Amazon chystá seriálové zpracování osudů Lisbeth Salander

Amazon chystá seriálové zpracování osudů Lisbeth Salander

Po třech filmových verzích se antihrdinka z pera Stiega Larssona vydává na seriálové pole. Adaptaci knihy The Girl With Dragon Tattoo totiž chystá Amazon a uvede ji na Prime Video.

11 3
27.5.2020

Před svou předčasnou smrtí v roce 2004 napsal talentovaný švédský autor Stieg Larsson tři knihy z plánované desetidílné detektivní série Millenium, jmenovitě Men Who Hate Women (Muži, kteří nenávidí ženy), The Girl Who Played with Fire (Dívka, která si hrála s ohněm) a The Air Castle That Was Blown Up (Dívka, která kopla do vosího hnízda). Celá sága se zaměřuje na příběh novináře Mikaela Blomkvista, který přijme úkol vypátrat, kam kdysi zmizela vnučka stárnoucího průmyslníka, díky čemuž narazí na asociální hackerku Lisbeth Salander. V Larssonově rodném Švédsku se všechny tři knihy dočkaly zfilmování, v němž si hlavní role zahráli herci Michael Nyqvist a Noomi Rapace. V roce 2011 pak David Fincher uvedl do kin snímek The Girl with the Dragon Tattoo, kde si Lisbeth střihla Rooney Mara a Blomkvista Daniel Craig.

Noomi Rapace je podle fanoušků nejlepší představitelkou v roli Lisbeth. Foto: Yellow Bird


Fincherův film se dočkal mnoha uznání a dokonce získal i jednoho Oscara za střih, režisér ale nakonec nepokračoval podle původního plánu zfilmování celé ságy, neboť finančně se jeho dílu tolik nedařilo. Proto se předloni k látce dostal Fede Alvarez se scenáristou Stevenem Knightem, kteří natočili snímek The Girl in the Spider's Web: A New Dragon Tattoo Story, který vychází z doprovodné knihy série Millenium od autora Davida Lagercrantze. I když do hlavní role naskočila Claire Foy, kterou doplnili další kvalitní herci jako Sylvia Hoeks, Lakeith Stanfield, Stephen Merchant a Vicky Krieps, ani tomuto filmu se nepodařilo naplnit očekávání a čeká nás tak další reboot.

Claire Foy jako Lisbeth neuspěla. Foto: Sony Pictures

Díky tomu se Lisbeth vrátí v televizním seriálu z produkce Amazon Studios, který v žádném případě nebude navazovat na předcházející projekty. Projekt dostali na starost Andy Harries (White Lines) a Rob Bullock (The Night Manager), kteří hodlají divákovi naservírovat adaptaci celé trilogie okořeněnou o jejich vlastní nápady. Podle dostupných informací se pak oba dva tvůrci rovněž snaží získat Larssonovy poznámky k nedokončeným knihám od jeho bývalé partnerky a rodiny, kteří je mají v držení, a ke spolupráci rovněž přizvali Lagercrantze, který napsal knihy The Girl in the Spider's Web, The Girl Who Takes an Eye for an Eye a The Girl Who Lived Twice. Amazon seriálu rozhodně věří a pevně doufá, že z něj bude další hit. Natáčení by mělo začít někdy v příštím roce s tím, že datum premiéry zůstává prozatím neznámé.

Podíváte se na další reboot osudů Lisbeth Salander?Diskuze /1

atr30

dúfam že to bude v duchu Fincherovho filmu

28.5.2020 | 16:17:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů