Ash vs Evil Dead
93/100 - 98×

Ash vs Evil Dead

Seriálové pokračování kultovní komediálně-hororové trilogie Evil Dead, ve kterém se Bruce Campbell vrací jako stárnoucí Ash Williams, démonobijec, tlučhuba a packal připravený to natřít všem démonům a jiným příšerám, co se mu postaví do cesty. Za seriálem stojí režisér původní trilogie Sam Raimi.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 30 minut
žánr
Fantasy, Hororový, Komedie
hrají
Bruce Campbell (Ashley J. Williams), Ray Santiago (Pablo Simon Bolivar), Lucy Lawless (Ruby Knowby), Michelle Hurd (Linda B. Emery), Becca Tobin (Baal)

Ash vs Evil Dead

Ash vs Evil Dead

Seriálové pokračování kultovní komediálně-hororové trilogie Evil Dead, ve kterém se Bruce Campbell vrací jako stárnoucí Ash Williams, démonobijec, tlučhuba a packal připravený to natřít všem démonům a jiným příšerám, co se mu postaví do cesty. Za seriálem stojí režisér původní trilogie Sam Raimi.

O seriálu Ash vs Evil Dead

Seriál Ash vs Evil Dead je oficiálním pokračováním filmové hororové trilogie Evil Dead režiséra Sama Raimiho z let 1981 až 1992. V tomto seriálu se po více než dvou dekádách vrací Bruce Campbell jako stárnoucí antihrdina Ash Williams, který nešťastnou náhodou do našeho světa opět přivolá temné síly, kterým se nyní musí postavit po boku svých nových nevšedních společníků Kelly (Dana DeLorenzo) a Pabla (Ray Santiago).

Vedle boje s všudypřítomným Zlem se však Ash musí nyní utkat i s tajemnou Ruby (Lucy Lawless), která představuje pro Ashe dosud neznámé pojítko s jeho minulostí. Ruby se pak v cestě za nalezením Ashe spojí s michiganskou policistkou Amandou Fisher (Jill Marie Jones), která temné řádění démonů zažila na vlastní kůži.


Režisér Sam Raimi, producent Rob Tapert a představitel hlavní role Bruce Campbell po neutuchajících žádostech fanoušků nejdříve plánovali natočit čtvrtý díl původní filmové série, v roce 2014 však oznámili, že tento projekt nakonec zrealizují jako seriál pro stanici Starz. Jeho první řada se natáčela od dubna do července roku 2015 na Novém Zélandu a skládá se z deseti půlhodinových epizod, přičemž Raimi (který režíroval pilotní epizodu), Campbell i showrunner seriálu Craig DiGregorio počítají s možností řad dalších, bude-li seriál prodloužen.

Seriál Ash vs Evil Dead slibuje mix hororového a komediálního žánru, kterým je známá i původní trilogie, a rozvinutí mytologie Evil Dead vhodné pro původní fanoušky i zcela nové diváky.

O fenoménu Evil Dead

Počátky hororového fenoménu Evil Dead sahají až do roku 1978, kdy spolu tři mladí přátelé Sam Raimi, Rob Tapert a Bruce Campbell natočili půlhodinový hororový kraťas Within the Woods. Ten ale fungoval jen jako prototyp plnohodnotné celovečerní verze, kterým se v roce 1981 stalo Smrtelné zlo (The Evil Dead). Film zaznamenal obrovský úspěch, který nakopl kariéru jeho tvůrců a dodnes se řadí mezi nejuznávanější horory světové kinematografie.

 

Po prvním Smrtelném zlu následovaly dvě filmová pokračování – Smrtelné zlo 2 (Evil Dead II) z roku 1987 a Armáda temnot (Army of Darkness) z roku 1992. Všechny tři filmy byly režírovány Samem Raimim, produkovány Robem Tapertem a hlavní roli v nich ztvárnil Bruce Campbell jako nedobrovolný bojovník se zlem Ash Williams. Všechny filmy jsou dodnes mimo jiné kultovní i díky jejich postupnému přechodu od hororového až ke komediálnímu žánru.

Fenomén Evil Dead se stupňoval v devadesátých letech a v první dekádě 21. století, kdy na motivy původní trilogie vzniklo několik videoher, série komiksů a dokonce i neoficiální muzikál. A protože řada skalních fanoušků i dvacet let po premiéře posledního filmu doufala v další pokračování, Raimi, Tapert a Campbell v roce 2013 produkovali remake prvního dílu s názvem Lesní duch (Evil Dead).

Film byl po finanční stránce úspěšný, mnoho fanoušků se však stále dožadovalo návratu k původní trilogii. Raimi proto začal připravovat filmový čtvrtý Evil Dead, z důvodu lepších finančních možností a snahy vyhnout se filmové cenzuře se však celá tvůrčí trojice nakonec rozhodla, že tento projekt bude mnohem lépe fungovat jako seriál na kabelové televizi.

Oficiální trailer

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Steve23x

Dobrá prdel :D

11.2.2022 | 1:15:23
Poolverine

Milujem to. Jeden z najlepších seriálov tohto typu. Je to vtipné, akčné, krvavé, sexy a strašidelné. Herecké výkony sú skvelé. Má to skvelé hlášky. Prial by som si ďalšiu sériu. Škoda, že to zrušili.

redaktor
24.7.2020 | 14:13:03
mirofilmphoenix

špica,prepracovaný seriál-fakt ako sa patrí…U mňa naj......Škoda,že skončil

19.4.2020 | 19:31:49
blechman

Libovka, která jede ve starých, zábavných a krvavých kolejích :)

24.4.2019 | 20:36:03
hyena

vulgarne drsne krvave..100% zabava !

18.2.2019 | 15:42:37
PatrickD

Mazec:DD

11.8.2018 | 2:00:54
Ash258

Absurdní, ujetý, ale sedlo mi to :D

28.5.2018 | 23:40:43
Gus.

Skvěle ujetý seriál. To se jim povedlo, já se těším na každý díl.

17.4.2018 | 21:22:47
HellTsuku

Skvělý seriál, plný gore

19.10.2016 | 16:17:17
honza03

Pecka!

16.10.2016 | 13:10:49
1

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů