Taboo
94/100 - 282×

Taboo

James Keziah Delaney je dobrodruh, který se vrací po deseti letech z Afriky se čtrnácti nepoctivě získanými diamanty, aby se pomstil za smrt svého otce. Po návratu se ale dostane do sporu s Východoindickou společností, jelikož se jí rozhodne neodprodat rodinný podnik.

VB | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Mysteriózní
hrají
Tom Hardy (James Delaney), Oona Chaplin (Zilpha Geary), Jefferson Hall (Thorne Geary), Jonathan Pryce (Sir Stuart Strange), Michael Kelly (Dr. Edgar Dumbarton), Nicholas Woodeson (Robert Thoyt), Mark Gatiss (Jiří IV.)

Pět důležitých otázek pro druhou sérii: Co má James Delaney skutečně za lubem?

Pět důležitých otázek pro druhou sérii: Co má James Delaney skutečně za lubem?

Po velkolepém krvavém závěru první série se mnoho změnilo. James Delaney svůj boj proti Východoindické společnosti vyhrál, alespoň prozatím. Co však bude následovat dál? Dostane se Delaney a jeho společenství na americkou půdu? A co je jeho skutečným záměrem? Nevíme, ale tušíme…

22 0
8.10.2017

Pozor! Článek obsahuje spoilery k první sérii.

Co po posledním dílu seriálu víme, je, že několik hlavních postav, se už v seriálu (bohužel) neobjeví a je jich požehnaně. Delaneyho sestra Zilpha spáchá dramatickou sebevraždu, Sir Stuart Strange zmizí v explozi výbušnin a vychytralý Dr. Edgar Dumbarton je symbolicky utopen ve svých vlastních barvách. Mezitím James Delaney a několik „vyvolených" , kteří se na jeho loď dostali, plují za moře. Otázek se nabízí vskutku mnoho, předkládáme pět nejpalčivějších.

Dr. Edgar Dumbarton. Foto: BBC One

1) Dostane se Delaney do údolí Nootka?

Nejspíš ano, ale bude to trvat dlouho a cesta nebude lehká. „V Severní Americe se během prvních osmi hodin seriálu natáčet nebude, ale plánuji to pro pozdější průběh seriálu, pokud k tomu dostanu zelenou. Celkově by měly být natočeny tři série a myslím, že už vím o konkrétní oblasti, kde by James Delaney mohl vstoupit na území Nootka, ale to je ještě daleko před námi," uvedl pro internetový magazín Deadline Hollywood Steven Knight, jeden ze scenáristů Taboo.

Mezitím by se měl Delaney nějakým způsobem octnout v hlavním městě Azor na ostrově São Miguel.

2) Dočkáme se romantiky?

Mnoho diváku na sociálních sítích napjatě očekává vyvrcholení vztahu mezi doktorem Cholmondeleyem a Lornou Bow K tomu může snadno dojít, protože se nyní nachází doslova na jedné lodi. Jedno je jisté – fanoušci doufat nepřestanou.

3) Kdo je ve skutečnosti Robert?

Mladý Delaneyho poskok Robert je pro nás stále velkou záhadou. V seriálu bylo řečeno, že Robert je Jamesův nevlastní bratr, avšak doktor Cholmondeley již několikrát naznačil, že by se mohlo jednat o Delaneyho syna. Je to tedy i syn Jamesovy sestry Zilphy? Pokud ne, tak čí? To se nejspíš do premiéry druhé série nedozvíme.

Foto: BBC One

4) Jaké jsou Delaneyho magické schopnosti?

Co dělal Delaney character v Africe je pro nás zatím záhadou, stejně tak jako jeho „superschopnosti". Víme, že dokáže komunikovat s mrtvými, dokázal se také určitým způsobem propojit se svoji sestrou na dálku. Ostatní schopnosti však zůstávají další nezodpovězenou otázkou…

5) Co má James Delaney za lubem?

Na tuto otázku by chtěl znát odpověď asi každý fanoušek Taboo. Východoindická společnost chtěla údolí Nootka pro obchod, pro peníze, ale to nejspíš nebude Delaneyho cíl. Tak co ho žene kupředu? Jaká je jeho motivace?

S největší pravděpodobností pocit viny. Se spoustou mrtvol, které za sebou v Londýně zanechal, a se vzpomínkou na svou nemocnou matku indiánku chce James Delaney nejspíš začít žít nový život s čistým štítem. V minulosti už také pomohl Georgi Chichesterovi s otázkou spravedlnosti vůči otrokům, je tedy možné, že chce podobným směrem pokračovat i v Americe – nechtít údolí Nootka pro sebe, ale vrátit ho původním kmenům.

Toto je ovšem jen jedna z teorií.To, co scenáristé plánují, pro nás tedy bude překvapením, což je ve finále jen dobře.

Zdroje článku: The Telegraph, Deadline

Diskuze /3

azoxid

Já jsem si pořád říkal, kudy se chce vlastně do Nootka Sound dostat. Je to šílená štreka přes půlku zeměkoule.

8.10.2017 | 20:11:01
AliTT

Dúfam,že jeho sestra to nejakým zázrakom prežila. Nie som zástanca incestu ale v tomto seriály tak ako v GOT to viem prežiť :D

#3 God of war
12.11.2017 | 17:37:43
God of war

#2 AliTT: Jestli máš ráda oživování hlavních postav tak se koukni na seriál arrow.

22.3.2018 | 22:27:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama