Foundation (Nadace) Postavy

Postavy

 • Den

  Den

  Současný vládnoucí císař Galaktické říše, formálně pojmenován jako Kleon XII. Vládne s bratrem Soumrakem a bratrem Úsvitem po jeho boku. Má obavy z předpovědí Hariho Seldona ohledně osudu Říše, protože věří, že Seldon by mohl být revolucionářem, který by destabilizoval Impérium zevnitř.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Eto Demerzel

  Eto Demerzel

  Dlouží jako poradkyně vládnoucích Kleonů galaktické říše. Spolu s bratrem Úsvitem vítá delegace z Anacreonu a Thespisu v Trantoru a vede je nástěnnou malbou duší.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Gaal Dornick

  Gaal Dornick

  Její skutečný talent spočívá v matematice. Bohužel pro Gaal je rodačkou ze Synnaxu, kde jsou vědci považováni za kacíře a studium matematiky je zločin. Nicméně Gaal dokázala vyřešit Abraxas, matematický důkaz, který nikdo nedokázal vyřešit pět set let pomocí Kalleho Devátého důkazu skládání. Řešení vedlo k jejímu vítězství v soutěži, kterou pořádal doktor Hari Seldon. Gaal si nechala odstranit modlitební kameny a odešla ze Synnaxu do Trantoru, kde bude ve větším bezpečí než ve svojí domovině.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Hari Seldon

  Hari Seldon

  Jeden z předních matematiků v galaxii. Jako profesor matematiky na Streeling univerzitě na Trantoru vyvinul psychohistorii, což mu umožnilo předpovědět budoucnost pravděpodobnostním způsobem. Díky schopnosti psychohistorie předvídat chování velkých populací dospěje Seldon k závěru, že galaktické impérium je odsouzeno k zániku a během pěti set let padne.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Jerril

  Jerril

  Špión galaktické říše, který měl za úkol sledovat Gaal Dornick od chvíle, kdy vyřešila Abraxovu domněnku. Jerril se setkal s Gaal na palubě imperiální skokové lodi cestující ze Synnaxu do Trantoru.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Raych Foss

  Raych Foss

  Pracuje pro Hariho Seldona na planetě Trantor a je jedinou osobou, které Hari věřil a svěřil se mu se svým plánem. Potká Gaal Dornick, když dorazí přes Hvězdný most a doprovodí ji do Císařské knihovny, aby se setkala s Harim.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Salvor Hardin

  Salvor Hardin

  Známá jako dozorce Terminusu, zachrání mladého kolonistu Poly Versiofa poté, co se pokusí přiblížit k Trezoru. Salvor má zvláštní spojení s Trezorem, protože je jedinou osobou, o které je známo, že dokáže odolat účinkům nulového pole a přiblížit se k artefaktu.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Soumrak

  Soumrak

  Vysloužilý císař Galaktické říše, sloužící jako poradce a rádce svým „bratrům“. Soumrak je zastáncem zabití Hariho Seldona a jeho následovníků po odhalení, že psychohistorie předpověděla pád Impéria do pěti století.

  Sezóny 1
  2021 -
 • Úsvit

  Úsvit

  Nejmladší žijící člen vládnoucí rodiny a další v pořadí za bratrem Dnem.

  Sezóny 1
  2021 -

Stav překladu

Epizoda S01E05: Upon Awakening

cz100%
DOKONČENO

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Foundation

Nepřehlédněte

Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

V následujícím článku se dozvíte, kde přesně se seriál natáčel, kdy přesně bychom měli seriál očekávat na streamovací platformě Apple TV+ nebo kolika epizod se v první řadě či v celém seriálu do budoucna dočkáme.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Sociální odkazy