Top Gear
96/100 - 97×

Top Gear

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May (v současnosti Chris Harris, Paddy McGuinness a Freddie Flintoff) v zábavném pořadu o autech a všem co s nimi souvisí. Seriál se těší velké divácké oblíbenosti i mimo okruh auto-moto fanoušků díky servírovaným velkým porcím suchého anglického humoru sehraných moderátorů a někdy skutečně ztřeštěným nápadům na způsob testování nových aut.

VB | 2002 | Ukončeno
vysílání
33 sezón | BBC One, BBC Two | 60 minut
žánr
Reality show, Sportovní
hrají
Jeremy Clarkson (Jeremy Clarkson), Richard Hammond (Richard Hammond), James May (James May), Matt LeBlanc (Matt LeBlanc),

James May

James May

Nejpomalejší člen původního tria, který je známý svým pedantstvým.

Sezóny 21
2003 - 2015

James je známý pod přezdívkou „Kapitán pomalý“, a to díky jeho spořádanému stylu jízdy. Také je znám svým nespolehlivým smyslem pro orientaci. James moderoval několik posledních řad původního formátu Top Gearu, kde nahradil právě Clarksona.

Po zrušení starého Top Gearu byl hned jasnou volbou pro novou verzi pořadu, a to také díky tajné zprávě, kterou ukryl do speciálního vydání časopisu Autocar, odkud ho kvůli tomu vyhodili. Kvůli plnému harmonogramu se ale k pořadu připojil až v roce 2003, když nahradil Jasona. Říká se ale také, že to bylo, protože tehdy netrefil do studia. Svým pedantským a rozvážným přístupem se skvěle doplňoval se zbylými dvěma moderátory, díky čemuž si ho fanoušci také rychle oblíbili. V roce 2007 se v Polárním speciálu stal prvním člověkem, který došel na severní pól a přitom tam vůbec nechtěl. V roce 2010 zase utrpěl při natáčení speciálu z Blízkého východu otřes mozku. Mezi jeho další poznávací znamení patří květované košile, pruhované svetry a schopnost dopodrobna vysvětlit velice nudné věci.

James dal u BBC výpověď po vyhazovu Clarksona a přešel k Amazonu, kde teď pracuje na pořadu The Grand Tour.

Foto: Amazon Prime Video

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
lea.m

Kapitán Šnek! <3 :D

28.8.2021 | 11:22:59
ori

Ani u Jamesa sa netreba viac vyjadrovať. Z moderátorov k nemu mám asi najbližšie keďže máme mnoho spoločného a často sa chovám ako on :D

webmaster
3.9.2020 | 20:40:25

Filtr seriálů