The Americans (Takoví normální Američané)
88/100 - 62×

The Americans(Takoví normální Američané)

Příjemní manželé mají domek na předměstí, upravený trávník, děti, práci, americký přízvuk a americká jména. Nikdo, ani jejich děti, netuší, že jsou ve skutečnosti vzájemně cizími agenty KGB, kteří v USA v době studené války plní misi. A teď se do sousedství přistěhovala rodinka agenta FBI, mise se komplikují, spojky se mění a změnami prochází i samotná domácnost…

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | FX | 50 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller

Američané již mají o svém konečném osudu jasno

Američané již mají o svém konečném osudu jasno

Ještě další dvě série a pak šmitec. Taková je budoucnost seriálu. Dost na to, abychom se dočkali uspokojivého zakončení osudů našich hrdinu.

8 0
28.5.2016

Do konce této řady nám zbývají ještě dvě epizody, ale příští rok se dočkáme dalších 13 epizod páté série a o rok později 10dílné finální šesté řady.

„Během prvních čtyř sérii označili kritici Američany za jeden z nejlepších televizních seriálů a je pozoruhodně, že se s každou další řadou seriál jen zlepšuje,“ prohlásil prezident programové nabídky stanice FX. A nešetřil chválou: „Všechna čest za takový úspěch patří hlavně jeho tvůrcům a brilantním hercům.“ „Nemáme pochyb, že tyto dvě závěrečné série umožní tvůrců odvyprávět svůj příběh do zdárného konce a všichni se těšíme na brilantní závěrečný akt rodinné ságy Jenningsů,“ uvedl na závěr. „Je těžké uvěřit, že míříme do závěrečného úseku Američanů a jsme velmi vděční, že máme možnost stále dovyprávět náš příběh,“ dodali tvůrci Joel Fields a Joe Weisberg.

Foto: FX

Američané získali četná ocenění, včetně ceny za Vynikající výkon v oblasti dramatu od Television Critics Association Awards (2015), ceny Nejlepší dramatický seriál od Critics' Choice Television Awards (2015), cenu Emmy 2015 (Margo Martindale, Nejlepší hostující herečka, kategorie Drama) a cenu Peabody (2015). Taktéž seriál získal cenu Amerického filmového institutu a to již tři roky po sobě.

Že by seriál dostal vícenásobné prodloužení včetně oznámeného ukončení se nestává příliš často, Američané si to však zaslouží. Chválu na seriál nepějí pouze televizní kritici, ale i ředitelé vysílací stanice i ředitelé zahraničních stanic (přestože seriál museli kvůli slabému diváckému zájmu stáhnout). Seriál nebyl příliš divácky úspěšný (čemuž odpovídal i vysílací čas v našich končinách), už od minulé řady mu bylo prorokováno ukončení. Své místo si však vydobyl svým silným příběhem a tak nezbývá než věřit, že i řady následující budou stejně tak kvalitní jako doposud.

Udělalo vám takového prodloužení radost? Není se tak asi třeba obávat, zda seriál neskončí bolestným momentem, kdy osudy některých postav budou stále nedořešené.

Diskuze /7

téčko171

Vysílat u nás Američany na Primě COOL, ještě pod tak zavádějícím názvem, byla největší pitomost. Kdyby to tenkrát dostalo ČT, mohlo to širší veřejnost oslovit mnohem lépe, jako např. House of Cards nebo tematický podobný Homeland. Tak snad někdy v budoucnu.

#2 ScaryX
webmaster
28.5.2016 | 13:14:57
ScaryX

#1 téčko171: Nebylo to jenom na Primě? Každopádně ten čas byl snad někdy okolo půlnoci. S tím názvem nemám až takový problém, i když to spojení taky nemusí rvát všude. Ale asi jo, na ČT by se to hodilo víc.

#3 téčko171
čestný člen redakce
28.5.2016 | 13:25:54
téčko171

#2 ScaryX: Páni teď jsi mě zmátl. Možná to bylo jen na Primě. Na tom názvu jako takovém není nic vyloženě špatného, ale je zavádějící v tom smyslu, že pod tímhle spojením si člověk, který vůbec neví, o co jde, představí nějaký sitcom.

webmaster
28.5.2016 | 13:36:02
moudnik

Stále přemýšlím o dalším vývoji děje a někdy od půlky druhé série věřím, že Jenningsovi nakonec přeběhnou, jejich hříchy jim budou odpuštěny a zmizí v systému na ochranu svědků. Pokud si získali a stále získávají sympatie diváků, ačkoliv vraždí a špehujou, bude těžké je na konci zavřít nebo zlikvidovat. Navíc se blíží perestrojka…

#5 téčko171
29.5.2016 | 5:02:02
téčko171

#4 moudnik: Tak vždycky to může skončit časovým skokem do devadesátek. SSSR se rozpadne a z Jenningsů se prostě stanou obyčejní, regulérní cestovní agenti a Američani…nebo přejdou pod FSB.

#7 Fannator
webmaster
29.5.2016 | 10:34:40
pilarius

Vždycky jsem se obával, že další řada už nebude. Tohle mi udělalo ohromnou radost. Šest řad je akorát.

3.6.2016 | 1:28:01
20.2.2017 | 14:11:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama