Foundation (Nadace)
75/100 - 58×

Foundation(Nadace)

Příběh se odehrává ve velmi vzdálené budoucnosti, ve které již lidstvo osídlilo celou Galaxii a vytvoří jednu velkou říši, která sjednocuje všechny planety, na kterých lidi žijí. Během této doby je vyvinuta věda psychohistorie, která říká, že je možné předpovídat chování velkých mas lidí.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Apple TV+ | 55 minut
žánr
Drama, Sci-fi
hrají
Lee Pace (Den), Laura Birn (Eto Demerzel), Lou Llobell (Gaal Dornick), Jared Harris (Hari Seldon), Reece Shearsmith (Jerril), Alfred Enoch (Raych Foss), Leah Harvey (Salvor Hardin), Terrence Mann (Soumrak), Cassian Bilton (Úsvit)

Den

Den

Současný vládnoucí císař Galaktické říše, formálně pojmenován jako Kleon XII. Vládne s bratrem Soumrakem a bratrem Úsvitem po jeho boku. Má obavy z předpovědí Hariho Seldona ohledně osudu Říše, protože věří, že Seldon by mohl být revolucionářem, který by destabilizoval Impérium zevnitř.

Sezóny 1
2021 -

Foto: Apple TV+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Stalkie

@Gaffík je. Zároveň to ale je Kleon č. 12 a 13. Kleon 12. měl skutečně obavy ze Seldona, mezitím co ho pozoroval jeho bratr budoucí Kleon 13., to byla první série. Ve druhé je právě časový posun. Proto Kleon 17.

14.8.2023 | 23:29:17
Gaffík

Není to náhodou Kleon XVII? (v epizodě S02E05 Úsvit řekl, že jich je jen 18. To znamená, že Den je teď č. 17…)

14.8.2023 | 2:16:44
Qrx

Hraje to neskutečně…

4.5.2022 | 14:28:26
linhe

Dosud jediný sympatický herec, roli hraje úplně přirozeně. Jsou chvíle, kdy tuto postavu nemusím, ale asi bych k ní měla mnohem větší averzi, kdyby ji hrál někdo jiný :D.

11.10.2021 | 16:37:49

Nepřehlédněte

Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

V následujícím článku se dozvíte, kde přesně se seriál natáčel, kdy přesně bychom měli seriál očekávat na streamovací platformě Apple TV+ nebo kolika epizod se v první řadě či v celém seriálu do budoucna dočkáme.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Sociální odkazy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama