Warrior (Bojovník) Warrior je zpět a začal pěkně zhurta

Warrior je zpět a začal pěkně zhurta

Warrior je zpět a začal pěkně zhurta

Akční seriál Warrior se vrátil na Cinemaxu s druhou řadou. Ukázalo se, že i v seriálech platí pravidlo, že méně je někdy více.

11 0
9.10.2020

Ah Sahm bojující za peníze

Vracíme se zpět do San Francisca. Ah Sahm se sice v posledních dílech první řady dal dohromady, ale vidíme, že ho minulost opět dohnala. Vydává se vstříct noční zábavě na loď, kde bojuje za peníze, aby objevil svou slabinu, kvůli které prohrál souboj s Li Yongem. Zde se také setkáváme s majitelkou lodi Rosalitou Vegou.

Na lodi seriál vsází na to, co umí nejlépe. Bojové scény. Je vidět, že tvůrci si jednotlivé souboje řádně promysleli a věnují jim možná až zbytečně moc času z epizody.


(Ah Sahm si to v ringu užívá)

Ah Toy si vytvořila svůj super tým

Ah Toy i nadále pokračuje ve své zalíbě, kdy po nocích vyráží do ulic a zabíjí kohokoliv, jenž ubližuje Číňanům. Její sebevražedný oddíl se již během první řady rozrostl o Lai. Nyní se k nim přidal už i Ah Sahm.

Jejich zákroky se stupňují a místní policie včele s Billem už začíná ztrácet trpělivost. Vydá se tedy za člověkem, který ví vždycky všechno o všech. Wang ve městě obchoduje se zbraněmi a když s Billovi odmítne pomoci, tak mu je zabaví. Na svou obranu začne Wang upozorňovat na komisařovy aktivity, které nejsou v souladu s právem. Bill totiž dělá vymahače dluhů pro Zinga, o čemž si myslel, ze nikdo netuší.

Dověděli jsme se více o Dylanovi

Dylan Leary v první řadě hrál drsňáka, který se neusmívá a nejspíš v tom bude pokračovat i ve druhé řadě. Hned na začátku nám dovolil nahlédnout pod jeho pokličku, kde jsme zjistili, že přišel o celou svou rodinu. Po přestěhování z New Yorku celá jeho rodina umřela na neštovice.

Během truchlení byl zaskočen Sophií, která šla dat kytku na hrob svému otci. Sophie bude ve druhé řadě další novou postavou, takže se s ní budeme vídat častěji.

Penelope vede firmu svého otce

Penelope navázala na práci svého otce a převzala továrnu, kde zaměstnává Číňany. To se jednak nelíbí Irům, kteří se zde cítí být více doma, a také jejímu manželovi, starostovi města, Samuelovi Blakeovi. Ten by byl mnohem raději, kdyby továrnu prodala prvnímu zájemci.

(Vega je jednou z nových postav)

Mladý Jun chce, aby Hop Wei byl konkurenceschop­nější 

Mladý Jun je nespokojený s tím, v jaké situaci se jeho tong nachází. Jelikož Long Zii se jim mohou navážet do obchodu a pravděpodobně dokáží získat makovice levněji, tak nabízí na trhu levnější zboží.

Proto by Jun rád našel nějakého místního dodavatele a neplánuje to sdělit ani svému otci. Jediný, kdo to má vědět je Ah Sahm.

Závěr epizody končí vybuchem, kdy si Dylan Leary v průběhu epizody kupuje výbušniny. Jeho nenávist vůči Číňanům bude pokračovat.

První epizoda nám toho tedy nabídla poměrně dost. Možná až příliš. Snaha posouvat všechny postavy kupředu znamená, že se všem můžeme věnovat jen chvilku. Celkový příběh první epizody působil až moc nekomplexně. Nemáme tu zatím nastíněný hlavní příběh, kterým se bude chtít druhá řada zabývat. Tak snad druhá epizoda dá seriálu jasnější směr.

Jak hodnotíte začátek druhé řady?

Foto: Cinemax

Diskuze /2

Rik

Je dobře, že první epizoda připomněla, jak jsou do té doby rozdány karty a v dalších dílech se bude hrát jiná hra. Náznaky, kudy se bude ubírat, tu jsou (nespokojený Jun, rivalita mezi Ah Samem a sestrou aj.), a bojové scény jsou tak skvělé, že ta podívaná stojí za to.

9.10.2020 | 19:31:31
garvon

Mne se tenhle dil libil. Byly tam dobry souboje a pripomel jsem si vsechny postavy z minule sezony, kterych jsem si uz polovinu nepamatoval. Taky jsem zvedavej jak se to rozjede v dalsich dilech, zatim moc nevime o cem tahle serie bude.

9.10.2020 | 19:34:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Oblíbené postavy

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Reklama