Foundation (Nadace) Popis

Foundation

Foundation

Příběh se odehrává ve velmi vzdálené budoucnosti, ve které již lidstvo osídlilo celou Galaxii a vytvoří jednu velkou říši, která sjednocuje všechny planety, na kterých lidi žijí. Během této doby je vyvinuta věda psychohistorie, která říká, že je možné předpovídat chování velkých mas lidí.

Nadace je nadcházející americký sci -fi dramatický televizní seriál založený na stejnojmenné knižní sérii Isaaca Asimova a produkované Davidem S. Goyerem pro Apple TV+. Nadace má premiéru 24. září 2021.

Jedná se o složitou ságu lidí roztroušených na planetách po celé galaxii, kteří žijí pod vládou Galaktické říše. Děj se odehrává v daleké budoucnosti, stejně jako romány bude následovat Hariho Seldona (Jared Harris), vynálezce nové prediktivní vědy zvané psychohistorie a pomocí ní se snaží zpomalit a omezit dopad toho, co považuje za nevyhnutelný kolaps Galaktické říše. To samozřejmě některé lidi docela znervózňuje, v neposlední řadě je to Hari, který je nejen dost chytrý na to, aby vymyslel nový druh vědy, ale také aby věděl, jak na to budou reagovat lidé u moci.

V hlavních rolích hrají

Trailer k seriálu

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kura1

Pre boha ziveho dajte si uz pohov z knihami a ked chcete porovnavat nepozerajte serialy.

2.10.2021 | 19:13:02
atoodark

Je to 30 let co jsem četl první z celkem sedmi knih této velkolepé série. Asimovova Nadace mě uchvátila a v podstatě díky ní jsem se stal velikým fanouškem sci-fi. A po celých těch 30 let jsem si říkal, jestli by bylo možné, aby někdo dokázal něco takového zfilmovat. A nyní vím, že tato myšlenka mě bude následovat zřejmě dalších 30 let… Kdybych knihy nečetl, možná bych dal 80%, ale bohužel jsem je četl.

28.9.2021 | 19:33:18
snappy2

Jelikož se považují za skalního fandu knih od Isaaca Asimova, tak jsem předem počítal s tím, že budu zklamaný. Bohužel jsem však nepočítal s tím, že kniha zůstane pouze velice volnou předlohou a konečně se i z nadace stává ta správná SpaceSoapOpera. Když jsem viděl, že Hardin je žena, řekl jsem si proč ne. Když jsem viděl, že Gaal je žena.. Ptal jsem se proč? Když jsem konečně viděl důvod, byl jsem zklamaný. Jen doufám, že Demerzel a Hardin nejsou ženy ze stejného důvodu. Vizuálně, je to moc pěkná omalovánka a rozdíl mezi okrajem a Trantorem je úžasný. Sledovat budu dál, už jen z toho důvodu, že jsem zvědavý na „Alternativní dimenzi světa Nadace“

27.9.2021 | 14:59:30
Ledna

Kdokoliv četl Asimova, tak nebude spokojeny. Potvrdil se korektni smer posledni doby. Ano i z Demerzela je žena. Ostatní charaktery by clovek prezil, ale tohle je fail. Jo a Anakreon taky neštimuje…

26.9.2021 | 23:03:30
atlas

Asimovova předloha je pro zfilmování vysloveně nevhodná. Většinu obsahu tvoří pouze inteligentní rozhovor několika lidí v místnosti, s minimem akce a s dějem posouvajícím se o celá desetiletí či dokonce staletí a tím pádem je to i román bez hlavních postav, protože se všichni po několika kapitolách obracejí v prach. Optimální adaptací by byla snad jedině rozhlasová hra. Zfilmování nezfilmovatelných předloh někdy dopadá nad očekávání dobře, ale tentokrát ne. Scénář řeší filmové problémy vymyšlením vlastního děje a jeho zasazením do světa Nadace. Potíž je, že nikdo ze scénáristů není žádný Isaac Asimov, výsledek proto působí neuvěřitelně povrchně až ignorantsky. Pokud zapomeneme, že nějaká předloha existuje, stále zůstává nudný seriál s několika dobrými nápady, které ho nezachrání.

26.9.2021 | 15:30:47
Raiden123

Vizualne zaujimave,ale pribeh je dost komplikovany.Ale zaroven upozornuje na to,ze ziadne imperium nieje vecne,ziadna hranica neprekonana…

Pribeh je i dievcati,ktore ma schopnost predvidat alebo vicitit nejake udalosti i bez matematickych vypoctov,co je dost velky protiklad v jej klane sa z nej stal heretik a mala stastie,ze ju neupalili.Lebo ona je zastankynou vedeckeho pristupu v skupine ludi zatazenej na dodrziavani ich tradicii a viery.

24.9.2021 | 14:17:07

Stav překladu

Epizoda S01E05: Upon Awakening

cz100%
DOKONČENO

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Foundation

Nepřehlédněte

Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

V následujícím článku se dozvíte, kde přesně se seriál natáčel, kdy přesně bychom měli seriál očekávat na streamovací platformě Apple TV+ nebo kolika epizod se v první řadě či v celém seriálu do budoucna dočkáme.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Sociální odkazy