Wolf Hall
86/100 - 18×

Wolf Hall

Královské drama odehrávající se v Anglii za doby vlády Tudorovců. Ústředními postavami jsou ministr Thomas Cromwell, panovník Jindřich VIII. a Anna Boleynová.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC Two | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Životopisný
hrají
Mark Rylance (Thomas Cromwell), Damian Lewis (Jindřich VIII.), Claire Foy (Anna Boleynová), Anton Lesser (Thomas More), Joanne Whalley (Kateřina Aragonská), Jonathan Pryce (Thomas Wolsey), Mark Gatiss (Stephen Gardiner), Thomas Brodie-Sangster (Rafe Sadler), Luke Roberts (Henry Norris),

Wolf Hall

Wolf Hall

Královské drama odehrávající se v Anglii za doby vlády Tudorovců. Ústředními postavami jsou ministr Thomas Cromwell, panovník Jindřich VIII. a Anna Boleynová.

Seriál vznikl na motivy dvou historických románů Hilary Mantelové – Wolf Hall (2009) a Bring Up the Bodies (2012). První z knih popisuje prudký vzestup Thomase Cromwella a je zasazena do let 1500–1535. Kniha získala mnohá ocenění, jmenujme např. Man Booker Prize a ocenění od Národního spolku kritiků. Titul knihy i seriálu pochází z rodiného sídla Seymourů Wolf Hall (nebo-li Wulfhall) ve Wiltshiru, kde se ovšem děj nikdy neodehrává. Název odkazuje na rčení „Člověk člověku vlkem“ (man is a wolf to man/homo homini lupus; Titus Maccius Plautus), které zde slouží jako neustálá připomínka nebezpečné povahy Cromwellova světa plného oportunistů.

Pokračování veleúspěšného historického románu s názvem Bring Up the Bodies opět posbíralo několikerá ocenění. Spisovatelka uzavře sérii s titulem The Mirror and the Light, jež se bude odehrávat v letech 1536–1540.


První zprávy o televizním zpracování oznámila BBC Two v roce 2012 a o rok později se začalo s castingem. V seriálu se objeví 102 postav a v tomto článku se můžete podívat, koho můžete v hereckém ansámblu očekávat. Natáčení probíhalo od května do července 2014 převážně v Anglii a Walesu, celkem příznačně v tudorovských sídlech a lokacích. Rozhodně od zpracování neočekávejte odklony od historie a drsnost kabelovky, jako tomu bylo u Tudorovců, ani spíše romantickou kostýmovku typu The White Queen. Tohle je čistokrevné precizní drama, ovšem neladěné do dokumentárna či inscenačního stylu.

No a o čem vlastně seriál bude? O tudorovské Anglii, Jindřichu VIII. a jeho šesti třech ženách a hlavně o mocných mužích za oponou, třech Thomasech – Cromwellovi, Moreovi a Wolseym. A samozřejmě o intrikách a vztazích na královském dvoře. Ale půjde tu především o boj moc.

Trailer

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KodeynVonProzakoff

práve sledujeme na VS History – zatiaľ mám za sebou 3. časti a je to žúžo. Nie su to The Tudors – toto je podstatne decentnejšia a menej nadupaná verzia. Skor dokumentárna a divadelná. Ale Tudorovského obdobia nemám nikdy dosť. Nikdy ma neprestane udivovať sila A.B. a to že je jedna šuška rozvrátila cirkev a hla dejinami Európy a sveta :D :D Divadelného anglicka znalí – ocenia najmä výber hercov. Stvárnenie sa potkýňa niekde medzi The Tudors a Other Boleyn Girl. Claire Foy si pekne nacvičila gestá a mimiku N.Dormer, Damian Lewis sa vcítil do Henricha v podaní E.Bana a ide im to ako po masle. Zlaté Globy hovoria za všetko. Za mna tak 80% – chýba mi tam to škandalózne sexuálne korenie :D :D

7.9.2017 | 20:47:30
TOMASH

Politika a intrigy na pozadi historickych realii – na to sa mozem divat donekonecna…

10.11.2015 | 19:55:20
NiennaTasart

Tak jsem to zkoukla jedním vrzem. Obdivuju Marka Rylance za tak výborný výkon. Zajímavé byly scény, kde nebylo použito jiných svítidel nežli svíček. Jen škoda, že už není podle čeho točit konec Thomase Cromwella.

10.3.2015 | 1:05:34

Filtr seriálů
Reklama