The L Word (Láska je Láska)
93/100 - 41×

The L Word(Láska je Láska)

Dramatický seriál sledující vztahy, přátelství, problémy a úspěchy několika rozdílných moderních lesbických (a bi) žen žijících v Los Angeles. Jak si malá LGBT komunita poradí se strastmi a slastmi všedního života?

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Showtime | 50 minut
hrají
Katherine Moennig (Shane McCutcheon), Mia Kirshner (Jenny Schecter), Jane Lynch (Joyce Wischnia), Janina Gavankar (Papi), Sarah Shahi (Carmen Morales),


Život po The L Word: Jane Lynch

Život po The L Word: Jane Lynch

To nejlepší na konec. Dnes vychází závěrečný díl série „Život po The L Word“ a je věnován Jane Lynch, asi největší herecké hvězdě tohoto seriálu, která si v něm zahrála právničku Joyce Wishnia.


1 0
24.8.2015

Jane Lynch se objevovala v The L Word, když bylo zapotřebí advokátky Joyce, která se specializovala především na rozvody. Poprvé jsme se s ní setkali ve druhé sérii, kdy si její služby zaplatila Tina.

A jak se dařilo představitelce této role (po skončení seriálu) asi spoustu z vás už dobře ví. Velkých rolí totiž za sebou nemá zrovna pomálu, vidět jste ji mohli v komediálních seriálech Party Down a Two and a Half Men, nebo v soutěžním pořadu Hollywood Game Night. Jejím asi nejvýznamnějším televizním počinem je však hudební seriál Glee, kde ztvárnila trenérku roztleskávaček, což je role, za kterou dostala cenu Emmy a Zlatý glóbus.


Zahrála si i v mnoha filmech, například po boku Meryl Streep v životopisném snímku Julie & Julia nebo s Amy Poehler v komedii A.C.O.D. Je také excelentní dabérkou, svůj hlas propůjčila kreslounům v hned několika animácích, konkrétně třeba v Ice Age, Rio nebo Wreck-It Ralph.

(Foto: Showtime)

Vedle televizní a filmové tvorby se Jane pochopitelně mistrně pohybuje i na divadelních prknech – na Brodwayi dostala roli Miss Hannigan v Annie. Napsala také vzpomínkovou knihu Happy Accidents a s ex-manželkou bojují v USA za práva gayů a lesbiček.

Patřila Joyce Wishnia mezi vaše oblíbené postavy, nebo vám naopak lezla krkem? Tak jako tak určitě nezapomeňte tuto postavu ohodnotit. A ještě tradiční (i když v tomto případě hloupá) otázka; co její představitelka, Jane Lynch? Narazili jste na ni v jiné roli?

Zdroj: SheWired

* Pokud by vás zajímalo, jak si vedly ostatní herečky, o kterých jsem zde na Edně v rámci této série nepsala, neváhejte se ozvat, ráda informace doplním. :)

Diskuze /2

Vercidlo

Jen maličká oprava, Jane už vdaná není. S Larou se rozvedly minulý rok. :)

#2 makishek
webmaster
24.8.2015 | 10:33:30
makishek

#1 Vercidlo: díky, opraveno :)

webmaster
24.8.2015 | 11:13:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!