Top Gear
96/100 - 97×

Top Gear

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May (v současnosti Chris Harris, Paddy McGuinness a Freddie Flintoff) v zábavném pořadu o autech a všem co s nimi souvisí. Seriál se těší velké divácké oblíbenosti i mimo okruh auto-moto fanoušků díky servírovaným velkým porcím suchého anglického humoru sehraných moderátorů a někdy skutečně ztřeštěným nápadům na způsob testování nových aut.

VB | 2002 | Ukončeno
vysílání
33 sezón | BBC One, BBC Two | 60 minut
žánr
Reality show, Sportovní
hrají
Jeremy Clarkson (Jeremy Clarkson), Richard Hammond (Richard Hammond), James May (James May), Matt LeBlanc (Matt LeBlanc),

Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson

Zakladatel nové podoby pořadu, žurnalista a nejznámější motoristický guru… na světě.

Sezóny 22
2002 - 2015

Jeremy Clarkson, přezdívaný „Jezza“ nebo „Orangutan“, je nejznámější tváří Top Gearu. Moderoval už původní formát pořadu, a to mezi roky 1988 až 1998. Už tehdy byl známý tím, že auta recenzoval vtipně a originálně, ale v té době to ještě nebylo nic tak razantního jako později.

V roce 2002 začal spolupracovat s Andym Wilmanem na novém formátu, který ještě téhož roku uvedli na obrazovky. Jeremy se okamžitě stal miláčkem fanoušků, a z původně malého pořadu vysílaného pouze v Británii se stala bestie světových rozměrů. Jeremy se stal oblíbeným hlavně díky tomu, že se o autech vyjadřoval tak jako nikdo jiný. Používal originální přirovnání, těžko srozumitelné věci vysvětloval co nejprimitivněji nebo se tím neobtěžoval vůbec. Legendární se stal jeho humor, když si dokázal udělat legraci prakticky z kohokoliv nebo čehokoliv. Také byl známý tím, že vždy řekl, co si myslel, a nebál se urazit žádnou automobilku, národ, stát nebo konkrétní osobu. Jeho kolegové i lidé ze štábu se shodují, že do Top Gearu dával opravdu vše, myslel na něj dnem i nocí a pořád vymýšlel, jak by se něco dalo vylepšit.

Mračna se nad ním začala stahovat už roku 2014, ale skutečná bouře přišla o rok později. Poté, co po natáčení pod vlivem alkoholu napadl produkčního Oisina Tymona, se společnost BBC rozhodla, že mu nadále neprodlouží smlouvu. Jeremy pak přestoupil k Amazonu, u kterého teď pracuje na pořadu The Grand Tour.

Foto: Amazon Prime Video

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Top – viac k tomu netreba dodať. Ak niekto ovplyvnil svet motorizmu, bol to jednoznačne Jeremy. Vtipný a skvelý človek, ktorý sa nebojí povedať čo si myslí.

webmaster
13.9.2020 | 10:53:28

Filtr seriálů