The Bastard Executioner (Mistr popravčí)
80/100 - 78×

The Bastard Executioner(Mistr popravčí)

Čtrnácté století. Anglie. Války. Jednou takovou válkou je poznamenán voják z armády krále Edwarda I. Jenže je znovu povolán do služby a musí se opět chopit meče ze všech nejkrvavějších: popravčího meče. Historický seriál The Bastard Executioner je sice fikcí, ale částečně se v něm budou odrážet některé momenty z dějin zejména Velké Británie, například povstání ve Walesu.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FX | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Stephen Moyer (Milus Corbett),


První setnutí mečem

První setnutí mečem

Na scénu se nám dostalo nové historické drama z rukou tvůrce populárního Sons of Anarchy. Jak se mu start povedl a co očekávat? Vydejte se s námi do Anglie 14. století. Trocha té historie snad nikoho nezabije.

9 0
22.9.2015

Výlet do historie

Tehdejší doba nebyla zrovna nejklidnější. Anglie ve svých provinciích netolerovala vzpoury a tak veškeré nepokoje byly potlačeny už v samém zárodku a pokud možno brutálně a krvavě. Což možná trochu paradoxně vedlo jen k dalším nepokojům. Jistě mnohým z vás neunikla podobnost s filmem Statečné srdce a životem Williama Wallace. Příběh obou hrdinů se totiž odehrává ve stejném století. Ovšem zatímco Wallace bojoval proti Edwardovi I., zvanému Dlouhán nebo také Kladivo na Skoty, Wilkin byl jeho věrným rytířem. Příběh Falešného kata se však odehrává až v době po smrti Wallace i Dlouhána za vlády jeho syna Eduarda II. Ten byl, pokud si z filmu dobře pamatujete, poněkud nevýrazný, holdoval spíše zábavě než vládě zemi a měl mít intimní vztah se svým blízkým přítelem. Za upřednostňování svých oblíbenců a nedbání na rady svých rádců byl nakonec zrazen svou ženou a jejím milencem, přinucen abdikovat a následně zavražděn. Jeho bychom se v seriálu dočkal měli. Pokud se najde čas, můžete se i těšit na hlubší sondu do tohoto období.

O souboje snad nebude nouze. Foto: FX


Ze špíny ulic ke špíně venkova

Seriál má na svědomí Kurt Sutter. Pokud někdo tápe, rád připomenu: The Shield a Sons of Anarchy. A nebylo by to ono, kdyby v tom nehrála jeho žena, Katey Sagal. Sám Kurt si klasicky střihne roličku víceméně mlčenlivého a zahaleného podržtašky. Do svého nového díla navíc obsadil prakticky neznámého Lee Jonese. Stane se ten tak příštím Charlie Hunnamem? No uvidíme, Kurte. Pokud jmenované seriály znáte, je vám jasné, že od policejní a zločinecké tématiky je to k historickému dramatu pěkná štreka. Spousta kamenů, o které lze klopýtnout. Jen, aby si na tomhle tématu nevylámal zuby. Navíc, když se seriál rozhodl okořenit špetkou mystického tajemna. Historické eposy sice zrovna letí, ale jeden nikdy neví.

Věštíme seriálu pevné základy. Foto: FX

Kat přichází na scénu

Na to, jak byl pořad propagován jako příští hitovka, byla sledovanost poměrně vlažná. Sice se stal nejsledovanějším seriálem večera, ale 2,1 milionu diváků a rating 0.83 se ani nevyrovná loňskému průměru The Strain na téže stanici v podobnou dobu. Musíme ale vzít v potaz, že úvodní dvojdíl byl pojat tak trochu jako pilotní film a úvod do děje, což obsahovalo více vysvětlování a méně skutečného vypravování, které by nám ukázalo základy celého příběhu. Nezbývá než doufat, že Kurt neslevil ze svých nároků a že v průběhu seriálu nás bude čekat takový zvrat, až se posadíme na zadek a po samotném finále budeme Kurta proklínat až do třetího kolene.

Jak jste na tom vy? Věříte Kurtovi a dáváte tomu určitě šanci, nebo vás nastíněný příběh nezaujal?

Diskuze /1

PetrV

mně se to moc líbilo a čekám netrpělivě na další díly.

27.9.2015 | 9:18:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama