Grimm
95/100 - 810×

Sledovat

Grimm

Potomek rodu Grimmů bojuje proti mýtickým přízrakům. Myslíte si, že příběhy o perníkové chaloupce a Rampelníkovi jsou jen pohádky? Seriál Grimm vás vyvede z omylu.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | NBC | 44 minut
žánr
Fantasy, Hororový, Krimi
hrají
David Giuntoli (Nick Burkhardt), Sasha Roiz (Sean Renard), Russell Hornsby (Hank Griffin), Silas Weir Mitchell (Monroe), Bree Turner (Rosalee Calvertová), Claire Coffee (Adalind Schadeová), Elizabeth Tulloch (Juliette Silvertonová), Jacqueline Toboni (Theresa Trubel Rubelová), Reggie Lee (Drew Wu), James Frain (Eric Renard), Danny Bruno (Bud Wurstner), Mary Elizabeth Mastrantonio (Kelly Burkhardt), Nico Evers-Swindell (Kenneth), Philip Anthony-Rodriguez (Marcus Rispoli), Louise Lombard (Elizabeth Lascellesová)

Mince ze Zakynthosu

Mince ze Zakynthosu

Zlaté mince ze Zakynthosu dávají svému vlastníkovi zvláštní schopnost vést lidstvo. Zde o nich budeme shromažďovat všechny dostupné informace.

13 0
9.9.2012

Vznik

V 8. století před naším letopočtem se na řeckém ostrově Zakynthos těžilo zlato. Z tohoto zlata byly raženy mince, které na jedné straně mají svastiku, jež symbolizuje štěstí, na druhé straně je Nemejský lev, který symbolizuje bohatství a slávu.

Charakteristika

Mince mají na svého držitele neblahý vliv. Pokud dojde ke kontaktu s kůží, tělo držitele je okamžitě napadeno vysokým množstvím arsenu a rtuti. Množství těchto toxinů je tak velké, že ovlivňují centrální nervový systém, což zapříčiní, že jejich držitel začne cítit velký příval pocitu moci, síly a má nutkání nosit mince neustále u sebe jako talisman. Mince mají zničující účinek na svého vlastníka.

Na Grimma mince nemají zas až takový vliv jako na ostatní, je schopen odolávat jejich destruktivní moci.

Vlastníci

Mince byly původně ve vlastnictví Antického Řecka. Poté co Řecká říše padla, získali mince Římané (Augustus, Tiberius, Caligula, Claudius, Nero). Určitou dobu byly mince v Číně, a to v dynastii Han, poté mince zmizely a objevily se až ve 20. století ve vlastnictví Adolfa Hitlera, který pod jejich vlivem vybudoval svou Třetí říši.

Další vlastníci mincí jsou neznámí až do doby, kdy je dostala do rukou Kelly Burkhardt. Po její domnělé smrti Kimurovou rukou se objevují u německého obchodníka s mincemi až do doby, kdy se dostanou do Portlandu do rukou Samu Bertramovi. Ten je zabit Soledadem Marquesem, který však mince nezíská, Sam je před smrtí stihne sníst.

Krátce působí mince i na Hanka Griffina a kapinána Renarda, kterému mince ukradne Soledad Marquesa, tomu zase Farley Kolt, jemuž mince nakonec vezme Nick Burkhardt. V současné době má mince opět Kelly Burkhardtová, která Nickovi řekla, že musí být zničeny a proto jí je Nick předal, nicméně její úmysly s mincemi nejsou zcela zřejmé…

Zničení

Mince mohou být zničeny pouze tam, kde byly stvořeny, tedy na řeckém ostrově Zakynthos. Přesný způsob jejich likvidace zatím není znám.

Zdroj: NBC

  • 57716.jpg
  • 57717.jpg

Diskuze /6

kaakii

Proč mě to tak strašně připomíná Prsten (The One Ring)?

#5 CalimëIsil
9.9.2012 | 10:37:36
Marketka

moc hezky shrnuto :-)

čestný člen redakce
9.9.2012 | 11:34:54
Tho0or

Pěkný článek, akorát bych se přimlouval za změnu formulace z hákového kříže na svastiku, protože jsou to velmi odlišné symboli…

10.9.2012 | 11:21:56
Nameless1

OK, opravíme

čestný člen redakce
10.9.2012 | 14:42:55
CalimëIsil

#1 kaakii: hlavně to s zničením :D

14.3.2013 | 20:45:08
Kenneth

co to je Hitler za wesena? Bludbad?

3.12.2015 | 23:09:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zalíbil se vám Grimm, tak si na něj zahrajte v několika hrách, které jsou volně dostupné.

Momentka

Momentka

Reklama

Grimm získává finálovou řadu

Grimm se vrátí s šestou řadou

Grimm se vrátí s šestou řadou

Na stanici NBC padlo rozhodnutí ohledně budoucnosti Grimma, ten se na podzim vrátí už pošesté.

Nejoblíbenější postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama