarkin), Phil LaMarr (Bail Organa), David Shaughnessy (Cumberlayne Aresko)

Star Wars: Rebels

Oficiální popis

Star Wars: Rebels je seriál o malé, povstalecké skupině, která dělá potíže Impériu na planetě Lothal. Do popředí celého seriálu se dostává mladý Ezra Bridger, který záhadně přišel o rodiče, a navíc umí ovládat sílu. To vycítí bývalý Jedi Kanan Jarrus, který v chlapci uvidí potenciál a rozhodne se z něj vycvičit Jedie. Povstalecká skupina brzo zjišťuje, že jejich činy proti Impériu inspirují další povstalecké buňky a zrod Rebelů je pomalu na světě.

Kdo za tím stojí

Dá se říci, že za Star Wars: Rebels stojí stejní tvůrci jako v případě The Star Wars: The Clone Wars. Většinu epizod koriguje David Filoni, který pracoval na Clone Wars již od první série. Přemostění z Clone Wars k Rebels bylo jednoduší z toho důvodu, že animace zůstala na chlup stejná.


Seriál začal vznikat ještě v době, kdy se plánovala plnohodnotná pátá řada Clone Wars. Ve chvíli, kdy Disney koupil práva na Star Wars, ovšem vedení rozhodlo, že je načase Clone Wars ukončit a vydat se jiným, podle nich zajímavějším směrem. Rebels se tedy zaměřují na události mezi Epizodami III a IV a více tíhnou k původní trilogii, zatímco Clone Wars šli zcela opačnou cestou.

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SUFORAYSIS

Ale jo…BAVILO MĚ TO…až na některý díly sem si PŘÍBĚH užil a to i některé námi oblíbené POSTAVY. :-) Ale taky mě dost zajímá jak bude jejich příběh pokračovat DÁL..........­.......

28.9.2021 | 0:54:35
greca

Seriál jsem začal sledovat hlavně kvůli starým postavám ze CW (Maul, Ahsoka, Rex), ale musím smutně říci, že kromě 2. série (konkrétněji finále) to za to nestálo. Rozhodně nedosahuje kvalit CW, to ani náhodou. Seriál je příliš dětský, ze stormtrooperů dělá naprostý hlupáky, děj se dlouho nikam neposouvá, velká část epizod nudí. Pořád jsem si říkal „další díl bude lepší“, „to příjde“, jako v případě CW kdy 1. série byl otřes ale 4, 5 a 6. série byly masterpiece. No bohužel tady to nepřišlo. Komukoliv, kdo se chce pustit do tohoto seriálu a zbožňoval CW jako já doporučuju zkouknout pouze epizody s Ahsokou a Mauel, dostanete to nejlepší z tohoto seriálu a ušetříte si čas zbytečnými a nudnými epizodami.

1.6.2021 | 8:48:55
Wulfi44

Seriál, který bych se rozhodně nedoporučil někomu, kdo nemá rád Star Wars, nebo mu není 10. Jediná série, která mě dostatečně zaujala a dosahovala aspoň na obstojnější Clone Wars je druhá. Zbytek je poměrně bída. Přijde mi, že všechno zajímavé se, tak nějak přešlo mlčením, a prostor dostávalo pořád dokola to nudné. Jestli seriál měl někdy šanci překonat Clone Wars, tak jí zahodil během 3. a 4. série.

2.5.2018 | 11:33:48
Ellar

První série byly fantastické, pak se to postupně začalo dost kazit, až jsme z překvapivě dospělého seriálu s prvky dětských animáků měli dětský animák s dospělými prvky. Třetí série byla ještě obstojná, ale mluvící vlci a další nesmysly, se kterými přišla poslední série seriál degradovali na samotné dno.

9.3.2018 | 3:34:10
PrincCvok

Celý seriál za tu velikou infantilnost a za přilíš mnoho výplnovích dílů, kde jste si říkali „Bude se konečně něco dít?“ při návratu některých postav z CW to aspoň začalo být zajimavější. Si příliš vysoké hodnocení nezaslouží ale na druhou mu nechci křivdit už od začátku se seriál propagoval jako seriál pro ty mladší diváky.

8.3.2018 | 23:13:10
Phanto
1. série 75%
2. série 90%
3. série 85%
4. série 80%

Celkově se mi seriál dost líbil. Byly tu sice slabší epizody, ale také epizody naprosto vynikající.

7.3.2018 | 21:30:22
Equlibr

Prvá 75% Druha 95% Tretia 85% Štvrtá po druhej polovici šplhá veľmi vysoko..

3.3.2018 | 19:35:30
Jabba

1. série 90% 2.série 100% 3.série 60% 4.série zatím 20%

27.2.2018 | 18:57:48
Sataray

Star Wars Rebels jsem začal sledovat asi jen a pouze z důvodu odkazu na Clone Wars. (Konkrétněji, když jsem na YT zahlédl, že se vrátí Ahsoka, kterou jsem v CW zbožňoval.) Bohužel, u tohoto seriálu téměř každý díl sleduji se slovy: „Snad ten další bude lepší“. Závěr druhé řady mi přinesl velmi dobré překvapení a show, jakou jsem v tomto seriálu postrádal. Maul se zdál velmi slibný, ovšem… „Ukradli nám ho“ moc brzy. Kde chtějí vzít novou bojovou výzvu pro „mistra“ jediho Kanana a jeho padawana Ezru? Dávám z přítomných hlasovacích možností 40% kvůli odkazům na CW, zakomponováním Dartha Vadera, a za poslední 2 díly druhé série.

8.5.2017 | 18:50:05
sonn8861

no nic moc klasika záporaci banda idiotů s muškou horší než slepej voják zatím co hrdinové jsou nesmrtelní a kulky doslova proletavaji skrz nebo jen tak poletují mimo ně a pokud nahodou hrdinu kulka zasáhne tak je s nakého důvodu vadná nebo nedostatečně silná…

5.12.2016 | 15:35:34
1

Zajímavosti

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

Seriál Ahsoka má naplánovanou premiéru na rok 2023. Bohužel jsme se nedočkali očekávaného traileru, nicméně alespoň nám byl poskytnut první pohled na hranou Sabine Wren. Není žádným tajemstvím, že seriál bude jakýmsi pokračováním staré party Povstalců.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Propojené seriály

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Animované seriály nejsou pouze pro děti. Dave Filoni má stále čím větší podíl na celkových Star Wars a nebojí se propojovat animované projekty s těmi hranými. Nyní jsme se dočkali dalšího důležitého debutu postavy, kterou jsme doposud viděli pouze v animovaném seriálu.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama