Dark Universe
75/100 - 8×

Dark Universe

Po krachu původního projektu Dark Universe, z nějž do kin dorazil pouze snímek The Mummy, se studia Universal Pictures a Blumhouse Productions rozhodila pro novou strategii a klasické hororové příběhy nám představí coby nízkorozpočťáky. Prvním z nich je nový The Invisible Man s Elisabeth Moss v hlavní roli.

USA | 2017 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Hororový
hrají
Russell Crowe (Henry Jekyll), Sofia Boutella (Ahmanet), Tom Cruise (Nick Morton), Annabelle Wallis (Jenny Halsey)

Další Drákula na obzoru, zhostí se jej Luc Besson

Další Drákula na obzoru, zhostí se jej Luc Besson

Legendární francouzský režisér, který stojí za hity Leon, Nikita nebo Lucy, si vybral svůj další projekt. Na plátna se tak znovu podívá adaptace nejslavnějšího gotického hororu vůbec. A vypadá to, že Besson bude režírovat velká jména.

1 1
17.2.2024

Besson naposledy natočil snímek DogMan, ve kterém se Caleb Landry Jones převtělil do role antihrdiny, jenž se žene za pomstou, neboť ho jako mladého zavírali do psích kotců. Snímek slavil úspěch na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl dokonce nominován na Zlatého lva a Besson opět potvrdil, že revenge filmy patří mezi jeho vůbec nejlepší.

DogMan slavil ve světě úspěchy. Foto: Apollo Films

Nyní se ale od mstitelů přesouvá k hororu a to rovnou k tomu nejklasičtějšímu vůbec. Jeho dalším projektem totiž bude další adaptace kultovního románu Brama Stokera Drákula, který poprvé vyšel v roce 1897. Od té doby se transylvánský krvesaj dočkal nespočtu filmových adaptací, z nichž vyzdvihněme hlavně Nosferatu – Eine Symphonie des Grauens, Dracula a Bram Stoker's Dracula. Nezničitelný upír se naposledy v minulém roce objevil i ve filmech Renfield a The Last Voyage of Demeter, letos ho pak (s pozměněným jménem Orlok) čeká i nová verze Nosferatu.

Nezničitelný upír se naposledy objevil ve filmu The Last Voyage of the Demeter. Foto: Dreamworks Pictures

Bessonův projekt by se pravděpodobně měl ubírat podobným směrem jako Drákulova adaptace od Francise Forda Coppoly a představí nám tedy celou ságu o pádu valašského vládce a jeho proměnu v nesmrtelného upíra. Co se týče herců, okolo projektu údajně krouží výše zmíněný Caleb Landry Jones, který kromě snímku DogMan zazářil například ve filmech X-Men: First Class, Get Out nebo American Made. Vedle něj je pak blízko angažmá i legendární Christopher Walken, kterého už brzy uvidíme v druhém dílu Dune. Zda si Walken zahraje samotného hraběte není jisté, rozhodně by se ale jednalo o perfektní casting.

Zahraje si nového Drákulu Christopher Walken? Foto: Warner Bros. Discovery

Novou adaptaci Stokerova díla produkuje Bessonova společnost EuropaCorp, jež aktuálně chystá i akční thriller z prostředí Tchajwanu nazvaný Weekend Escape Project, ve kterém si shodou okolností zahraje další bývalý Drákula Luke Evans a tchajwanská hvězda Gwei Lun-mei.

Dáte šanci dalšímu filmovému Drákulovi?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Neviditelný


Režie: Leigh Whannell
Scénář: Leigh Whannell
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Oliver Jackson-Cohen (Adrian Griffin), Elisabeth Moss (Cecilia Kass), Storm Reid (Sydney Lanier), Aldis Hodge (James Lanier), Harriet Dyer (Emily Kass), Michael Dorman (Tom Griffin)
Stopáž: 125 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama