Foundation (Nadace)
75/100 - 58×

Foundation(Nadace)

Příběh se odehrává ve velmi vzdálené budoucnosti, ve které již lidstvo osídlilo celou Galaxii a vytvoří jednu velkou říši, která sjednocuje všechny planety, na kterých lidi žijí. Během této doby je vyvinuta věda psychohistorie, která říká, že je možné předpovídat chování velkých mas lidí.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Apple TV+ | 55 minut
žánr
Drama, Sci-fi
hrají
Lee Pace (Den), Laura Birn (Eto Demerzel), Lou Llobell (Gaal Dornick), Jared Harris (Hari Seldon), Reece Shearsmith (Jerril), Alfred Enoch (Raych Foss), Leah Harvey (Salvor Hardin), Terrence Mann (Soumrak), Cassian Bilton (Úsvit)

Postavy

 • Den

  Den

  Současný vládnoucí císař Galaktické říše, formálně pojmenován jako Kleon XII. Vládne s bratrem Soumrakem a bratrem Úsvitem po jeho boku. Má obavy z předpovědí Hariho Seldona ohledně osudu Říše, protože věří, že Seldon by mohl být revolucionářem, který by destabilizoval Impérium zevnitř.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Eto Demerzel

  Eto Demerzel

  Slouží jako poradkyně vládnoucích Kleonů galaktické říše. Spolu s bratrem Úsvitem vítá delegace z Anacreonu a Thespisu v Trantoru a vede je nástěnnou malbou duší.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Gaal Dornick

  Gaal Dornick

  Její skutečný talent spočívá v matematice. Bohužel pro Gaal je rodačkou ze Synnaxu, kde jsou vědci považováni za kacíře a studium matematiky je zločin. Nicméně Gaal dokázala vyřešit Abraxas, matematický důkaz, který nikdo nedokázal vyřešit pět set let pomocí Kalleho Devátého důkazu skládání. Řešení vedlo k jejímu vítězství v soutěži, kterou pořádal doktor Hari Seldon. Gaal si nechala odstranit modlitební kameny a odešla ze Synnaxu do Trantoru, kde bude ve větším bezpečí než ve svojí domovině.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Hari Seldon

  Hari Seldon

  Jeden z předních matematiků v galaxii. Jako profesor matematiky na Streeling univerzitě na Trantoru vyvinul psychohistorii, což mu umožnilo předpovědět budoucnost pravděpodobnostním způsobem. Díky schopnosti psychohistorie předvídat chování velkých populací dospěje Seldon k závěru, že galaktické impérium je odsouzeno k zániku a během pěti set let padne.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Jerril

  Jerril

  Špión galaktické říše, který měl za úkol sledovat Gaal Dornick od chvíle, kdy vyřešila Abraxovu domněnku. Jerril se setkal s Gaal na palubě imperiální skokové lodi cestující ze Synnaxu do Trantoru.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Raych Foss

  Raych Foss

  Pracuje pro Hariho Seldona na planetě Trantor a je jedinou osobou, které Hari věřil a svěřil se mu se svým plánem. Potká Gaal Dornick, když dorazí přes Hvězdný most a doprovodí ji do Císařské knihovny, aby se setkala s Harim.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Salvor Hardin

  Salvor Hardin

  Známá jako dozorce Terminusu, zachrání mladého kolonistu Poly Versiofa poté, co se pokusí přiblížit k Trezoru. Salvor má zvláštní spojení s Trezorem, protože je jedinou osobou, o které je známo, že dokáže odolat účinkům nulového pole a přiblížit se k artefaktu.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Soumrak

  Soumrak

  Vysloužilý císař Galaktické říše, sloužící jako poradce a rádce svým „bratrům“. Soumrak je zastáncem zabití Hariho Seldona a jeho následovníků po odhalení, že psychohistorie předpověděla pád Impéria do pěti století.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Úsvit

  Úsvit

  Nejmladší žijící člen vládnoucí rodiny a další v pořadí za bratrem Dnem.

  Sezóny 1
  2021 -

Nepřehlédněte

Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

V následujícím článku se dozvíte, kde přesně se seriál natáčel, kdy přesně bychom měli seriál očekávat na streamovací platformě Apple TV+ nebo kolika epizod se v první řadě či v celém seriálu do budoucna dočkáme.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Sociální odkazy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama