Alvin Olinsky

Alvin Olinsky

Starší detektiv rozvědky.

Sezóny 5
2014 - 2018

Detektiv Alvin Olinsky byl ostřílený detektiv rozvědky a Voightův nejzkušenější člen týmu. Předtím než se přidal k policii sloužil Alvin v Armádě USA a byl přiřazen do 173. bojového týmu výsadkové brigády v Vicenze v Itálii. V díle Called in Dead zmínil, že má v práci zabil osm lidí. Je jedním ze dvou válečných veteránů v rozvědce – dalším je Jay Halstead, veterán z Afghánistánu,

V průběhu první řady se Olinsky nevídal se svojí manželkou Meredith a žil na čas v garáži. Později se domluvili, že se pokusí dát vztah znovu dohromady a Alvin se nastěhoval zpět do doma. Když byla jeho dcera Lexi falešně obviněna z držení marihuany, Olinsky ji rychle přispěchal na pomoc. Lexi je později svědkem střelby gangů. Olinsky se ji snaží uchránit před svědectvím u soudu, které by jí ohrozilo na životě. Ale když střelec odmítne vypovídat, Lexi se dobrovolně nabídne.

(Alvin v první řadě s Ruzekem, Foto: NBC)

Ve finále druhé řady, Born Into Bad News, Alvina kontaktuje mladá dívka z centra pro mladistvé jménem Michelle a řekne mu, že je jeho druhá dcera. Alvin se s ní setká v díle Life is Fluid, kde ji z centra dostane. Během třetí řady se s ní sbližuje a přijme ji za svoji dceru, i když za cenu, že jeho vyhozen z domu svojí rozzlobenou manželkou. V 4. řadě v trojdílném crossoveru je Lexi zabita v požáru, které poté policie označí za žhářství.

Olinsky se už dlouhou dobu kamarádí s Voightem, se kterým pracoval ještě v protigangové jednotce. Olinskyho partner byl zabit mužem jménem Browning a Olinsky s Voightem ho poté vzali na „projížďku v lodce“. Ačkoli je většinou tichý a zdrženlivý, dokáže vybuchnout a je schopen použít taktiky mimo hranice zákona, aby dostal padouchy před spravedlnost.

V díle Breaking Point je vzat do vazby a vyslýchán Vnitřními záležitostmi, když se objeví jeho DNA na těle Kevina Binghama, vraha Hankova syna Justina. Když se ho detektivové zeptají na DNA, požádá o právníka. Poručík Denny Woods se snaží od něj získat informace, aby mohl posadit Voighta za mříže a nabídne Alvinovu imunitu. Ale Alvin opustí kancelář a nabídku nepřijme. I když chvilku zvažuje, jestli ji má přijmout a zradit tak Voightovu loajalitu, jelikož je velká pravděpodobnost, že bude zatknut.

V díle Allegiance ho velká porota odsoudila vinným za vraždu Kevina Binghama. Na konci dílu je pobodán spoluvězněm. V díle Homecoming na následky zranění umírá.

(Alvin v páté řadě, Foto: NBC)

Objevil se v dílech:

Chicago PD:

  • 1. ŘADA – Hlavní postava
  • 2. ŘADA – Hlavní postava
  • 3. ŘADA – Hlavní postava
  • 4. ŘADA – Hlavní postava
  • 5. ŘADA – Hlavní postava

Chicago Fire:

Chicago Med:

Chicago Justice:

  • JUSTICE 1. ŘADA – Fake

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nové postavy

V průběhu desáté řady seriálu budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a postavy ohodnotit:

 

Reklama

Chicago svět

Nezapomeňte...

V průběhu jedenácté řady z rozvědky odejde Hailey Uptonová

V průběhu jedenácté řady z rozvědky odejde Hailey Uptonová

Na počátku října scenáristé znovu uchopili svá pera a pustili se do psaní scénářů k jedenácté řadě. A už tu máme první novinku. Někdy v průběhu nové řady se s námi rozloučí detektivka Hailey Uptonová.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama