Wolf Hall
86/100 - 18×

Wolf Hall

Královské drama odehrávající se v Anglii za doby vlády Tudorovců. Ústředními postavami jsou ministr Thomas Cromwell, panovník Jindřich VIII. a Anna Boleynová.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC Two | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Životopisný
hrají
Mark Rylance (Thomas Cromwell), Damian Lewis (Jindřich VIII.), Claire Foy (Anna Boleynová), Anton Lesser (Thomas More), Joanne Whalley (Kateřina Aragonská), Jonathan Pryce (Thomas Wolsey), Mark Gatiss (Stephen Gardiner), Thomas Brodie-Sangster (Rafe Sadler), Luke Roberts (Henry Norris),

Postavy

 • Thomas Cromwell

  Thomas Cromwell

  Thomas Cromwell byl anglický státník a tajemník krále Jindřicha VIII. V mládí žil v Itálii a po určitou dobu byl žoldákem. Po návratu do Anglie vstoupil do služeb Thomase Wolseyho a následně se stal oblíbencem samotného krále. Stál v čele reforem anglického parlamentarismu a tehdy vznikající anglikánské církve.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Jindřich VIII.

  Jindřich VIII.

  Jindřich VIII. Tudor (1491–1547) patří mezi nejvýznamnější britské panovníky a to nejen díky tomu, že je známý kvůli svým šesti manželstvím. Svým rozvodem se svou první ženou Kateřinou Aragonskou a sňatkem s tou druhou, Annou Boleynovou, zapříčinil anglickou reformaci a vznik anglikánské církve.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Anna Boleynová

  Anna Boleynová

  Anglická královna, druhá žena Jindřicha VIII. a matka královny Alžběty I. Dále pak dcera sira Thomase Boleyna a lady Alžběty Howardové, také sestra Marie Boleynové. Její vztah a svatba s Jindřichem byla hlavní příčinou anglické reformace.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Thomas More

  Thomas More

  Thomas More vykonával úřad lorda kancléře pro krále Jindřicha VIII. Byl právníkem, spisovatelem, politikem a jedním z nejlepších anglických právníků a evropských vzdělanců své doby, a také velkým zastáncem katolické církve.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Jana Seymourová

  Jana Seymourová

  Třetí žena krále Jindřicha VIII. a matka krále Eduarda VI. Byla jedním z deseti dětí sira Johna Seaymoura a lady Margaret Wentworthové.

  Sezóny 1
  2015 -
 • Kateřina Aragonská

  Kateřina Aragonská

  Kateřina Aragonská (1485 – 1536) byla anglickou královnou a první manželkou Jindřicha VIII. Narodila se ve Španělsku králi Ferdinandovi II. Aragonskému a Isabele I. Kastilské. Jindřichovi povila dceru Marii a dva mužské dědice, kteří ovšem krátce po porodu zemřeli. Původně se stala manželkou Jindřichova staršího bratra Artura, ten ale krátce po svatbě s Kateřinou zemřel. Dle Kateřiny svůj sňatek nenaplnili, ale Jindřich poté jako důvod rozvodu uváděl opak.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Thomas Wolsey

  Thomas Wolsey

  Kardinál Wolsey patřil mezi nejmocnější muže Anglie. Byl Jindřichovým rádcem a důvěrníkem, zastával úřad lorda kancléře. Nebyl šlechtického stavu, naopak pocházel z nuzných poměrů a nahoru se dopracoval díky své inteligenci, ambicím, pracovitosti a organizačním schopnostem.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Stephen Gardiner

  Stephen Gardiner

  Římskokatolický biskup a politik a pozdější lord kancléř za vlády Marie I.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Edward Seymour

  Edward Seymour

  Edward Seymour, 1. vévoda ze Somersetu byl bratrem Jany Seymourové, třetí Jindřichovy ženy a v letech 1547–1549 zastupoval jako regent Anglie nezletilého krále Eduarda VI., svého synovce.

  2015 - 2015
 • Marie Boleynová

  Marie Boleynová

  Sestra Anny Boleynové a jedna z mnoha milenek Jindřicha VIII.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
1

Filtr seriálů
Reklama