Wolf Hall
86/100 - 18×

Wolf Hall

Královské drama odehrávající se v Anglii za doby vlády Tudorovců. Ústředními postavami jsou ministr Thomas Cromwell, panovník Jindřich VIII. a Anna Boleynová.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC Two | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Životopisný
hrají
Damian Lewis (Jindřich VIII.), Jonathan Pryce (Thomas Wolsey), Mark Gatiss (Stephen Gardiner), Thomas Brodie-Sangster (Rafe Sadler), Luke Roberts (Henry Norris), Anton Lesser (Thomas More), Joanne Whalley (Kateřina Aragonská), Mark Rylance (Thomas Cromwell), Claire Foy (Anna Boleynová),


Postavy

 • Thomas Cromwell

  Thomas Cromwell

  Thomas Cromwell byl anglický státník a tajemník krále Jindřicha VIII. V mládí žil v Itálii a po určitou dobu byl žoldákem. Po návratu do Anglie vstoupil do služeb Thomase Wolseyho a následně se stal oblíbencem samotného krále. Stál v čele reforem anglického parlamentarismu a tehdy vznikající anglikánské církve.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Jindřich VIII.

  Jindřich VIII.

  Jindřich VIII. Tudor (1491–1547) patří mezi nejvýznamnější britské panovníky a to nejen díky tomu, že je známý kvůli svým šesti manželstvím. Svým rozvodem se svou první ženou Kateřinou Aragonskou a sňatkem s tou druhou, Annou Boleynovou, zapříčinil anglickou reformaci a vznik anglikánské církve.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Anna Boleynová

  Anna Boleynová

  Anglická královna, druhá žena Jindřicha VIII. a matka královny Alžběty I. Dále pak dcera sira Thomase Boleyna a lady Alžběty Howardové, také sestra Marie Boleynové. Její vztah a svatba s Jindřichem byla hlavní příčinou anglické reformace.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Thomas More

  Thomas More

  Thomas More vykonával úřad lorda kancléře pro krále Jindřicha VIII. Byl právníkem, spisovatelem, politikem a jedním z nejlepších anglických právníků a evropských vzdělanců své doby, a také velkým zastáncem katolické církve.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Jana Seymourová

  Jana Seymourová

  Třetí žena krále Jindřicha VIII. a matka krále Eduarda VI. Byla jedním z deseti dětí sira Johna Seaymoura a lady Margaret Wentworthové.

  Sezóny 1
  2015 -
 • Kateřina Aragonská

  Kateřina Aragonská

  Kateřina Aragonská (1485 – 1536) byla anglickou královnou a první manželkou Jindřicha VIII. Narodila se ve Španělsku králi Ferdinandovi II. Aragonskému a Isabele I. Kastilské. Jindřichovi povila dceru Marii a dva mužské dědice, kteří ovšem krátce po porodu zemřeli. Původně se stala manželkou Jindřichova staršího bratra Artura, ten ale krátce po svatbě s Kateřinou zemřel. Dle Kateřiny svůj sňatek nenaplnili, ale Jindřich poté jako důvod rozvodu uváděl opak.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Thomas Wolsey

  Thomas Wolsey

  Kardinál Wolsey patřil mezi nejmocnější muže Anglie. Byl Jindřichovým rádcem a důvěrníkem, zastával úřad lorda kancléře. Nebyl šlechtického stavu, naopak pocházel z nuzných poměrů a nahoru se dopracoval díky své inteligenci, ambicím, pracovitosti a organizačním schopnostem.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Stephen Gardiner

  Stephen Gardiner

  Římskokatolický biskup a politik a pozdější lord kancléř za vlády Marie I.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Edward Seymour

  Edward Seymour

  Edward Seymour, 1. vévoda ze Somersetu byl bratrem Jany Seymourové, třetí Jindřichovy ženy a v letech 1547–1549 zastupoval jako regent Anglie nezletilého krále Eduarda VI., svého synovce.

  2015 - 2015
 • Marie Boleynová

  Marie Boleynová

  Sestra Anny Boleynové a jedna z mnoha milenek Jindřicha VIII.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
1

Filtr seriálů
Reklama