American Gods (Američtí bohové)
94/100 - 75×

American Gods(Američtí bohové)

Bohové jsou mezi námi a snaží se přežít v moderní době plné mamonu a falešných model. Oceňovaný román anglického spisovatele fantastiky Neila Gaimana Američtí bohové ožívá na kabelové stanici Starz, kde ho vedle Gaimana samotného přivedou k životu scenáristé Bryan Fuller (Hannibal) a Michael Green (Heroes).

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Starz | 60 minut
hrají
Ricky Whittle (Stín), Kristin Chenoweth (Easter), Peter Stormare (Černobog), Gillian Anderson (Média),
redaktoři
SadAngel, chir, Janel, Hendorn, Blahar


Američtí bohové mají jasnou zelenou. A taky první plakát

Američtí bohové mají jasnou zelenou. A taky první plakát

Skoro po roce od oznámení, že román Neila Gaimana Američtí bohové dostane svou televizní verzi, máme skvělou zprávu. Seriálový projekt Bryana Fullera opravdu vznikne. Konečně můžou začít plnohodnotné přípravy, hledání herců a natáčení.


11 0
18.6.2015

Ve úterý 16. června stanice Starz společně s televizním tvůrcem Bryanem Fullerem oznámili, že si plácnou. Fuller poslední rok pracoval (mimo jiné) na seriálové adaptaci románu britského spisovatele Neila Gaimana Američtí bohové. A dnes, tedy ve čtvrtek 18. června, už Fuller odhalil i první plakát.

(První návrhy plakátu Amerických bohů. FOTO: Starz/Bryan Fuller)


Fuller bude seriál psát a vést společně se svým kolegou Michaelem Greenem, se kterým už spolupracoval například na Heroes a Green také stál za seriálem Kings. Mezi Fullerovy známé projekty patří také Pushing Daisies, Dead Like Me nebo Hannibal.

Natáčení má podle stanice Starz začít do konce roku 2015, s premiérou tedy můžeme počítat až někdy v roce 2016. Zatím ještě neznáme přesný počet epizod, které Američtí bohové dostanou a ani žádná jména herců, kteří si v nich zahrají. Přestože Fuller o castingu už promluvil, nic oficiálního ještě nepadlo. Aktuálně ale hledají Stína – a po jeho nalezení se prý spustí i produkce.

(Další nákres dostal i uznání od Neila Gaimana. FOTO: Starz/Bryan Fuller)

První zpráva o tom, že Fuller připraví scénář k Americkým bohům pro stanici Starz se objevila loni v létě, téměř před rokem. Nebyl to ale první pokus, jak Gaimanův román převést na obrazovky. Dříve měla o seriál zájem také konkurenční kabelová stanice HBO.

Diskuze /4

brin

Super, kniha byla vynikající, jako ostatně skoro vše od Gaimana.

18.6.2015 | 17:34:30
Harfist

fakt super čtení, bohužel jsem jí rozečetl ve chvíli, kdy jsem se vyhrabával z nějaké nemoci, celý den v posteli a ten drsný naturalistický svět vám pak moc nepřidá, dodnes na to vzpomínám se smíšenými pocity, kniha však velmi povedená, na seriál se rozhodně podívám :)

18.6.2015 | 17:38:51
chir

ten plakát je naprosto perfektní

webmaster
18.6.2015 | 17:52:06
Emiel

Plagát je super, knihu milujem, seriál dúfam nesklame.

18.6.2015 | 23:10:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!