The Wheel of Time (Kolo času)
71/100 - 87×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantasy epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Nadpřirozený
hrají
Rosamunde Pike (Moiraine Damodred), Daniel Henney (al'Lan Mandragoran), Josha Stradowski (Rand al'Thor), Zoë Robins (Nynaeve al'Meara), Madeleine Madden (Egwene al'Vere), Marcus Rutherford (Perrin Aybara), Barney Harris (Matrim Cauthon), Álvaro Morte (Logain Ablar)

První řady se dočkáme v listopadu

První řady se dočkáme v listopadu

Nedávno jsme spekulovali, že první řada odstartuje nejspíše v listopadu a na ComicConu minulý týden jsme se dočkali oficiálního potvrzení. Plakát, kterým Amazon oznámil listopadovou premiéru seriálu, si můžete prohlédnout v článku, kde si také řekneme něco o tom, co je na něm k vidění.

17 0
31.7.2021

Showrunner Rafe Judkins se minulý týden na ComicConu nakonec o mnoho nového nepodělil. Svěřil se s tím, jaký měla knižní sága vliv v jeho životě, jak proběhlo obsazení Rosamund Pike do role Moirain a jak skvěle se s celým hereckým ansáblem pracuje. Znovu upozornil na důležitost rasové diverzity v seriálu, o čemž jsme už psali v jednom ze starších článků. Nově argumentoval tím, že rozmanitost je de facto přirozeným důsledkem kataklyzmatické události, které v minulosti tohoto světa došlo, tzv. Rozbití. Také se zmínil, že v rané fázi projektu zmapoval příběh knižní ságy na 8 řad seriálu, protože je to ale už delší doba a plány se mění, nemůžeme si být jisti, že se s tímto rozvržením stále počítá.

Jediným velkým odhalením tak byl tento plakát:

(Plakát potvrzující listopadovou premiéru první řady Kola času. Co přesně je na něm k vidění? Foto: Amazon)

Na něm vidíme mlhavě a zdálky Moirain Sedai v jejím ikonickém modrém plášti stát na nějakém schodišti vedoucím do nikam mezi dvěma kamennými sloupy. A tím se znovu vracíme k tématu praktických změn v seriálu oproti knihám.

Tato konstrukce byla postavena loňský únor u obce Zaječov. Filmování tu trvalo údajně dva dny a mělo zahrnovat herce skákající mezi sloupy a na place měli být i koně. Můžeme tedy očekávat, že na plakátě je zachycena Brána k Cestám. Jedná se tedy o poměrně velkou odchylku oproti designu popisovanému v knihách. V nich je Brána popisovaná spíše jako velké kamenné dveře, pro něž je typické a funkčně důležité zdobení ve formě rostlinného reliéfu. V něm se totiž skrývá otvírací mechanismus.

Jaký je váš názor na upravený design Bran? Jste rádi za listopadovou premiéru?

Zdroj: Wotseries

Diskuze /4

FallenMaia

Kedy asi príde prvý trailer? Bolo by na čase, premiéra seriálu už nieje ďaleko. Taký zaklínač príde až v decembri a trailer sme už videli.

31.7.2021 | 19:16:36
antty

Amazon vydává plnohodnotné trailery nejčastěji 8, max. 12 týdnů před zveřejněním seriálu. Je to jiná marketingová strategie, než má Netflix. Měli bychom se ho dočkat asi někdy v září, i Judkins potvrdil, že se ho dočkáme do konce léta.

webmaster
31.7.2021 | 19:42:03
Josef23

Máte uvedeno, že 1.řada má 8 epizod. Dnes jsem četl na FB, že by mělo být jen 6 dílů. Nevíte jak to je spávně?

#4 antty
9.8.2021 | 13:47:44
antty

#3 Josef23: Je jich 8, jen názvy posledních dvou nejsou známy.

webmaster
25.9.2021 | 20:23:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Novinek o druhé řadě je málo, ale Amazon a Sony nedávno potvrdily neoficiální únik – jeden z hlavních protagonistů se ve druhé řadě své role již nezhostí.

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama