The Wheel of Time (Kolo času)
0/100 - 0×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantastický epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy


První řady se dočkáme v listopadu

První řady se dočkáme v listopadu

Nedávno jsme spekulovali, že první řada odstartuje nejspíše v listopadu a na ComicConu minulý týden jsme se dočkali oficiálního potvrzení. Plakát, kterým Amazon oznámil listopadovou premiéru seriálu, si můžete prohlédnout v článku, kde si také řekneme něco o tom, co je na něm k vidění.

17 0
31.7.2021

Showrunner Rafe Judkins se minulý týden na ComicConu nakonec o mnoho nového nepodělil. Svěřil se s tím, jaký měla knižní sága vliv v jeho životě, jak proběhlo obsazení Rosamund Pike do role Moirain a jak skvěle se s celým hereckým ansáblem pracuje. Znovu upozornil na důležitost rasové diverzity v seriálu, o čemž jsme už psali v jednom ze starších článků. Nově argumentoval tím, že rozmanitost je de facto přirozeným důsledkem kataklyzmatické události, které v minulosti tohoto světa došlo, tzv. Rozbití. Také se zmínil, že v rané fázi projektu zmapoval příběh knižní ságy na 8 řad seriálu, protože je to ale už delší doba a plány se mění, nemůžeme si být jisti, že se s tímto rozvržením stále počítá.

Jediným velkým odhalením tak byl tento plakát:


(Plakát potvrzující listopadovou premiéru první řady Kola času. Co přesně je na něm k vidění? Foto: Amazon)

Na něm vidíme mlhavě a zdálky Moirain Sedai v jejím ikonickém modrém plášti stát na nějakém schodišti vedoucím do nikam mezi dvěma kamennými sloupy. A tím se znovu vracíme k tématu praktických změn v seriálu oproti knihám.

Tato konstrukce byla postavena loňský únor u obce Zaječov. Filmování tu trvalo údajně dva dny a mělo zahrnovat herce skákající mezi sloupy a na place měli být i koně. Můžeme tedy očekávat, že na plakátě je zachycena Brána k Cestám. Jedná se tedy o poměrně velkou odchylku oproti designu popisovanému v knihách. V nich je Brána popisovaná spíše jako velké kamenné dveře, pro něž je typické a funkčně důležité zdobení ve formě rostlinného reliéfu. V něm se totiž skrývá otvírací mechanismus.

Jaký je váš názor na upravený design Bran? Jste rádi za listopadovou premiéru?

Zdroj: Wotseries

Diskuze /4

FallenMaia

Kedy asi príde prvý trailer? Bolo by na čase, premiéra seriálu už nieje ďaleko. Taký zaklínač príde až v decembri a trailer sme už videli.

31.7.2021 | 19:16:36
antty

Amazon vydává plnohodnotné trailery nejčastěji 8, max. 12 týdnů před zveřejněním seriálu. Je to jiná marketingová strategie, než má Netflix. Měli bychom se ho dočkat asi někdy v září, i Judkins potvrdil, že se ho dočkáme do konce léta.

webmaster
31.7.2021 | 19:42:03
Josef23

Máte uvedeno, že 1.řada má 8 epizod. Dnes jsem četl na FB, že by mělo být jen 6 dílů. Nevíte jak to je spávně?

#4 antty
9.8.2021 | 13:47:44
antty

#3 Josef23: Je jich 8, jen názvy posledních dvou nejsou známy.

webmaster
25.9.2021 | 20:23:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama