Vinyl
96/100 - 37×

Vinyl

Sedmdesátá léta dvacátého století se nejen v New Yorku nesla v duchu rozvíjejícího se hudebního byznysu. Bez vášně, nenávisti, sexu i drog by možná nikdy nevznikly žánry jako punk, disco nebo hip-hop. Hudební boom pozoruje i prezident nahrávací společnost Richie Finestra, který se v této divoké době snaží zachránit sebe i svou společnost.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Hudební


Vinyl, Zvířátka i novou řadu Girls uvede krátce po premiéře i české HBO

Vinyl, Zvířátka i novou řadu Girls uvede krátce po premiéře i české HBO

Jeden z nejočekávanějších seriálů začátku roku 2016 se blíží. Jmenuje se Vinyl a stojí za ním samá zvučná jména. A „zvučný“ bude i děj seriálu, protože se podíváme do hudebního showbyznysu 70. let. Tuto a další seriálové novinky divákům nabídne v rychlém čase i česká HBO.

4 0
19.1.2016

Seriálová novinka z produkce HBO nás zavede do zákulisí hudebního showbyznysu v New Yorku sedmdesátých let. Branži, která byla v době nástupu punku, diska a hip-hopu prosáklá drogami a sexem, uvidíme očima šéfa hudebního vydavatelství, jenž se snaží zachránit svou firmu i duši. Pod Vinylem je podepsaná hvězdná trojice tvůrců: scenárista Terence Winter, který má na kontě i seriál Impérium – Mafie v Atlantic City, oscarový režisér Martin Scorsese a britský zpěvák a muzikant Mick Jagger. Desetidílný seriál uvede HBO souběžně s americkou premiérou, vždy z neděle na pondělí ve 3 hodiny v noci. První díl čekejte 15. února. Vřele ho doporučujeme i my na Edně.

Thumbnail Play icon

(České titulky od HBO si zapnete přímo na YouTube)


Začátek televizního roku na HBO ale nezastupuje jen Vinyl. Už 7. února stanice HBO Comedy odvysílá ve 23:00 animovaná Zvířátka (Animals). Jejich příběhy se zaměřují na utlačované tvory, kteří žijí v obzvlášť nehostinném ekosystému – New Yorku. Každá epizoda se věnuje jinému zvířecímu druhu a jeho všedním strastem. Ať už jsou to nešťastně zamilované krysy, štěnice uprostřed krize středního věku nebo koně pobíhající po Central Parku, během jejich hovorů i vtipných příhod zjistíme, že jejich myšlenky a problémy jsou překvapivě podobné těm našim. Americký seriál poběží na HBO Comedy jen o den později než v USA. Tam má premiéru 6. února. Seriál už navíc dostal druhou řadu a vytvořili ho Phil Matarese a Mike Luciano. Také Zvířatka patří mezi náš výběr toho nejočekávanějšího začátku roku 2016.

Thumbnail Play icon

(Tahle Zvířátka umí mluvit a rozhodně nejsou pro děti)

Na své si přijdou i fanoušci dam z New Yorku. Na začátku páté řady provokativních Girls Hannah odsouvá své spisovatelské ambice stranou a spolu s novým přítelem dál pracuje jako učitelka. Marnie organizuje svatbu s Desim, po návratu z líbánek si ale uvědomí, že potřebuje víc prostoru pro sebe. Jessa se snaží stát terapeutkou. Shoshanna na pár dní přiletí domů, jinak se jí ale daří v nové práci v Japonsku. Pokud jste si navíc oblíbili Kylo Rena z nových Hvězdných válek, zkuste to i se seriálem Girls – herce Adama Drivera uvidíte v úplně jiné a zábavné roli. Mějte ale na paměti, že pátá řada Girls je předposlední. Tvůrkyně seriálu Lena Dunham napíše příští rok řadu šestou jako poslední. Seriál se vrátí 21. února, čeští diváci ho uvidí každé pondělí od 22. února vždy ve 21:00.

Thumbnail Play icon

(Trailer na pátou řadu Girls)

Na Girls hned v ten samý den naváže i další (hořká) komedie. Přichází totiž druhá řada Počtyřech (Togetherness). Přestože se na konci předchozí série vztahy trochu zkomplikovaly, manželé Brett a Michelle, Brettův kamarád Alex a Michellina sestra Tina se i nadále snaží jít za svými sny a přitom zůstat dobrými přáteli, sourozenci i manželi. Česká premiéra je stanovená na pondělí 22. února ve 21:30, tedy den po americké premiéře.

Thumbnail Play icon

(Trailer na druhou řadu Togetherness)

Poslední únorovou novinku od HBO je show Johna Olivera. I v novém roce bude ve svém pořadu Last Week Tonight with John Oliver (John Oliver: Co týden dal a vzal) sarkasticky komentovat aktuální dění. Opět se zaměří na sociální, politické i společenské problémy, jimž čelí Amerika a celý svět. Třetí sezona, která se i ve Spojených státech vysílá od letošního února, bude mít 35 dílů. V USA má premiéru 14. února, HBO Comedy nové díly uvede od pátku 19. února vždy ve 20:00.

Thumbnail Play icon

(Johna Olivera milují všichni. Kromě těch, kteří ho nesnáší.)

A na jakou únorovou novinku od HBO se nejvíc těšíte vy? Nezapomeňte, že všechny budou dostupné také na HBO GO.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama