From Scratch (Od nuly)
83/100 - 6×

From Scratch(Od nuly)

Američanka se během studia v Itálii zamiluje do Siciliana, se kterým začne žít ve Spojených státech. Když ho nečekaně ztratí kvůli nemoci, je pro ni výzvou překonat smutek, aby mohla vychovávat jejich dceru tak, jak by ji vychovávali společně: s nadějí, radostí a nekonečnou láskou.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Romantický
hrají
Zoe Saldana (Amy), Eugenio Mastrandrea (Lino), Danielle Deadwyler (Zora), Judith Scott (Maxine), Kellita Smith (Lynn), Lucia Sardo (Filomena), Paride Benassai (Giacomo), Keith David (Hershel)

Je seriál From Scratch od Netflixu natočen podle skutečné události?

Je seriál From Scratch od Netflixu natočen podle skutečné události?

Seriál v hlavní roli se Zoe Saldaña sleduje Američanku Amy Wheeler, která se přestěhuje do Itálie, aby zde studovala. Tam se zamiluje do sicilského kuchaře Lina, a když Lino onemocní, jejich dvě rodiny se spojí, aby tomu čelily.

5 0
2.11.2022

Seriál byl uveden v pátek 21. října a v žebříčku Netflix Top 10 poskočil na čtvrté místo. Je to emotivní podívaná a vychází ze skutečného příběhu. Zde je přehled skutečných událostí, které seriál inspirovaly.

Skutečný příběh, který stojí za seriálem From Scratch 

Seriál From Scratch je založen na skutečném příběhu, který vypráví herečka a spisovatelka Tembi Locke ve stejnojmenných pamětech z roku 2019. Podle Tembiiných memoárů se během pobytu v Itálii seznámila se svým manželem Saro Gullem, ten v roce 2012 tragicky zemřel poté, co mu byla diagnostikována vzácná forma rakoviny.

Ačkoli jména postav byla pro adaptaci Netflixu změněna, seriál se z velké části řídí Tembiinýmy memoáry a spisovatelka v seriálu působí jako spolutvůrkyně a výkonná producentka. Tembiina sestra Attica se na seriálu podílela jako showrunnerka.

Foto: Netflix

Stejně jako Amy v seriálu žila Tembi po absolvování střední školy v Itálii, kde se seznámila se Sarem Gullou. Tembi se poté přestěhovala zpět do USA, zatímco Gullo zůstal ve Florencii, nakonec se znovu setkali v New Yorku a následně se společně přestěhovali do Los Angeles. Pár se vzal v roce 1995. O sedm let později byla Sarovi diagnostikována vzácná forma rakoviny zvaná leiomyosarkom. Po deseti letech léčby v roce 2012 na tuto nemoc bohužel zemřel. Stejně jako v seriálu Tembi a Saro během jeho léčby adoptovali dceru jménem Zoela.

Tembi uvedla, že postavám v seriálu dala různá jména, aby vytvořila psychický odstup mezi skutečnými lidmi a těmi na obrazovce. Přesto mají jména postav zvláštní význam. Tembiina a Sarova dcera Zoela si pro seriálovou roli vybrala jméno Idalia, zatímco Tembiina sestra Attica si vybrala jméno Zora podle spisovatelky Zory Neale Hurston. Jméno hlavní hrdinky Amy je zkratkou jihoafrického jména Amahle. Ve skutečném životě se Tembi celým jménem jmenuje Tembekile a v mládí se jí přezdívalo Tammy.

Memoáry Tembi Locke From Scratch vyšly sedm let po Sarově smrti, v dubnu 2019.

Dali jste seriálu šanci?

Diskuze /1

Rik

Jsem si říkal, že tenhle seriál se Netflixu povedl, ale že je podle skutečnosti, jsem nevěděl.

2.11.2022 | 16:18:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama