Castle (Castle na zabití) Kvapem se to blíží

Kvapem se to blíží

Kvapem se to blíží

Nevím, jak vám, ale mě léto uteklo jako voda a nová série už nám doslova dýchá za krk. Během prázdnin tu sice bylo poněkud mrtvo, ale s novou sérií se vracíme i my a vám možná odpovíme i na několik vašich otázek, jako jak to bude s titulky nebo co se stane s Castlem?


5 0
28.9.2014

Nejprve několik organizačních věcí aneb TITULKY. Překladatelský tým zůstane více méně nezměněn a finálních korekcí se pět ujme Tarfein. Od letošní série ale bude menší změna ve vydávání titulí. Mnoho našich překladatelů/ko­rektora má práci a málo času, a tak se titulky budou od letoška vydávat až v neděli. Je mi jasné, že to možná ne všichni vezmou s nadšením, ale druhá varianta byla žádné titulky. Tak si vyberte mno.

Poslední dobou na webu moc novinek nebylo, ale to se doufám teď trochu zlepší, takže zde zase najdete synopse jednotlivých dílů (prozatím je k dispozici velmi strohý obsah prvních tří epizod), trailery na díly následující, promofotky postav (které snad brzo opět vyjdou) a epizod, nebo další novinky.


Teď tu dáme prostor několika menším spoilerům, informacím a teoriím.

Co je nového ve Castle světě?
Největší novinkou je asi změna showrunnera. Jinak řešeno, změnilo se vedení seriálu. Někdy to bývá k horšímu, někdy si toho lid ani nevšimnou. Uvidíme tedy jak dobře dokáže David Amann nahradit Andrew Marlowea, který (doufám, že všichni souhlasí) do teď odváděl skvělou práci. Naštěstí není Amann v Castle světě žádným nováčkem, když už od třetí série pracuje jako výkonný producent a scénárista. Napsal například díly 3XK, Heroes and Villains, After the Storm, Disciple nebo spolu s Andrewem In the Belly of the Beast.

Co víme o prvním díle?

– Mezi podezřelé budou Braken a 3XK, ale stopy nakonec povedou k velmi překvapivému únosci, o kterém budou na okrsku hodně debatovat. Pravda má být ale tolik šokující, že vás přiměje pochybovat o vaší oddanosti ke Caskett.
- Ricka poprvé uvidíme asi v třetině epizodě a to ve velmi nečekaném kontextu.
- Mezi hostujícími hvězdami je například Jon Lindstrom (General Hospital), který hraje agenta FBI, který přiměje Kate aspoň zvážit nepříjemnou realitu, zatímco Matt Letscher (Scandal) si zahraje někoho, kdo má určité informace, které posunou vyšetřování novým směrem.
- Během epizody se dočkáme celkem velkého časového posunu v ději.

Kdy se tedy objeví Castle?

– Tohle je spíše moje teorie: vzhledem k tomu, že je ABC velmi skoupá na slovo ohledně nadcházejících epizod, a že by nenechali jednu z hvězd příliš dlouho na střídačce, Castle se vrátí velmi brzo. Spíš, když v podstatě uzavřeli dlouho řešenou dějovou linku s Beckettovou, potřebovali nové drama, a rozhodli se tak zaměřit na Castlea. Uvidíme, jak jim to vyjde.

Co nás čeká v dalších dílech série?

– Po druhém díle by nám mělo být zodpovězeno alespoň několik otázek ohledně Castleova zmizení, jako jak a proč se ocitlo Castleovo auto v plamenech, a tak se postavy budou moct vrátit do zajetých kolejí. Tím to ale neskončí, následky se ještě objeví později v sérii.
- Během série bychom se konečně měli dočkat ničím nepřerušené svatby.
- Herec Jeffrey Nordling ze seriálu 24 hodin se zde objeví jako realitní developer, který staví luxusní obchodní centrum na pobřeží řeky Hudson.
- Jedna z epizod bude odlehčena “alternativní realitou”, ve které se Rick a Kate nikdy nepotkali.
- V jedné epizodě se vydáme na ranč. Pochopitelně za vraždou, ale nevynecháme ani typické westernové postavy, jako je šerif nebo gay kovboj.

Všechny komentáře a divoké teorie a spekulace jsou vítány :)

Diskuze /9

Liss93

Informace ohledně titulků je nemilá, ale pochopitelná. Každý toho máme hodně a když se přece jen najde čas, tak do toho něco vlítne ani nevíme jak. Ohledně epizod se nemůžu dočkat, a vážně jsem zvědavá na to, co nás přiměje pochybovat o Caskett. Jako že by se dal Castle nechat unést? Nebo si někoho najala Cate? Ale asi to nic tak dramatického nebude, když se nakonec svatby dočkáme. Na díl s alternativní realitou se těším, třeba v TBBT mě to hodně bavilo.

28.9.2014 | 16:32:24
JackBlack

Na vaše dbré titulky si počkám s chutí. Zvlášť když rovnou řeknete kdy je máme očekávat (pořád lepší než každý den posouvat termín dokončení, jak tomu někde bývá :-( ). A ke změně Amann za Marlowea… Uvidíme. Snad vše dobře dopadne :-) Těším se :-)

28.9.2014 | 16:41:40
tarfein

Omlouvám se všem za tu neděli, na jednu stranu budete stejně čekat pokaždé týden, na druhou chápu, že čistě psychologicky díl v úterý a titulky v neděli zní jako dlouhá doba. Jak píše Thera, kdyby to mělo být standardně ve čt, nebylo by to z mé strany vůbec – když člověk dojde pozdě odpoledne z práce, poslední na co má chuť je dělat celý večer titulky. Takhle na ně bude víc času a chuti, a tedy snad i kvality. Za sebe můžu slíbit jen, že když to půjde, budou dřív (v sobotu, možná někdy i v pátek).

#4 urbis
webmaster
28.9.2014 | 19:47:15
urbis

#3 tarfein: Prosím tebe , já jsem ráda ,že vůbec budou ! Ráda si počkám když vím ,že budou až v neděli tak OK budu se těšit na neděli :) Hold angličtinu už nedám ,tak musím spoléhat na dobré duše jako jsi ty …díky

29.9.2014 | 11:17:15
JohnDočki

Aspoň tím donutíte některé lidi, aby na to koukali i s anglickými titulky a tím si zlepšovali svoji angličtinu. Takže za mě palec nahoru ;)

29.9.2014 | 14:35:34
K3nt4n

No k*rva.. :/ Nečekal jsem takovou smutnou zprávu ohledně titulků.. ale co.. aspoň si procvičím angličtinu :D .. ale hodně lidí se na vaše titulky vykašle, protože je už celkem dost titulkářů na internetu od kterých si můžou titulky stáhnout mnohem dříve.. ale ja si stejně počkám na ty vaše.. ale určitě ne na první díl.. to bych nevydržel :D

#7 thera
29.9.2014 | 19:09:00
thera

#6 K3nt4n: Tím si nejsem tak jistá, co jsem koukala, nikdo jiný už od minulé série titulky na Castlea nedělá, nebo o tom teda aspoň nevím. Ale ne nadarmo se říká, kdo si počká, ten se dočká :)

webmaster
29.9.2014 | 19:19:37
Nameless Man

Tak Castle bez Castla no teda. Doufám že nás díky tomu čeká oživení a sedmá řada předčí tu celkem nudnou šestku. A co se týče titulků, jak bylo řečeno, kdo si počká ten se dočká. :D

30.9.2014 | 20:21:06
godycz

jen aby nam jako v bones, nezabili nekoho, koho mam radi. treba castla :-D titulky delejte jak potrebujete, treba pozde, ale s chuti. neni kam spechat, serialu jsou tri…hafo…

30.9.2014 | 22:58:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Castleova Bibliografie

Deadly Heat (5)

Deadly Heat (5)

Český název: Heatová v žáru smrti

Již pátá kniha ze série o newyorském detektivovy z vražd Nikki Heatové, které pomáhá úspěšný novinář Jameson Rook.

Narozeniny