Jay Halstead

Jay Halstead

Detektiv z chicagské zpravodajské jednotky.

Sezóny 10
2014 - 2022

Detektiv Jay Halstead se poprvé objevil v druhé řadě Chicago Fire jako policista v utajení s úkol dostat místního padoucha, který obtěžoval Gabrielu Dawsonovou, jednu z majitelek baru Molly's. Poté co úspěšně padoucha dostal (i když byl postřelen) požádal o přesun k rozvědce. Seriál Chicago P.D. začíná měsíc poté, co se přesunul k rozvědce. Ještě před tím než se přidal k rozvědce, se kamarádil s Antoniem Dawsonem, který se za něj u Voighta zaručil.

Jay má mladšího bratra Willa, který pracuje v Chicagském lékařském centru a je hlavní postavou Chicago Med. Jejich matka zemřela na rakovinu a s otcem měli obtížný vztah; původně podle něj nesplnili jeho očekávání, že okamžitě po střední si najdou práci, ale místo toho oba opustili Chicago, aby se mohli věnovat svým kariérám. Will šel na medinu a Jay k armádě. Matčina smrt je pro Jayem trnem v oku v přátelském vztahu s bratrem, jelikož mu neodpustil, že v době její smrti nebyl doma. Mimo to spolu vychází velmi dobře.

Jay je veteránem druhé generace armády USA a sloužil u 3. batalionu, 75. regimentu spolu s jeho kamarádem Gregem ‚Mousem‘ Gerwitzem. Válka v Afghánistánu pro něj byla traumatická jak pro mnohé jiné a vykazuje tak známky posttraumatického stresového syndromu jako je nespavost, noční můry a flashbacky. Nicméně většinu času o své minulosti v armádě nemluví, ačkoli si případy zahrnující veterány a děti bere velmi osobně. Po odchodu z armády se přidal k chicagské policii. Jeho byt je velmi sparťansky zařízený, udržuje si kondici a váhu, je vysoce zkušený v boji na tělo a je vynikajícím odstřelovačem.

(Foto: NBC)

V průběhu první řady je Jay stále nováčkem v týmu a Hank ho bere jako člověka, kterého do rozvědky dotáhl Antonio. Nepomáhá ani to, že sleduje Lonnieho Rodigera, mladého pedofila, který zavraždil několik mladíků (ale nebylo mu to dokázáno), včetně mladšího bratra jeho přítelkyně ze střední školy. Také je možné vidět, že chová city k jeho nové partnerce, Erin Lindsayové. Nicméně kvůli Voightově zákazu vztahů na pracovišti nikdy nepřekročí mez profesionálního vztahu. Romanticky se zapletou až poté, co se Erin přidá k federálům, jelikož už je Voightův zákaz nemusí trápit. Erin se sice po chvíli vrátí k rozvědce, ale rozhodnou se vztah udržovat. V práci to ale nedávají najevo. V díle A Shot Heard Round the World v 4. řadě zmíní, že spolu žijí v jednom bytě. Nicméně poté co se Erin v díle Remember the Devil dozvěděla, že byl ženatý s dívkou jménem Abby, se kterou se seznámil v Afghánistánu a oženil se s ním po jedné opilé noci, se z jeho bytu odstěhovala a v jejich vztahu to vytvořilo rýhu. Ke konci 4. řady chtěl Erin požádat o ruku, ale ta se rozhodla vzít práci u FBI v New Yorku.

Poté se jeho novou partnerkou stala Hailey Uptonová, se kterou měl od začátku velmi těžký vztah. Také se u něj čím dal víc začalo projevovat PTSD, až nakonec musel začít navštěvovat terapeuta.

Ve třetím díle desáté řady odešel zpět do armády, protože ho práce u policie zmáhala a potřeboval znovu mít „černobílý svět“.

(Foto: NBC)

Objevil se v dílech:

Chicago PD:

  • 1. ŘADA – Hlavní postava
  • 2. ŘADA – Hlavní postava
  • 3. ŘADA – Hlavní postava
  • 4. ŘADA – Hlavní postava
  • 5. ŘADA – Hlavní postava
  • 6. ŘADA – Hlavní postava
  • 7. ŘADA – Hlavní postava
  • 8. ŘADA – Hlavní postava
  • 9. ŘADA – Hlavní postava
  • 10. ŘADA – Hlavní postava (do 3. dílu)

Chicago Fire:

Chicago Med:

Law & Order: Special Victims Unit:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S11E04: Escape

sk100%
DOKONČENO

K seriálu jsou rychle tvořeny slovenské titulky, jež mají na starost překladatelé drako83 a RedDevil pro web Titulky.com .

Český překlad měli na starost překladatelky ze serialzone.cz. Překladatelka MissLiz nemá od 8. řady na překlad čas, pokud by tedy měl někdo zájem seriál překládat, může.

Prvních sedm řad bylo vysíláno na Nově Action s českým dabingem.

Na SkyShowtime byly dostupné kompletní 4.-7. sezóny s českými titulky a dabingem. Momentálně ale seriál z nabídky zmizel.

Nové postavy

V průběhu desáté řady seriálu budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a postavy ohodnotit:

 

Reklama

Chicago svět

Nezapomeňte...

V průběhu jedenácté řady z rozvědky odejde Hailey Uptonová

V průběhu jedenácté řady z rozvědky odejde Hailey Uptonová

Na počátku října scenáristé znovu uchopili svá pera a pustili se do psaní scénářů k jedenácté řadě. A už tu máme první novinku. Někdy v průběhu nové řady se s námi rozloučí detektivka Hailey Uptonová.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama