Sophia Bush

Sophia Bush

Celé jméno: Sophia Anna Bush
Místo narození: Pasadena, Kalifornie, USA
Známé projekty: One Tree Hill, Chicago P.D., Love, Victor

Datum narození: 8.7.1982 (41 let)

Sophia Bush se v roce 1982 narodila v kalifornské Pasadeně jako jedináček. Vystudovala dívčí školu, kde byla členem volejbalového týmu. Také se zúčastnila divadelního programu. Vystudovala Jihokalifornskou univerzitu v oboru žurnalistiky.

Poprvé se na velké obrazovce objevila v roce 2002 ve filmu Sexy párty. Poté se objevila v několika seriálech, včetně Nip/Tuck, Sabrina the Teenage Witch a v TV filmu HBO, Ohnisko požáru (2002). V roce 2003 získala roli Brooke Davisové v seriálu One Tree Hill. V průběhu vysílání se z potížistky stala věrná kamarádka. Díky této roli získala velký věhlas a získal možnost (mimo jiné) pózovat na obálkách několika magazínů.

V července 2006 si zahrála jednu z hlavních postav v komediálním filmu John Tucker musí zemřít. Film byl velmi úspěšný. Stejný rok měla i hlavní roli v nadpřirozeném thrilleru Stay Alive. V roce 2007 si zahrála Grace Andrewsovou v remaku klasického hororu Stopař a to spolu s Sean Beanem. V roce 2008 si spolu s Kevinem Zegersem a Vincentem D'Onofriom zahrála v nezávislém filmu Narrows a hrála krásnou, inteligentní a sebevědomou Kathy Popovich. O tři roky později si zahrála v britském komediálním romantickém filmu Holka s prknem. V únoru 2012 bylo oznámeno, že se Bush přidá k hlavnímu obsazení sitcomu Partners. Seriál byl ale zrušen po šesti dílech. V roce 2013 získala hlavní roli v pilotu pro Hatfields & McCoys, ale seriál poté nedostal objednávku pro první řadu.

V srpnu 2013 se přidala k hlavnímu obsazení Chicago P.D. jako det. Erin Lindsayová. Seriál opustila po čtyřech řadách, protože se stala obětí hrubého chování. Objevovala se také často v třetím seriálu z franšízy Chicago, Chicago Med. V roce 2018 poskytla hlas Voyd, superhrdince v animovaném filmu Úžasňákovi 2. V roce 2020 získala vedlejší roli v seriálu Love, Victor.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Love, Victor Veronica 2020 2022 3
Chicago Med Erin Lindsayová 2015 2017 2
Chicago P.D. Erin Lindsayová 2014 2017 4

Filtr seriálů