10 letních novinek, které budeme sledovat i na dovolené

10 letních novinek, které budeme sledovat i na dovolené

Léto, výlety, dovolená. Od televizí lidé radši odcházejí do přírody a na seriály se nekoukají. Možná v omylu, že hlavní seriálová sezóna už skončila. Nenechte se ale zmást. Teprve teď se dostávají na obrazovky opravdové perly. Připravili jsme pro vás seznam desíti z nich, na které se nejvíc těšíme.


34 0
29.5.2015

Aquarius

Thumbnail Play icon

O čem to je? Znáte ten příběh o sériovém vrahovi Charlesi Mansonovi? Nechvalně se proslavil v 60. letech, kdy své činy spáchal. My teď sice víme, jak Manson skončil, ale nikdy není špatné si minulost připomenout. Obzvlášť, když Gethinu Antonymu (Manson) šlape na paty trošku svérázný detektiv David Duchovny.
Proč se na to těšíme? Protože jsme zvědaví na první pokus stanice NBC hrát si na Netflix (viz níže). A protože nejde nemilovat Davida Duchovnyho, který si tady střihne něco mezi agentem Foxem Mulderem a spisovatelem Hankem Moodym, tedy oběma rolemi, díky kterým ho zná většina diváků.
Kdy to začíná? V pátek 29. května našeho času na stanici NBC (stanice vypustí všech 13 epizod v jeden den).


Blunt Talk

Thumbnail Play icon

O čem to je? Moderátor a zpravodajec Patrick Stewart přijel z Velké Británie prorazit na americké kabelové stanici. Ve svém televizním pořadu chce radit Američanům, jak správně žít. Sám má ale problémy s drogami, alkoholem a vlastním milostným životem. A při všech jeho eskapádách ho doprovází jeho věrný sluha.
Proč se na to těšíme? Protože všichni chceme vidět distingovaného sira Patricka Stewarta, jak vyvádí kraviny, pije a fetuje. A protože tento pomyslný crossover mezi Dr. Housem a The Newsroom spojí dohromady hned dva skvělé seriály.
Kdy to začíná? Ve čtvrtek 23. srpna našeho času na stanici Starz.Dark Matter

Thumbnail Play icon

O čem to je? Probudili se na vesmírné lodi plující kdovíkam, ale nepamatují si, jak se tam dostali a co jsou zač. Během nebezpečné plavby, která je může stát život, odhalují pravdu o svém původu a blíží se vstříc nepříjemné budoucnost a prozření. Nové sci-fi v hlavní roli se Zoie Palmerovou (Lost Girl), Rogerem Crossem (The Strain), Marcem Bendavidem (Bitten) a mnoha dalšími slibuje docela zajímavou letní podívanou.
Proč se na to těšíme? Protože v létě nepotřebujeme jen dobová psychologická dramata s hollywoodskými hvězdami za kamerou i v hlavní roli. Naopak si rádi na chvíli odpočineme u tolik v televizi chybějícího žánru, jako je space opera. Navíc nás trochu uklidňuje i dvojice, která za seriálem stojí: Joseph Mallozzi a Paul Mullie, kteří se proslavili hlavně prací na sérii Stargate SG-1, Stargate UniverseStargate Atlantis a jsou také autory komiksové předlohy seriálu.
Kdy to začíná? V sobotu 13. června našeho času na stanici Syfy.


Humans

Thumbnail Play icon

O čem to je? Každá správná rodina má kromě mikrovlnky, televize a počítače také svého vlastního robota Syntha. Nový britsko-americký seriál je adaptací švédského sci-fi Äkta Människor a podobně jako originál i Čapkovo drama R.U.R. poukazuje na to, že roboti nemusí pracovat vždy tak, jak si je lidé naprogramují.
Proč se na to těšíme? Protože pokus americké kabelovky a britské stanice o napodobení švédského seriálu Äkta Människor vypadá až příliš lákavě, abychom ho mohli opomenout. Sociální drama, které se Švédům povedlo na jedničku, může uspět i v nové verzi. A jako Češi máme k „seriálovému R.U.R.“ blíž, než jiné národy.
Kdy to začíná? V neděli 19. června na stanici Channel 4 a v pondělí 29. června našeho času na stanici AMC.


Mr. Robot

Thumbnail Play icon

O čem to je? Přes den je Rami Malek řadový ajťák v IT bezpečnostní firmě. Přes noc se z něj stává schopný hacker, který své schopnosti využívá k… dobru. Dá se říct. Elliot zároveň trpí jakousi sociální poruchou, kvůli které se nerad váže k lidem a o svém soukromí nemluví. Žije o samotě a nenávidí celou společnost, kterou pokládá za falešnou. Při jednom z hackerských útoků se s ním ale spojí tajemná organizace, která tvrdí, že je jejím úkolem odstranit z trůnu nejbohatší lidi světa, kteří tahají za nitky světové ekonomiky a politiky.
Proč se na to těšíme? Protože jsme už zhlédli první díl a nic podobného jsme od dob Dextera neviděli. Zádumčivý hrdina se dvěma tvářemi a uhrančivým charisma netradičně nahlíží na ponurý svět kolem sebe a díky tomu přebíjí i prvoplánově ohranou premisu světové konspirace, kterou seriáloví tvůrci za poslední roky vytěžili už dosyta.
Kdy to začíná? Ve čtvrtek 25. června našeho času na stanici USA Network (první díl už však stanice zveřejnila na svých webových stránkách v předstihu).


Public Morals

Thumbnail Play icon

O čem to je? Někteří poldové se musí přesně řídit pokyny, předpisy a zákony. Někteří ale mají práci o něco jednodušší. A tím pádem zároveň o mnoho složitější. Public Morals je název oddělení newyorské policie, která v 60. letech 20. století pracuje na případech, během jejichž řešení se pohybuje na velice tenké hranici mezi tím, co je morální, a tím, co hraničí se zločinem.
Proč se na to těšíme? Protože pořádná historická kriminálka o poldech a grázlech z 20. století se od finále Boardwalk Empire nikde neobjevila. A protože se rádi podíváme, jak budou vypadat 60. léta minulého století z pohledu dvou odlišných letních seriálů.
Kdy to začíná? Ve středu 26. srpna našeho času na stanici TNT.


Sense8

Thumbnail Play icon

O čem to je? Osm lidí. Osm příběhů. Zdánlivě nijak nepropojení jedinci jednoho dne zjistí, že ačkoliv když každý z nich žije úplně jinde, v jiné zemi i jiné kultuře, všech osm se dokáže telepaticky spojit, cítit svou přítomnost a komunikovat spolu. Nikdy se však společně fyzicky nesetkají. Žít v poklidu ale nemůžou. V patách jim záhadný pan Jonas, který se všechny snaží dostat na jedno místo, ale také ještě záhadnější pan Whispers, který se osm propojených lidí snaží zabít.
Proč se na to těšíme? Protože sourozenci Wachowští, tvůrci Matrixu i toho seriálu, si vždycky zaslouží šanci. A protože jsme dlouho neviděli Naveena Andrewse v dobré televizní roli, a už vůbec ne v zajímavém sci-fi.
Kdy to začíná? V pátek 5. června na Netflixu (streamovací gigant vypustí všech 12 epizod v jeden den).


Sex&Drugs&Roc­k&Roll

Thumbnail Play icon

O čem to je? Denis Leary jako Johnny Rock strmě stoupal k výšinám. Po cestě ke slávě se ale seznámil s mnoha ženami. A s alkoholem. A s kokainem. A s trávou. A s prášky. A s kdo ví, čím dalším. A tak se jeho populární kapela The Heathens v 90. letech rozpadla přesně v den, kdy vydala své jediné album. Po dvaceti letech má ale Johnny chuť kapelu opět vzkřísit. Respektive musí. Je mu už 50, nemá peníze a neštěkne po něm ani pes.
Proč se na to těšíme? Protože stanice FX si libuje ve velice svérázných komediích a díky tomu by ohraný model vyhaslé hvězdy snažící se o comeback mohl ještě jednou doopravdy fungovat.
Kdy to začíná? V pátek 17. července našeho času na stanici FX.


The Brink (Krize)

Thumbnail Play icon

O čem to je? Jak by vám bylo, kdybyste věděli, že se blíží třetí světová válka? Nejspíš dost mizerně. A to ještě netušíte, na kterých třech lidech závisí, aby opravdu nevypukla. Diletantský ministr zahraničí USA Tim Robbins, úředník Jack Black s prořízlou pusou a armádní pilot Pablo Schreiber jsou právě onou trojicí, která musí odvrátit světovou krizi. A to je vlastně možná děsivější, než válka samotná.
Proč se na to těšíme? Protože HBO politické satiry umí, jak se už čtyři roky přesvědčujeme u Vicepreziden­t(ky). A protože máme rádi Jacka Blacka, nekorektní humor i chytré a zároveň potrhlé komedie v jednom.
Kdy to začíná? V pondělí 22. června našeho času na stanici HBO.


True Detective (Temný případ)

Thumbnail Play icon

O čem to je? Ještě než začnete říkat, že Temný případ není žádný nový seriál, zastavíme vás. Protože jeho druhá série rozhodně nová bude. Pod hlavičkou True Detective tentokrát píše scenárista Nic Pizzolatto příběh zcela odlišný od první řady, do kterého obsadil čtveřici úspěšných herců: Colina Farrella, Vince Vaughna, Rachel McAdamsovou a Taylora Kitsche. Všichni čtyři, každý z jiné sféry působnosti, se společně setkají u případu zasahující do velkého dopravního plánu v Kalifornii.
Proč se na to těšíme? Protože jsme všichni viděli první sérii. A protože to bude Vince Vaughn, kdo nám všem svou vážnou rolí vytře zrak.
Kdy to začíná? V pondělí 22. června našeho času na stanici HBO.

A na jakou novinku se těšíte vy? Podělte se s námi i o tipy na své favority v komentářích ;-)

Diskuze /35

Lucifrid

Aquarius je pro mě jasnej, už jsem kus viděla a bomba :) Na Blunt Talk se vyloženě těšim a na Mr. Robot taky. Sense8 už se nemůžu dočkat a The Brink už chci taky vidět :)

webmaster
29.5.2015 | 16:15:17
Milianeto

ten Blunt Talk vyzera skvelo :D slusne posobi aj Sense8

29.5.2015 | 16:18:46
LadyJ

Je pravda, že teď v létě si budu do watchlistu přidávat snad víc novinek než na podzim. Určitě se chci podívat na Dark Matter, Humans, Mr. Robot a Sense8. Pak jsem dost zvědavá na Aquariuse, hlavně protože tam hraje David Duchovny. Tak uvidím, kolik z těch seriálů mě bude bavit a kolik jich nakonec dokoukám.

29.5.2015 | 16:22:07
gladiator992

Jednoznačne : True Detective a Dark Matter.

29.5.2015 | 16:25:31
MARTASLJ19

Aquarius, True Detective a Ray Donovan, ktorý tu nie je…

#12 TheDarkKnight
29.5.2015 | 16:27:10
Yontalcar

Nejvíce mě oslovil asi Sense8, The Brink, Mr. Robot a Blue Talk. I když takový Dark Matter nebo Sex&Drugs&Rock&Roll taky vypadá zajímavě. Holt se necháme překvapit :-)

redaktor
29.5.2015 | 16:53:13
lightbrand2

Dark Matter i když to vypadá jako rehash SGU :-)

29.5.2015 | 17:05:21
1Bobesh1

Sakra! Přijde mi, že program na okurkovou sezónu je mnohem zajímavější, než na hlavní :D

#10 Lucifrid #26 psychko
admin
29.5.2015 | 17:23:54
Leeroy

čo sa týka noviniek, počkám si na ohlasy, ale True detective je jasný a taktiež (tu nespomínaný) Ray Donovan a Hannibal…

29.5.2015 | 17:25:25
Lucifrid

#8 1Bobesh1: Mně přijde, že už tak třetí rok za sebou :D

webmaster
29.5.2015 | 17:35:53
komja

Hmm, další seriály do watchlistu :D

29.5.2015 | 17:37:58
TheDarkKnight

Tak Aquarius, True Detective a Sense8 jsou povinnost. Nicméně Blunt Talk a Mr. Robot taky nevypadá vůbec špatně.

#5 MARTASLJ19: Ray Donovan tu není, protože to není novinka.

#13 LadyJ
TheDarkKnight
29.5.2015 | 17:39:40
LadyJ

#12 TheDarkKnight: True Detective tu je a taky to není novinka. Z dalších novinek pak ještě chci vidět Zoo, The Whispers, Killjoys a Scream.

#14 Lucifrid #16 mimomisu
29.5.2015 | 18:00:41
Lucifrid

#13 LadyJ: True Detective v tomhle případě novinka je, viz hned první věta pod ním :)

webmaster
29.5.2015 | 18:22:08
mimomisu

Zatim koukam, ze Aquarius jsou venku jen prvni dva dily. Ze by to mela NBC osefovane lip, nez Netflix? Kazdopadne diky za tohle, pridal jsem si do sledovani dalsich pet kousku. A to jsem si myslel, ze se budu nudit pres leto :D

#20 TheDarkKnight
29.5.2015 | 18:55:56
mimomisu

#13 LadyJ: Tak u True Detective je primo v clanku napsano, proc je v tomhle seznamu (opravnene), i kdyz to neni novinka. Ray Donovan jeste bezi? :)

29.5.2015 | 18:57:36
Caroline115

Já se teda ještě podívám na Vřískot, mám ráda ty filmy, už jen proto, jak se nebere vážně :-D

29.5.2015 | 19:27:33
Kimberlly

Samozrejme True Detective, potom Humans a Sense8 asi tiež! :)

29.5.2015 | 21:07:59
mirasagan

Maximálně Mr. robot

29.5.2015 | 21:35:41
TheDarkKnight

#15 mimomisu: To, že můžeš najít jen dva díly, neznamená, že NBC nevypustilo všechny. Stačí mrknout na jejich stránky a máš jasno. ;)

TheDarkKnight
30.5.2015 | 4:12:13
dany_ny_ny

Sense8

30.5.2015 | 13:11:44
Moor8

Upřímně nic, co by byla fakt pecka, ale pár zajímavých věcí tam je.

Blunt Talk: Kapitán Picard jako feťák? To je snad svatokrádež. :D

Dark Matter: zajímavý námět, ale trochu tomu ubírá zpracování. Multikulti teen je tak ohrané, až běda. Koukat se na to bude dát, ale nezbavím se dojmu, že to mohlo být lepší. Divím se, že místo vymýšlení podobných kravin nenavážou na Symptom Pandorum

Humans, Mr. Robot a Sense8: To jsou seroše na jedno brdo, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Mám rád seriály, co nesou nějakou filozofickou myšlenku, ale smutná realita je taková, že se to tvůrcům povede málokdy udělat pořádně a často z toho vyjde plytký kýč. Z těch 3 nejlépe vypadá Mr. Robot.

The brink: Pokud to pojmou jako mix dramatu a komedie, mohlo by to být fajn. Jak by mi bylo, kdybych věděl, že se blíží třetí světová válka? Jako teď, třetí světová válka se blíží, to je realita. Není nevyhnutelná, ale máme k ní nakročeno.

30.5.2015 | 14:03:07
Daydreamer54

Jednoznačně Mr. Robot. Na zkoušku: Aquarius Humans Dark Matter

30.5.2015 | 14:04:30
Kafka Tamura

Hm, tož dobré… já se budu koukat snad na všechno, i na ty o kterých jsem se dozvěděl až teď, a to se mi snad ještě u podobných výcuc článků nestalo. Vypadá to, že v zimě nebudu vědět, na co dřív koukat.

30.5.2015 | 19:30:09
haiko

Na co určitě kouknu tak Humans, Dark Matter, Mr. ROBOT a Sex, Drugs n Rock n Roll.

31.5.2015 | 9:09:56
psychko

#8 1Bobesh1: i já mám stejný první dojem

31.5.2015 | 14:43:56
Alex02

z týchto na žiadny, nuda a šeď, vyčnivea len True Detective

takže zostáva jedine Fear The Walking Dead

1.6.2015 | 23:16:42
Erzik

Mr. Robot po pilotu zatim vypada naprosto skvele. F*** Society! Aquarius se rysuje docela slibne, ale zadny odvar to taky neni. Vetsine dalsich novinek dam take sanci.

redaktor
2.6.2015 | 10:03:42
jacquelinne

Nedavno me zaujmul clanek tady na Edne o serialu o zviratech, ktery maji prevzit kontrolu nad lidmi a tim hrozici katostrofe… ale zapomnela jsem jak e to jmenuje a kdy to ma vyjit… nevite? Jinak True detectiv me docela zajima.

7.6.2015 | 11:43:34
Lexopedia

Tak ani jeden ze seriálů neznám…ale láká mě Aquarius a True detective…tak uvidíme…

8.6.2015 | 0:02:31
vlhudak

Davam do pozornosti aj tento pripravovany serial Limitless: https://www.youtube.com/watch?…

#32 1Bobesh1
8.6.2015 | 8:44:22
1Bobesh1

#31 vlhudak: Už jsme ho zaregistrovali. Zde je trailer i s titulky. Limitless nás ale čeká až na podzim. Tento článek se věnuje letním novinkám ;)

admin
10.6.2015 | 15:33:49
Gogina

Sense8 je podle mě vynikající (právě jsem dokončila maraton :D :D :D), další v pořadníku bude Dark Matter, Mr. Robot a možná i Humans. :)

11.6.2015 | 2:03:39
posliceksmrti

Kde je Teen Wolf?

12.6.2015 | 20:56:21
V Ales

No noc moc ! ale sned

14.6.2015 | 21:12:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK