The Wheel of Time (Kolo času)
71/100 - 87×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantasy epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Nadpřirozený
hrají
Rosamunde Pike (Moiraine Damodred), Daniel Henney (al'Lan Mandragoran), Josha Stradowski (Rand al'Thor), Zoë Robins (Nynaeve al'Meara), Madeleine Madden (Egwene al'Vere), Marcus Rutherford (Perrin Aybara), Barney Harris (Matrim Cauthon), Álvaro Morte (Logain Ablar)

Amazon prozradil, kdy vyjde první řada

Amazon prozradil, kdy vyjde první řada

Každá legenda má svůj počátek a počátek této legendy uvidíme ještě letos.

7 1
2.7.2021

Je tomu již něco přes měsíc, kdy skončilo natáčení první řady a přesto, že se již nějakou tu chvíli spekuluje o traileru k show, Amazon v tomto ohledu zatím nikam nepokročil. Místo toho nám ale v uplynulé době naservíroval několik drobných informací, z nichž ta nejdůležitější přišla tuto středu – formou krátkého teaseru patrně s oficiálním logem seriálu nám Amazon potvrdil, že první řada nebo alespoň její začátek vyjde ještě v tomto roce.

(Této očekávané fantasy novinky se na Amazonu dočkáme ještě letos. Foto: Amazon)

Kromě toho již víme, že druhá řada má oficiálně zelenou, Amazon tedy sáze věří a s prodloužením nečekal až na zveřejnění první řady. Roli v tom má jistě i to, že tvůrci druhou řadu již rozpracovali, především v době, kdy nebylo možné natáčet tu první kvůli pandemii. Jejich práce už také nese ovoce v podobě hotových scénářů a my tak již nyní známe název prvního dílu druhé řady: A Taste of Solitude.

Krom toho můžeme neoficiálně přivítat dvě malé herecké posily – Marka Fletchera, jež si pravděpodobně zahraje strážce, případně jejich cvičitele, a uzbekistánskou modelku žijící v Praze Tamilu Khodjaevu (Tamilu Sparrow), kterou zřejmě uvidíme tancovat v táboře Kočovného lidu.

Nyní nezbývá než čekat a doufat, že plnohodnotný trailer bude brzy na světě.

Diskuze /3

Tomboid

Právě jsme se s rodinnou vrátili z výletu po jižních Čechách a při návštěvě romantické tvrze Kestřany jsme byli upozornění, že prohlídka bude zkrácena o prostory, kde natáčejí filmaři a mají zde kulisy. Za sklem jednoho filmařského vozu byla cedulka s logem Wheel od Time

#2 antty
8.7.2021 | 14:30:01
antty

#1 Tomboid: Wow, to musí dělat buď dotáčky anebo se už trochu připravovat na druhou řadu. Oficiálně je první řada už dotočena a na druhou mi přijde brzo.

#3 antty
webmaster
10.7.2021 | 13:09:21
antty

#2 antty: Tak není, skutečně začínají s natáčením ve druhé půlce července.

webmaster
10.7.2021 | 13:50:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Novinek o druhé řadě je málo, ale Amazon a Sony nedávno potvrdily neoficiální únik – jeden z hlavních protagonistů se ve druhé řadě své role již nezhostí.

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama