American Horror Story Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodách Edward Mordrake

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodách Edward Mordrake

Rozhovor s Ryanem Murphym po epizodách Edward Mordrake

Po týdenní přestávce tu máme zpět rozhovor s Ryanem Murphym, ve které nám prozrazuje, že všechny řady jsou svým způsobem propojeny, také prozrazuje, co nás čeká v dalších dílech a odhaluje největší nápovědu pro pátou řadu. A jak to bude s Klaunem?


4 0
1.11.2014

EW: Minulost Elsy byla vážně temná. Obávala se Jessica natáčení?
RYAN MURPHY: Ne, ona je velkou fotografkou a sběratelkou fotek a o fotky z té doby se velmi zajímá. Má ráda, když jsou ukázky z minulosti dobré a musím uznat, že byla velmi statečná. Řekl bych, že byla trochu přecitlivělá, protože nemá ráda moc krve. Její příběh je rozdělen na dvě části. První jsme již viděli, ta byla spojena se snuff filmem, ale později také uvidíte, kdo ji udělal nohy a to se jí líbilo.

EW: Je ten člověk, který ji udělal nohy spojený s jejím milostným příběhem?
RM: Elsa měla několik románků a tohle je jeden z nich.


EW: Bude Elsa mít někoho, jako měla Fiona?
RM: Ano, ale už na začátku natáčení jsem Jessice řekl, že Elsa je zamilovaná do své kariéry. Je to ten typ ženy, která chce být hvězdou za každou cenu. Šoubyznys je milencem jejího života. Takže ji nečeká láska jako mezi Fionou a Axamanem.

EW: Bude se zvyšovat to napětí mezi Dot a Bette, Maggie a Jimmym?
RM: Ano. Jimmy je zamilovaný do Maggie. Dot se zamilovala do Jimmyho, ale Dandy se je zamilovaný do dvojčat, takže co se to tu sakra stane? V dalších dvou epizodách se dostaneme Dandymu pořádně pod kůži.

EW: Viděli jsme příběhy několika zrůd. Uvidíme i příběh Dela a Desiree?
RM: Ano a to hned v příští epizodě. Uvidíte dětství Desiree. Uvidíte, odkud je Del a proč je s Desiree. Čeká nás toho dost.

EW: Dandy je na vražedné cestě. V poslední epizodě jsme neviděli Glorii, jak se s tím vypořádá?
RM: No, bude hodně naštvaná. Když jsme tohle připravovali, zajímal jsem se hodně o Jeffreyho Dahmera, protože jeho otec napsal knihu: Být rodičem sociopata je těžké (doslovný překlad názvu z angličtiny). Co uděláte? Své dítě máte rád, ale měl byste udělat správnou věc. A to bude její dilema. V příští epizodě bude mluvit o minulosti bohatých lidí a o tom, jak zakrývají své zločiny. Glorie nesouhlasí se zabíjením, ale snaží se zachránit svého syna.

EW: Smrt Klauna byla překvapením. Byla od začátku naplánovaná na tak brzy?
RM: Ano, ale s Klaunem není konec a ani s Edwardem Mordrakem. Oba čeká velký triumfální návrat. Šokovalo mě, kolik lidí si Klauna oblíbilo. Myslím, že je to díky Johnovi, je to skvělý herec. Hodně jsme spolu o jeho roli mluvili, nechtěl být jen klaun zabiják, chtěl mít nějaký příběh a myslím, že příběh klauna je fascinující. Kalun se mí libí a vrátí se.

EW: Já už jsem viděl příští epizodu, ve které se objeví Matt Bomer ve fascinující, ale ve velmi znepokojivé části.
RM: Je to znepokojující, to říkám pořád. Je to asi ta nejvíce znepokojující věc, kterou jsme kdy udělali, protože je to tak skutečné a založené na faktech. Je to opravdový horor, Matt je můj dobrý přítel a už jsme spolu několikrát spolupracovali.

EW: Můžete říct něco o návratu Lily Rabe?
RM: Nechci říkat mnoho, ale bude hrát sestru Mary Eunice. To zajímavé na dělání šou jako je tahle je to, že každá řada má svůj příběh a ten má svůj začátek, střed a konec. Vlastní cestu. Tohle je první rok, kdy můžeme říct, že druhá řada je spojená s řadou čtvrtou, která je spojena s řadou první. Lidi už o tom začali psát články a plno jejích hypotéz je pravdivých. A to je to zábavné na tomhle pořadu, doufám, že až za 10 – 15 let skončíme, lidé se budou moci poohlédnout a říci, jak to bylo propojené.

EW: Říkáte, že čtvrté řada je propojená s tou první?
RM: Všechny jsou propojené, právě jsme ve fázi, kdy vám říkáme, jak jsou propojené. Všechny řady jsou hodně oddělené, ale jsou zde nápovědy v každé řadě, které vám teď ukáží, že i značně odlišné světy mohou být propojené.

EW: A já myslel, že jde jen o fanouškovské fikce.
RM: Ano, jsou zde cílená propojení, propojení postav, podobnosti.

EW: Viděli jsme scénu, ve které Maggie dostane od policisty kávu a na kelímku je cylindr. Je to nápověda k páté řadě?
RM: To je velká nápověda k páté řadě. Je velmi tajemná, ale úmyslná a vyjadřuje něco, co se vám bude hrozně líbit.

Jak se vám líbily dvě halloweenské epizody? A co říkáte na brzký konec Klauna?

Diskuze /25

Red Viper

Já věděl že se Edward vrátí!!!!!!!!!!

1.11.2014 | 19:27:09
Misfits

Nevíte někdo, kde najít stránku s těmi propojovacími teoriemi? Docela by mne to zajímalo a myslím si, že by z toho byl i super článek pro Ednu :)

#3 Brog
1.11.2014 | 20:09:31
Brog

#2 Misfits: http://www.vulture.com/…nnected.html – Tady jsou nějaké z nich. A musím říct, že dávají dokonalý smysl.

1.11.2014 | 20:10:29
Oveckoun

Přiznávám, nevím co si myslet o Klaunovi. Ten twist že během 5ti minut udělají z vraždící bestie citlivou a politovaní hodnou bytost je takové… Hmm. Těším se na návrat a jsem zvědav, jestli je třeba někdo z cirkusu jeho matka. No a Edward? Už je to dlouho co mě nějaká seriálová postava tak okouzlila :-)

1.11.2014 | 21:34:08
Deanmon

Wow mě překvapuje jak o tom Murphy tak veřejně mluví a všechno to potvrzuje či vyvrací, většina režisérů v rozhovorech odpovídá stylem „Haha nechce se překvapit“ nebo že nám to ještě nemůžou říct a Ryan to s radostí všechno vykřikuje do světa :D

1.11.2014 | 21:44:29
Ann Taylor

Za Edwarda jsem ráda, hodně se mi zamlouvá. A ten klobouk na kelímku? K tomu mě nenapadá teda vůbec nic, ale hádání nápověd a odkazů k dalším sériím jsem už vzdala dávno, takže mi to nevadí :)

redaktor
1.11.2014 | 23:00:41
Serial.Lover

Boháč Dandy by mohl být spojený s domem z 1. série, a nebo také otec Krvavé tváře..

Je úžasný, čeho jsou si lidi schopní všimnout, i když jde jen o drobné detaily, např. v podobě příjmení. Zkuste si nějakou diskuzi přečíst :) doporučuju :)

2.11.2014 | 9:55:20
Raadaa

Pokud jde o tu nápovědu tak k „top hat“ se mi vybaví kouzelníci, nebo politici 19.stol. Například A. Lincoln jej má prakticky vždy a taky „Uncle Sam“, co by symbol Ameriky…

#10 1Bobesh1
2.11.2014 | 10:22:25
Natsu

Není náhodou Jimmy wannabe soldier? A pokud by to opravdu byl Uncle Sam, tak by to něco s válečným obdobím být mohlo..

2.11.2014 | 10:34:45
1Bobesh1

#8 Raadaa: Že by další řada byla politická? Tak jako korupce, sviňárny, podfuky. V dalším díle bude Glorie hovořit o tom, jak boháči mohou zakrývat své zločiny, jenom díky tomu, že jsou bohatí. Bohatých zvrhlíků v USA je zcela jistě nespočetně mnoho :)

admin
2.11.2014 | 10:36:22
ChelseaMitchell

MNe hned napadli skrz nápovědu kouzelníci, ale Vaše spekulace o politice v které se teda nevyznám tak by mě to nenapadlo se mi taky líbí :)

2.11.2014 | 10:51:06
Tatko-Šmolko

O kúzelníkoch pochybujem .. Predsa v tretej sérii sa „čarovalo“, a kúzelníci by sa podľa môjho názoru odohrávali na podobnom mieste ako aj freakshow, čiže pochybujem :) Ale aj mne pri pohľade na ten klobúk napadli kúzelníci. Ale tí politici neznejú zle.

#13 Deanmon
2.11.2014 | 11:01:33
Deanmon

#12 Tatko-Šmolko: A co je na politicích hororovýho :D :D

#17 Tatko-Šmolko
2.11.2014 | 12:14:28
Nina317

Mna najprv napadlo ze 5.seria bude o nadprirodzenych bytostiach ked Elsa povedala vetu: Noc dovoli hviedzam ziarit a my ozivame :D hned ma napadol upir,vlkolak… su to take typicke hororove postavy,ale teraz s tymto klobukom ma napadol len Jack Rozparovac :D

#15 Serial.Lover #16 1Bobesh1 #18 athelasil #19 FaithZombie
2.11.2014 | 13:12:24
Serial.Lover

#14 Nina317: To není špatná myšlenka :D :)

2.11.2014 | 14:08:27
1Bobesh1

#14 Nina317: Rozparovač ale řádil ve Velké Británii a Ryan jasně řekl, že to musí být spojený s Amerikou :)

admin
2.11.2014 | 17:08:53
Tatko-Šmolko

#13 Deanmon: Tak aj medzi politikmi sú rôzne beštie ktoré by pre peniaze spravili všetko … ;)

2.11.2014 | 19:01:54
athelasil

#14 Nina317: to by mohlo byt zaujimave s Jackom Rozparovacom, len ten nebol v Amerike :/ mna tiez najprv pri pohlade na klobuk napadli kuzelnici, ale myslim, ze to to nebude. ale ten Lincoln, politici, to by mohlo byt zaujimave..

2.11.2014 | 21:55:35
FaithZombie

#14 Nina317: Já bych nezavrhovala možnost s upíry ani po nápovědě s kloboukem. Gary Oldman takový nosil v roli Draculy :-) Ale je to samozřejmě jen nápad… :-)

3.11.2014 | 5:13:17
Skurut007

Mě by se to moc nelíbilo. Těch seriálů, kde jsou upíří bylo v posledních par letech dost (Upíří deníky, The Originals, Dracula, Penny Dreadful)

3.11.2014 | 9:48:47
JeremyFall

Ja si myslim, ze ty upiri nebo vlkodlaci by nemuseli byt zas tak spatny napad. Prece jenom, kazda rada nam nabizela nejake strasidelne bytosti. Duchove, mimozemstane, carodejnice a ted freaks. Myslim si, ze v Murphyho podani by nemuseli ni upiri nebo vlkodlaci dopadnout vubec spatne a mohlo by se jednat o pekne desivou radu. Napriklad skvely a desivy film o upirech je 30 dni dlouha noc.

3.11.2014 | 21:35:44
crumbie98

Jak jste tu začali o těch vlkodlacích a upírech, tak mě hned napadlo že to by nebylo ono, protože toho už je dnes každý tak přecpaný, že při pomyšlení na to to každému spíš podráždí žaludek, ale když se nad tím zamyslím podruhé – ono to vůbec není hloupé, ba naopak, je to chytré. Teď mě tak napadá, že pokud by si vlkodlaky a upíry vzal pod svá křídla Murphy, rozhodně by z toho nevzešel další Twilight, i když je pravda že to je v dnešní době to jediné, co nás při té myšlence napadne. Pokud by si upíry a vlkodlaky vzal do rukou Murphy, vzniklo by z toho něco skvělého. Vůbec by se nedalo hovořit o nějakém přiblbém Edwardovi a klišé jedno za druhým jako v Twilight by taky nepřicházelo v úvahu – vezměme si 18. století a poprask s upíry a vlkodlaky a tam se odražme. V té době to bylo to největší „neznámo“ a dokonalý příklad toho, o čem mluvím, je například snímek Interview s upírem s Cruisem a Pittem. Pamatujete? V té době klobouky jako tyto nosil každý a nosil je hrdě. :-) Nakonec, proč to nevlepit prozměnu do této doby. Proč ne rovnou do doby, kde by mohla být např. zase jasná spojitost s Madame Delphine z třetí řady? ;-) Strašně mě baví se za tímhle pídit. Je to legendární seriál. :-)

5.11.2014 | 6:35:43
Dituska89

jak si někdo může všimnout klobouku na kelímku to nechápu…já jsem vůči těmto nápovědám naprosto imunní…mě hned v první vteřině napadl šílený Kloboučník z Alenky v říši divů :) …ale pravda je že takové klobouky se nosily někdy v 18. 19. století a v této době koluje hodně různých pověstí a záhad z různých válek a bojů…a vytvořit příběh s nějakou již známou politickou osobností by nemuselo být špatné…

5.11.2014 | 16:38:50
Zaltanar

Já si zase říkám, že by to klidně mohlo být z prostředí prostituce. Prostitutky jsou navštěvovány i různými muži z vysoké společnosti. A vraždy či další násilnosti v tomto prostředí bývají celkem běžná věc. Dneska mě k tomu navedl ten díl s gay klubem a gigolem, kterého si najal Dandy, aby ho pak zavraždil.

6.11.2014 | 20:05:24
Fishsticks

Tohle je první rok, kdy můžeme říct, že druhá řada je spojená s řadou čtvrtou, která je spojena s řadou první........Já mám vážně pocit že Elsa bude Constance. Constance taky nekolikrat řekla že měla být hvězdou, to me přivádí k tomu že by mě docela zajimalo co se bude dit dál svym zpusoobem zrození toho malýho kluka je znamenim o konci sveta a v roce 2014 vypadal na třiletyho kluka docela staře a už vlastne nekoho dokonce zabil ja myslim že se s nim v nejaký serii jeste potkame. No a klobouk ? :D Jako asi to bude odkaz na tu dobu kdy se hojně nosily no a vážně se bojim že jestli se to bude odehravat takhle v minulosti tak se možná vážně dočkame upiru. Bál sem se že to přijde bal sem se že přijdou už třetí řadu a politici by toho mohli bejt taky zapojený proč by ne vždyt lincoln přece lovil upíry (Abraham Lincoln: Vampire Hunter) :D tak strasnej film no neřikam že politici budou hnit upiry po bostonu ale v politice je spousta hnusu a obvzlást v tý dřívější době takže ono i kdyby to bylo jen s politickejma sociopatama tak by mi to nevadilo vážně nechci upiri ani vlkodlaky a hlavně ne zombiky jeste bych řek a hlavne ne čarodejnice ale ty už tu byly nemužu uveřit že to napíšu ale salem by stokrat tak lepsí než coven

7.11.2014 | 23:58:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E07: Valerie Solanas Died for Your Sins: Scumbag

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

2. až 4. epizodu překládá @nipandelm

Titulky pro vás překládá @unchained. Autorka titulků si nepřeje, aby její titulky byly nahrávány na jiné servery.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

Nové postavy

AHS získává dvě řady

AHS získává další dvě řady

AHS získává další dvě řady

Nedávno jsme se rozloučili s řadou šestou, očekáváme řadu sedmou, ale už teď víme, že se dočkáme řady osmé i deváté.

Hlídejte si nás