Edňácké tipy na leden: Návrat Sherlocka, loučení s Black Sails a Hardyho Taboo

Edňácké tipy na leden: Návrat Sherlocka, loučení s Black Sails a Hardyho Taboo

Seriálový leden nám přinese pár zajímavých novinek a ještě víc seriálových návratů. Ale popravdě, vybrat to nejlepší nám moc zatěžko nepřišlo. Jaká želízka v ohni máte vy?


32 0
1.1.2017

@iHyi

Davové šílenství odstartuje hned z kraje roku, protože se (tentokrát jenom po roce, viz novoroční speciál) vrací plnohodnotný Sherlock, který by pro mě za mě mohl klidně konečně skončit, protože tvůrčímu duu Moffatovi s Gatissem začíná pomalu hrabat. Hlavní otázkou čtvrté řady zůstává, jestli si všechny pitomé vtípky Sherlock na to, že John Watson má dítě, vyplácají scenáristé hned v prvním díle, anebo míru trapnosti rozprostřou od začátku do konce. Jestli tomu bude jinak, budu velice překvapený.

Mnohem příjemnější a nápaditější návrat by snad měl obstarat můj milovaný Archer, ale zatím se o jeho lednovém startu píše jen v několik měsíců starých příspěvcích, takže si na osmou (předpředposlední řadu) nejspíš počkáme do jara. Jestli tomu bude jinak, budu velice rád.


Do třetice se těším na jednu z novinek a to je seriál Taboo s Tomem Hardym od Stevena Knighta. Pozitivní jsou na ní kromě tvůrců a herců i tato fakta: minisérie, osm epizod, produkce britské BBC a americké FX, případně skandinávští režiséři. Víc nevím a rád vyzkouším, jestli mě tahle pecka chytne za koule. Jestli tomu bude jinak, bude mi to nejspíš celkem jedno.

iHyi je zvědavý na Taboo s Tomem Hardym

@Lucifrid

V lednu mě z novinek zaujalo Ransom s Lukem Robertsem a Hardyho Taboo. Loučení mě čeká u poslední série Grimma, která se snad vydaří, když tvůrci vědí o ukončení dopředu a budou tak moci všechny linky uzavřít ke spokojenosti diváků.

Ve stálici Homelandu tvůrci jako vždy přijdou s aktuálními tématy, ukázky to více než naznačují a přesunutí děje do New Yorku dodává příběhu na atraktivitě, stejně jako nová prezidentka, která se v promech představila v trochu jiném světle, než jsme ji mohli očekávat.

Mým největším želízkem v ohni bude šestá řada Scandal, protože to, co tam Shonda Rhimes v té páté předvedla a zanechala nás ve finále s pusou dokořán, se dá srovnat s málokterým seriálem. Co se týče aktuálnosti, tak možná právě s Homelandem.

Lucifrid se těší na Homeland, který se v šesté řadě podívá do New Yorku.

@1Bobesh1

Nový rok přináší řadu seriálových novinek. Do svého hledáčku byste určitě měli zařadit seriál Six, kde se nám představí tým Navy SEALs. Ten se vydá na nebezpečnou misi, během které se pokusí zachránit několik unesených lidí Tálibánem. Nikdo z týmu nečeká, že kudlu do zad jim vrazí přímo jeden z vlastních lidí. Seriál nabízí velkou akci a napětí, objednáno je 8 epizod, během kterých by měl být příběh uzavřen.

Leden bude plný i seriálových návratů, kdy se dočkáme poslední řady Grimma, který má před sebou posledních 13 epizod. Seriál nám stále dluží velké množství odpovědí a finále předposlední řady rozdalo karty dosti nečekaně. Nestačí, než jen doufat, že tvůrci se poprvé a naposledy budou věnovat spíše příběhu a nebudou klást důraz na epizodní formát seriálu. Naposledy by si to Grimm opravdu zasloužil, aby odešel s hlavou vztyčenou.

I v polovině sezóny nás čeká několik konců. Hned začátkem ledna skončí jedna z nejvydařenějších novinek letošní seriálové sezóny. Travelers rozhodně patří mezi nejzajímavější sci-fi počiny současné doby. Lidé ze zničené budoucnosti se vrací do současnosti, aby zabránili zničení naší planety. Zabraňují zničení, nebo právě oni přibližují svět k oné zkáze, které chtěli zabránit?

1Bobeshovi1 se do hledáčku dostal tým Navy SEALs v novince Six.

@KevSpa

Nový rok pro mě nemohl začít lépe. Dočkali jsme se totiž s předstihem úvodní epizody šesté řady Homelandu a je jasné, že i tentokrát se máme nač těšit. Vzhledem k posunutí premiéry z obvyklého podzimu byla má natěšenost opravdu velká, takže si tuhle špionážní jízdu pořádně užiju.

Dalším velkým návratem bude na konci ledna čtvrtá řada pirátského dobrodružství Black Sails. S ním se ale váže i smutné loučení, protože jde o poslední sérii tohoto povedeného prequelu k Ostrovu pokladů spisovatele Roberta Louise Stevensona. Závěrečných deset epizod slibuje epickou podívanou, kterou si jistě všichni náležitě vychutnáme, než dáme kapitánu Flintovi a ostatním definitivní sbohem.

Mezi velké návraty patří i další série Sherlocka. Jisté je, že nám Steven Moffat opět naservíruje podívanou, která mezi diváky vzbudí bouřlivé reakce. Jsem zvědavá, zda se přikloním spíš na stranu reptalů, nebo si nové díly nekriticky užiju.

Hned na začátku ledna si odbude premiéru nový krimi seriál Ransom, který bohužel nemá moc velkou propagaci, takže se nejspíš dočká jediné řady. Ale Lukea Robertse (Woodes Rogers z Black Sails) si v roli špičkového vyjednávače rozhodně nenechám ujít. Zvlášť když za Ransom stojí Frank Spotnitz, tvůrce seriálu The Man in the High Castle.

KevSpa se bude loučit s Black Sails.

Diskuze /10

Lex Luthor

Těším se na návrat Grimma a Black Sails i když posledních sérií tak doufám, že je aspoň důstojně zakončí, mohli by i Sherlocka. Bennedict ted bude asi hrát Dr. Strange v MCU. Pak se těším na pokračování komiksových seriálů CW 4 Arrow, Flash, Supergirl a Legends of Tomorrow, má přibýt i další seriál.

1.1.2017 | 22:54:30
hrnec7

já sem zvědavej na novej prison break…

#3 benjik
2.1.2017 | 6:49:48
benjik

#2 hrnec7: To jsme dva.

#9 TheRiddleman
2.1.2017 | 12:10:52
Tomiko

myslim ze Series of Unfortunate Events bude dalsia pecka od netflixu celkom sa na to tesim

2.1.2017 | 16:25:29
angielka

Aj ja som zvedavá na nový Prison Break

2.1.2017 | 17:36:40
AurielTheAngel

Za mě určitě Black Sails.

2.1.2017 | 19:24:15
MarKy95

Za mě Sběratelé kostí.. :)

3.1.2017 | 16:34:46
oskarka

Seriál Black Sails mě nějak ušel, Poklad na ostrově mám moc ráda, takže to hned napravím a podívám se první serie. Díky za tip.

3.1.2017 | 22:45:53
TheRiddleman

#3 benjik: traja :)

4.1.2017 | 16:05:26
default

Jsem zvedavej na Powerless. Svym tematem originalni a doufam, ze budou spoilery a nejake zajimave drby ze sveta Batmana. :)

24.1.2017 | 7:48:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!