Castle (Castle na zabití)
91/100 - 191×

Castle(Castle na zabití)

Autor detektivek kriminálním vyšetřovatelem. Známý autor detektivek Richard Castle asistuje policejnímu týmu Kate Beckettové při vyšetřování vražd v New Yorku.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | ABC, CTV | 43 minut
žánr
Detektivní, Drama, Romantický
hrají
Molly Quinn (Alexis Castle), Jon Huertas (Javier Esposito), Stana Katic (Kate Beckett), Seamus Dever (Kevin Ryan), Tamala Jones (Lanie Parish), Susan Sullivan (Martha Rogers), Nathan Fillion (Richard Castle), Ruben Santiago-Hudson (Roy Montgomery)

Andrew Marlowe o Caskett, Hamptons, 100 epizodě a další

Andrew Marlowe o Caskett, Hamptons, 100 epizodě a další

Dnes nás bohužel žádná nová epizoda nečeká, přesto si můžete svou denní dávku Castlea doplnit rozhovorem s hlavním tvůrcem a scénáristou Andrew Marlowem, který se rozpovídal o blízké i vzdálené budoucnosti seriálu.

0 0
23.10.2012

Jak to, že jsou Castle and Beckettová spolu ovlivní práci na případech? Jako například epizoda odehrávající se v Hamptons…

Andrew Marlowe: Ano, epizoda v Hamptons by měla být legrace. Je tam opravdu hodně dobrých věcí. Epizoda se jmenuje “To je vražda, napsal“ (“Murder, He Wrote”), což je menší odkaz na seriál To je vražda napsala. Vydají se na kratičký oddechový víkend v Hamptons a případ jim doslova zakopne o dvorek, když si chtějí zaplavat. A v To je vražda napsala si většinou případy Jessicu Flettcherovou také najdou samy. To je něco, co se v dosavadních 85 epizodách zatím nestalo, ale jsme venku v Hamptons… ocitnou se uprostřed případu, i když chtěli jen společně strávit víkend. Taky, aby případ vyřešili, budou potřebovat nějakou pomoc z New Yorku, ale nikdo na okrsku neví, že jsou spolu, takže to musí tajit.

To může být trochu obtížné, když to znamená lhát policistům. Jsou to jejich kolegové, to není dobrý začátek.

Andrew Marlowe: Přesně tak. Je to zábava.

Co bylo, pro vás scénáristy, největším překvapením, když jste dali ty dva dohromady?

Andrew Marlowe: Nevím, jestli nás něco překvapilo. Jsou tu obtíže, o kterých víme. Chceme mezi nimi to pošťuchování udržet. Chceme udržet to napětí. To je součástí výzvy – nedělat, že je všechno pořád prima, ale aby to bylo skutečné. Skutečné, organické a reálné.

A pomůže udržet to napětí případná reakce jejich kolegů? Viděli jsme, jak moc se snaží jejich vztah udržet pod pokličkou…

Andrew Marlowe: Myslím, že nás čeká pár šťavnatých soust.

Vzhledem k vaší zálibě uznávání dřívějších seriálů, pomyslel jste někdy, že byste vzdal hold i Měsíčnímu svitu (Moonlighting), vzhledem k tomu, že vás jejich „kletba“ po celou dobu pronásleduje?

Andrew Marlowe: To jsme to během 85 epizod už neřešili? [smích]

Zajisté. Ale nebyl jsem si jistý, jestli jste někdy nepomyslel udělat něco jako váš ala Akta X případ, který jste řešili před několika lety.

Andrew Marlowe: Než jsme je dali dohromady, pohrávali jsme si s myšlenkou na epizodu, kde by zkřížili cestu páru podobnému jako v Měsíčním svitu. Kteří by si stěžovali, že jakmile se dali dohromady, už to nikdy nebylo jako dřív. Ale nakonec jsme se to rozhodli neuskutečnit, protože jsme si mysleli, že to byl příliš osobní hokej. Taky jsme věděli, jakým směrem se ubíráme a navíc nevěříme, že je to pravda.

Jasně, už dlouho tvrdíte a věříte, že dát je do kupy pro ně rozhodně neznamená konec jejich cesty.

Andrew Marlowe: Věděl jsem jistě, že bude děj nudnější a nudnější, když je budeme pořád držet od sebe. Jevilo by se to uměle. Jediné, co můžu udělat je být k postavám pravdivý. A snad lidé pozitivně odpovědí a budou se stále objevovat a budou investovat do tohoto trvajícího vztahu, který v žádném případě jen tak neskončí. A myslím, že když se to stane, tak máme dobrou šanci. Jen prostě vím, že nedat je dohromady by byla chyba.

Pochopitelně. Vím, že jsme spolu hovořili o tom, že jste určitou dobu věděl, že chcete, aby se spolu na konci “Always“ Castle a Beckettová dali dohromady. Teď, když jsou spolu, víte kde chcete, aby spolu skončili na konci letošní série? Nebo, protože je všechno tak nové, trochu improvizujete?

Andrew Marlowe: Od obojího trochu, abych odpověděl popravdě. Mám představu, kde by mohli na konci série skončit, a kde by mohli skončit na konci série příští a o čemž si myslím, že je hodně živé, ale část toho, co děláme je, že sledujeme ty dva jako postavy, které se během několika epizod vyvíjejí, abychom viděli, jestli už došli až k milníku, kde je podle mě to pravé ořechové. Když se ocitnou na tom správném místě, super. Ale rozhodně jsem otevřen přizpůsobit se na to, jak budou postavy na daný materiál reagovat.

To dává smysl. Máte nějaké plány, jak potkáme Castleova otce?

Andrew Marlowe: V to doufám, ale za sebe, musím ještě najít ten správný příběh. Musí to být něco skvělého. Mluvili jsme o tom, ale zatím jsme ještě nepřišli s takovou verzí, která by byla tak skvělá, jak bych chtěl. Takže, než tomu tak bude, jsem ochotný si počkat. Ale rád bych se k tomu dostal ještě letos. Mám pár nápadů, ale záleží na správném provedení a správné osobě, víte?

Máte někoho konkrétního, koho byste si v té roli představoval?

Andrew Marlowe: Jo, ale teď o tom nechci mluvit, protože to nechci vytroubit do světa. Ale mám pár lidí na mysli, kteří by se do role hodili.

A jak se teď Alexis a Martha zapojí do příběhu Castlea a Beckettové, když už nadále nejsou v nevědomosti ohledně jejich vztahu?

Andrew Marlowe: Nejsem si teď jistý, jestli to Alexis tak zajímá. Šla na vysokou a na talíři má jiný problémy, se kterými se musí potýkat. A už dřív viděla tátu i v jiných vztazích. Takže myslím… pro ni je to jen otázka, kdy se do toho vloží, jestli se do toho vloží nebo jestli bude proti, až na to přijde. A myslím, že k tomu dojde, když to pro ni začne být opravdovější než „Oh, táta konečně spí s tou kočkou, do který byl celou dobu blázen.“

Mohlo by k tomu dojít během prázdnin – řekněme v letošní vánoční epizodě – kdy je třeba Alexis zvyklá trávit čas jen s rodinou?

Andrew Marlowe: Mohlo. Mohlo by k tomu dojít. Ale i nemuselo. Ale mohlo by.

Hmm. Vím, že je to ještě daleko, ale přemýšlel jste už o nadcházející 100 epizodě?

Andrew Marlowe: Zrovna nad tím začínám uvažovat… bude to tu dřív, než se naději. Začínám dávat něco dohromady, ale zatím nemám nic solidního.

Je to dost velký milník a je zábava sledovat, co vás nechají vymyslet jako scénáristu.

Andrew Marlowe: Jo, to je. Uvidíme, co nás nechají udělat. Myslím, že už je trochu pozdě, aby nám povolili kreslenou verzi seriálu ke stému výročí. Myslím, že o tom jim musíte dát vědět nějakou dobu dopředu. Pokud bychom to nechtěli udělat ve stylu jako je South Park.

Myslím, že je potřeba aspoň 9 měsíců… ale dá se to popohnat. Takže pokud to vážně chcete, možná byste se tam mohli vmáčknout, když to hned ABC nadhodíte.

Andrew Marlowe: Jen k tomu, abych to udělal, musím najít důvod.

Je to ABC… a v seriálu se vyskytuje vlastní komiks, mohl byste na něco přijít.

Andrew Marlowe: Až na to přijdu, dám vám vědět.

Taky se blíží epizoda natáčená dokumentárním stylem. Co nám o ní můžete prozradit?

Andrew Marlowe: Je v ní spousta srandy. Je skvělé strhnout tak trochu všechny čtyři stěny a nechat naše postavy dělat obličeje na kameru. Je super trochu nahlédnout, kdo jsou tihle lidé, když ví, že je sleduje obecenstvo. Řeknu jen, že Jon Huertas (Esposito) nebyl nikdy zábavnější.

Musím říct, že se mi zdá, že to Esposito bude ten, kdo bude dělat nejvíc grimas do kamery.

Andrew Marlowe: Jo. Je to vážně sranda.

A jaký bude letos vztah Esposita and Lanie?

Andrew Marlowe: Zůstaňte naladění. Je to něco, na co jsem zatím nepřišel. Nechci, aby byli všichni ve vztahu. Máme Ryana s Jenny a Beckettovou s Castlem. Takže asi budou spolu a zase od sebe, nebo tak nějak.

Máte pro nás zase nějaké šílené epizody, o kterých nám můžete něco říct?

Andrew Marlowe: Uvidíme. Rád bych i letos našel epizodu podobnou “Blue Butterfly”. Bylo pro nás osvěžující natáčet dokumentární epizodu, kde jsme si mohli odpočnout od vyprávěcího stylu, kterým případy řešíme. Bylo vážně skvělé udělat epizodu s „modrou oblohou“, když byli Castle a Beckettová v Hamptons. Ale o čemkoliv dál je moc brzo mluvit.

Dozvíme se něco víc o Gatesové?

Andrew Marlowe: Ano, dozvíme. Máme pár chutných soust. Je to někdo, kdo minulou sérii nebyl zrovna příliš vřelý a myslím, že s ní měli mnozí problém – přesně jak jsme chtěli – chtěli jsme, aby měli Castle a Beckettová někoho proti sobě. Ale myslím, že ji letos trochu přiblížíme. Nepřestane být tím, kdo je, ale lépe pochopíme její osobnost a co se odehrává v jejím životě.

Řeknu vám, že si myslím, že moje nejoblíbenější scéna s Gatesovou je v závěru první epizody s Beckettovu. Vážně jsem si užil ty jemné rozdíly.

Andrew Marlowe: Někomu se otevřít je proces. Rád vidím nové postavy očima známých postav. Takže když přišla, nebyla v přívětivé pozici. Musela si na okrsku zjednat autoritu, navíc nahrazovala někoho, koho všichni zbožňovali. Takže Ryan, Esposito, Beckettová s ní ze začátku přirozeně neměli skvělý vztah, protože je vetřelec. Navíc i fakt, že přichází z Vnitřního, nebyl moc nápomocný. Takže k ní zprvu nebyli moc fér, ale tak ji vnímali. Ale během roku a třeba v epizodě, kdy byl hlavním podezřelým starosta, měli Gatesová a Beckettová scénu, kde mluvila o závazcích souvisejících s prací, což ji myslím trochu polidštilo. Ke konci se zas otevřela ještě víc, ale pořád je osobou, která jede podle předpisů. Jsou určité hranice, které nepřekročíte. Myslím, že jsme ji viděli trochu vstřícnější, když na konci první epizody říkala, “doufám, že si taky vysloužím váš respekt,“ což je takové uznání, že “vím, že jsem součástí vašeho života. Vím, jaké v něm mám postavení. Rada bych se přesto přenesla.“ Ale pořád bude dělat věci podle předpisů.

V epizodě “Cuffed” bylo báječné, že nenechala své lidi v nebezpečí. Vyšla ven a bojovala za ně. Rád se potýkám se spletitostí. Rád řeším postavy, které mohou mít víc tváří, které světu ukazují, než si poskládáte kompletní obrázek.

Ve větším rámci, víte, kde chcete, aby tenhle příběh nakonec skončil?

Andrew Marlowe: Ano. [smích]

Mluvil jste s herci o tom, jestli jsou ochotní zůstat v seriálu tak dlouho, jak doufáte, že bude seriál ještě trvat?

Andrew Marlowe: Myslím, že každý seriál má svou dobu životnosti, ale myslím, že konečný cíl jakéhokoli seriálu je najít moment, kdy je čas s grácií odejít; to fanouškům umožní určité uzavření a i prostor zaplnit mezery a bavit se vlastní představivostí. Myslím, že to je nejlepší způsob. Uvidíme, zda nám bude osud přát a dá nám ještě pár let, abychom mohli k tomu momentu dojít.

Jaké jsou vaše představy ohledně sté epizody? Kolik sérií by podle vás měl Castle mít, aby mohl odejít s hlavou hrdě vztyčenou? Kam až chcete, aby vztah Castlea s Beckettovou zašel? Podělte se o své názory v diskuzi.

Zdroj: ABC, CTV

Diskuze /4

Katei

super článek..:)) podle mě by mohla být stá epizoda nějka speciální..jinak k tomu počtu sérii já jsem minimálně pro 8..:))

23.10.2012 | 10:40:10
novoten

Kriminálky mají velmi dlouhou životnost a sledovanost je výborná, takže bych to tipoval na těch osm, devět.. za mě je těch osm ale maximum, nerad bych, aby zrovna tahle super parta přesluhovala.

23.10.2012 | 14:20:20
thera

8… no nedovedu si představit, že tu Castle za 4 roky už nebude!, ale hodně záleží na tom, aby neztratil jiskru, jak se to podle mě stalo u bones, kde kvalita po páté sérií rapidně klesla, stejně tak po šesté i sledovanost (průměr 7 mil castle 10). Takže pokud budou pořád nápady a nebude z toho fraška, desítka, takové hezké číslo, je minimum:D

čestný člen redakce
23.10.2012 | 15:36:49
Renusska

Myslím že by mohli točit dlouho pokud neztratí nápady :D podívejte se na NCIS už rozjeli desátou řadu a pořád to neztratilo vůbec nic :)

24.10.2012 | 18:57:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Castleova Bibliografie

Deadly Heat (5)

Deadly Heat (5)

Český název: Heatová v žáru smrti

Již pátá kniha ze série o newyorském detektivovy z vražd Nikki Heatové, které pomáhá úspěšný novinář Jameson Rook.

Reklama

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama