Dark Universe
75/100 - 8×

Dark Universe

Po krachu původního projektu Dark Universe, z nějž do kin dorazil pouze snímek The Mummy, se studia Universal Pictures a Blumhouse Productions rozhodila pro novou strategii a klasické hororové příběhy nám představí coby nízkorozpočťáky. Prvním z nich je nový The Invisible Man s Elisabeth Moss v hlavní roli.

USA | 2017 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Hororový
hrají
Russell Crowe (Henry Jekyll), Sofia Boutella (Ahmanet), Tom Cruise (Nick Morton), Annabelle Wallis (Jenny Halsey)

Henry Jekyll

Henry Jekyll

Ředitel Prodigia, který se čas od času promění v nevypočitatelného pana Hydea.

Sezóny 1
2017 -

Knižní předloha

Doktora Jekylla světu roku 1886 představil skotský spisovatel Robert Louis Stevenson v novele Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde. Příběh vypráví o tom, jak se Jekyll po nocích mění na Hydea, který nakonec získá nad tělem větší kontrolu, což dožene Jekylla k sebevraždě.

Komiksy

Slavný spisovatel Alan Moore udělal z Jekylla člena týmu Victorian League v kultovním grafickém románu The League of Extraordinary Gentlemen. Savná komiksová nakladatelství DC Comics a Marvel se Jekyllem inspirovala při tvorbě legendárních záporák§ Two-Face a Mistera Hydea.

Filmy

Doktora Jekylla poprvé zahrál roku 1920 John Barrymore. O jedenáct let později si roli střihl Fredric March a obdržel za ní Oscara. Spencer Tracy si Jekylla zahrál v roce 1941 a krátce po něm jej ztvárnil i hororový veterán Boris Karloff. V hammerovském univerzu Jekylla hrál Ralph Bates.

(Fredric March v životní roli Henryho Jekylla; Foto: Universal Pictures)

V novějších filmech se Jekyll vyskytoval např. ve Van Helsingovi, kde jej hrál Stephen Fisher.

Dark Universe

Henry Jekyll je ředitelem tajné organizace Prodigium, která se specializuje na shromažďování světových monster. Sám se však na jedno občas mění.

Ve filmu The Mummy odhalí Jekyll Mortonovi jak jeho organizace funguje. Následně se jej snaží obětovat, údajně ve prospěch dobra. Když však Morton nakonec získá nadlidské schopnosti, Jekyll upustí od svého plánu a rozhodne se jej získat na svou stranu.

(Russell Crowe jako Henry Jekyll; Foto: Universal Pictures)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Aktuální film

Neviditelný


Režie: Leigh Whannell
Scénář: Leigh Whannell
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Oliver Jackson-Cohen (Adrian Griffin), Elisabeth Moss (Cecilia Kass), Storm Reid (Sydney Lanier), Aldis Hodge (James Lanier), Harriet Dyer (Emily Kass), Michael Dorman (Tom Griffin)
Stopáž: 125 min

Reklama

Nejoblíbenější filmy

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama