Tyrant (Tyran) Vítejte v Abbudinu

Vítejte v Abbudinu

Vítejte v Abbudinu

Barry Al Fayeed se vrací domů jen na skok, aby ukázal své rodině, odkud pochází. Jenomže osud to chce jinak a Barryho návštěva vlasti se změní na další pobyt.


3 0
30.8.2014

Děj

Seriál Tyrant zcela jistě zaujme všechny fanoušky seriálů odehrávajících se na Blízkém východě, kde se Abbudin nachází. Nejspíš proto, aby seriál nevyvolával negativní ohlasy, je dějství zasazeno do fiktivního státu – Abbudinu – kde se u moci drží diktátorská rodina Al Fayeedů.

Hlavní představitel Barry v Abbudinu známý jako Bassam však z Abbudinu odešel již před dvaceti lety, takže je spíše Američan a na svůj domov si bude muset zvykat. Barry je tedy vychován v čisté demokracii, kterou by rád přivedl i do Abbudinu a hned, jak se rozkouká, začne manipulovat svým bratrem.


Zpracování

Seriál má ze začátku velmi pozvolné tempo, což ne každého diváka potěší, občas se až může zdát, že se v seriálu nic neděje. Vše má však svůj účel a seriál směřuje k jasnému cíli. Barry dostává dostatek času, aby se ve své rodné zemi rozkoukal a my se o něm dozvěděli něco víc. V druhé polovině si však divák nemůže na nic stěžovat, protože zápletka začíná gradovat a Jamal i Barry se začínají více projevovat. Diváka nejspíš zaskočí, že se v arabském státě mluví anglicky, arabština je používána jen čas od času a v druhé polovině téměř vůbec. Naskýtá se tak otázka, proč tam ta arabština vůbec je? Prostředí působí velmi věrohodně, čemuž napomáhá i fakt, že prvních osm epizod se točilo v Izraeli, poslední dvě epizody se kvůli nepokojům dotočily v Turecku, ale i tak není nic znát.

Postavy

Seriál můžeme označit za hru dvou pánů – Jamala a Bassama a to i přesto, že v seriálu vystupuje řada dalších postav. Jejich důležitost pro děj je však zcela minimální a tak se člověk ptá, proč nám jsou představovány Barryho děti, které působí zcela zbytečným dojmem. Všechna pozornost je věnována převážně Jamalovi a Bassamovi, kdy Bassam manipuluje svým bratrem, aby získal to, co chce – nastolení demokracie. Zároveň u obou bratrů pozorujeme projevení jejich skutečných charakterů.

Verdikt

Seriál rozhodně neosloví každého a to především kvůli pomalejšímu startu, koho pomalejší začátek neodradí, tak má před sebou velmi slušnou a propracovanou podívanou s několika zajímavými zvraty a perfektním zakončením. Nehledě na to, že seriál umožňuje nahlédnout pod pokličku diktátorsky vedeným státům, což se nepodaří každý den.

Hodnocení první řady: 80 %

A jak se první řada líbila vám? Ohodnoťte seriál.

Diskuze /1

Kamylko

pekne zhrnutie a mam na serial podobny nazor, dokonca aj hodnotenie by som dal okolo 80% :)

30.8.2014 | 10:55:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Momentka

Momentka

Sledujte si nás