Virginia Madsen

Virginia Madsen

Celé jméno: Virginia G. Madsen
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: American Gothic, Designated Survivor, Sideways, Swamp Thing

Datum narození: 11.11.1961 (62 let)

Virginia se narodila v Chicagu a její matka je držitelkou Emmy za produkci dokumentu a otec hasičem. Její rodiče se rozvedli v 60. letech, kdy její matka opustila kariéru ve finančnictví a začala se věnovat filmu. Virginie má sestru Cheryl, která je překladatelkou a bratra Michaela, kterého můžete znát hlavně z filmů Quentina Tarantina jako Reservoir Dogs, Kill Bill 2 a dále třeba Donnie Brasco nebo Thelma & Louise. Její rodina má dánské, anglické, irské, skotské, německé a indiánské předky.

Virginia navštěvovala herecké kurzy už při škole a svůj herecký debut si odbyla ve 22 letech v komedii pro náctileté Class. Z jejích prvních filmů zmiňme Electric Dreams a roli princezny Irulan v Duně Davida Lynche. Průlom v její herecké kariéře nastal v roce 1986 rolí katolické školačky ve Fire with Fire. O dva roky později se objevila jako sestřenice Maddie Hayesové v závěrečné řadě úspěšného Moonlighting.

Následovala její nejspíš nejznámnější role v hororu Candyman (1992) a menší role v Coppolově dramatu Rainmaker (1997). První opravdu velká role přišla po boku Harrisona Forda ve Firewallu. Následovaly role v The Number 23, The Astronaut Farmer a A Prairie Home Companion. Za roli v Sideways získala nespočet cen a byla nominována na Oscara i Zlatý glóbus.

Z televizních seriálů jmenujme Witches of East End, Event, Hell on Wheels, American Dreams a nejnověji minisérii American Gothic, kde zazářila v jedné z hlavních rolí a seriál Designated Survivor, ve kterém hraje kongresmanku, která zatápí Kieferu Sutherlandovi.

V roce 2008 založila vlastní produkční společnost Title IX Productions. Jejím prvním manželem byl herec a režisér Danny Huston a od roku 1992 žije s Antoniem Sabatem, Jr., se kterým má syna Antonia.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Swamp Thing Maria Sunderland 2019 2019 1
American Gothic Madeline Hawthorne 2016 2016 1
Designated Survivor Kimble Hookstraten 2016 2017 1

Filtr seriálů