Erin Lindsayová

Erin Lindsayová

Detektivka z chicagské zpravodajské jednotky.

Sezóny 4
2014 - 2017

Detektivka Erin Lindsayová má velmi zvláštní vztah s Hankem Voightem, velitelem rozvědky. Za její neochvějnou loajalitou vůči němu stojí fakt, že se o ni od jejích pubertálních let staral. Její nevlastní otec je v současnosti ve vězení – když nebyl, tak ji a její matku mlátil. Její matka Barbara ‚Bunny‘ Fletcherová byla drogově závislá a o dceru se nestarala. Když za Erin přišla, tak akorát vždy chtěla peníze. Lindsayová tak vyrostla na ulici a ve svých čtrnácti letech už byla pětkrát zatčena za drobné přestupky jako krádež v maloobchodech, obtěžování či držení marihuany. Poté se stala informátorem pro Voighta, který ji spolu se svou manželkou později vzali pod svá křídla a stali se jejími legálními opatrovníky. Po dokončení střední školy se rozhodla stát se policistkou a šla na policejní akademii. Po jejím zvládnutí se přidala k chicagské policii, kde strávila čtyři roky v západním Chicagu jako pochůzkářka.

Díky její historii je Lindsayová citlivá a empatická vůči zranitelným mladým obětem (převážně dívkám). Například se tak snažila pomoci sedmnáctileté prostitutce Nadie, která byla drogově závislá a donutila ji dvakrát jít na odvykačku. Nakonec se ji podařilo přesvědčit Nadii, aby zůstala čistá a sehnala ji práci sekretářky u nich v rozvědce.

(Foto: NBC)

Poprvé se Erin objevila ve druhé řadě Chicago Fire jako detektivka, která občas spolupracuje s hasičskou stanicí 51, kde se postupně dala dohromady s hasičem Kelly Severidem. V premiérovém díle Chicago P.D. bylo oznámeno, že už má přes měsíc partnera Jaye Halsteada. V průběhu první řady se s Kellym rozešla. V druhé řadě byla rekrutována do útočných jednotek DEA. Nicméně postupně zjistila, že se nová práce točí hodně okolo byrokracie a nesplňuje to, co si přeje dělat. Takže nakonec rezignovala a vrátila se k chicagské rozvědce.

Lindsayová se nicméně vrátila zpět ke starým zlozvykům poté, co v crossoverovém příběhu s Law & Order: Special Victims Unit byla zavražděna Nadia Decotisová. Lindsayová se cítila za její smrt zodpovědná a vina ji dohnala k pití a znovuužívání narkotik. Také se dostala do spárů své matky, která ji v jejím chování podporovala. Ve finálovém díle 2. řady Voightovi odevzdala odznak a rezignovala. Vrátila se znovu v premiérovém díle 3. řady, když zjistila, že Halstead byl během práce v utajení prozrazen a je držen jako rukojmí a mučen drogovým bossem. Poté co pomohla rozvědce Halsteada osvobodit, se vrací zpět a rozhodne se být znovu čistá. Voight ji dal taky podmínku, aby přetrhala vazby s Bunny.

V druhé řadě se po přidání k DEA dala dohromady s Jayem, protože je už nedržel Voightův zákaz o chození na pracovišti. A i po té, co se vrátila zpět, svůj vztah udržovali. Na konci 4. řady se rozhodne přidat k protiteroris­tickém oddělení FBI v New Yorku.

(Foto: NBC)

Objevila se v dílech:

Chicago PD:

  • 1. ŘADA – Hlavní postava
  • 2. ŘADA – Hlavní postava
  • 3. ŘADA – Hlavní postava
  • 4. ŘADA – Hlavní postava
  • 5. ŘADA – neobjevila se
  • 6. ŘADA – neobjevila se
  • 7. ŘADA – neobjevila se

Chicago Fire:

Chicago Med:

Chicago Justice:

  • JUSTICE 1. ŘADA – Tycoon

Law & Order: Special Victims Unit:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nové postavy

V průběhu desáté řady seriálu budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a postavy ohodnotit:

 

Reklama

Chicago svět

Nezapomeňte...

V průběhu jedenácté řady z rozvědky odejde Hailey Uptonová

V průběhu jedenácté řady z rozvědky odejde Hailey Uptonová

Na počátku října scenáristé znovu uchopili svá pera a pustili se do psaní scénářů k jedenácté řadě. A už tu máme první novinku. Někdy v průběhu nové řady se s námi rozloučí detektivka Hailey Uptonová.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama