Warcraft Popis

Warcraft

Warcraft

Jedna z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších her se dočkala svého prvního filmového zpracování a do kin v roce 2016 vstoupila pod názvem Warcraft: První střet. Na filmu se usilovně pracovalo od roku 2006 a tvůrci si dali opravdu záležet, aby film dopadl co nejlépe, a prolomil neúspěchy počítačových her v posledních letech.

Knihy o Warcraftu koupíte na Kniha.cz.

Zfilmovat počítačové hry bývá většinou tvrdý oříšek pro filmaře. Musí totiž několikahodinovou pouť ze hry přetáhnout na filmové plátno, kde mají omezený čas k odvyprávění svého příběhu. Proto také vznikla celá řada neúspěšných filmů podle her. Fanoušci Prince z Persie či Lary Croft asi ví své. Tvůrci Warcraftu nechtěli, aby jejich počin dopadl stejně.

O filmu se začalo mluvit už od roku 2006, ale projekt měl hned zpočátku značné problémy. Nevědělo se, jaký příběh z tak obsáhlého světa vytáhnout. O film projevilo zájem studio Legendary Pictures a pomoc příslibilo i studio Blizzard Entertainment, kteří stojí za vznikem hry. O scénář se postaral Charles Leavitt s Chrisem Metzenem a také Duncanem Jonesem, který byl nakonec zvolen režisérem filmu.


(Skřeti v Azerothu. Foto: Legendary Pictures)

Tvůrci chtěli, aby film byl epický a zazněla v něm zapamatovatelná hudba. Proto vybrali ke složení soundtracku zkušeného Ramina Djawadiho, který už má zkušenosti s jinou fantasy – seriálem Game of Thrones. Film dostal rozpočet 160 milionů dolarů a trvá celkem 123 minut. Premiéra prvního filmu Warcraft: První střet je stanovena na 10. června 2016.

Děj filmu je zasazen do světa Azerothu. V hlavních rolích uvidíme Bena Fostera, Travise Fimmela, Paula Pattona, Dominica Coopera, Toby Kebbella, Roba Kazinskyho a další. Tvůrci mají naplánované další pokračování a doufají, že Warcraft se stane úspěšnou fantasy ságou a bude úspěšný jako počítačové hry. Vše ale záleží na úspěchu prvního filmu.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Super film.

30.6.2020 | 15:16:13

Aktuální film

Warcraft: První střet

Informace

Premiéra: 9. 6. 2016
Režie: Duncan Jones
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Ben Foster, Travis Fimmel, Dominic Cooper, Paula Patton, Toby Kebbell, Robert Kazinsky, Daniel Wu, Clancy Brown, Ben Schnetzer, Ruth Negga, Burkely Duffield, Daniel Cudmore, Callum Keith Rennie, Ryan Robbins, Patrick Sabongui, Andre Tricoteux, Christian Sloan, Elena Wurlitzer
Stopáž: 123 minut 

Nejlepší film

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Svět Warcraftu

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny

Kde nás najdete