Lost Girl (Dívka odjinud) Emily Andras o "Let the Dark Times Roll"

Emily Andras o "Let the Dark Times Roll"

Emily Andras o "Let the Dark Times Roll"

Rozhovor o pátém díle.


0 0
26.3.2014

TV Guide Canada: Tenhle týden jsme se dozvěděli jméno Poutníka a tím je Rainer! Jak jste přišli k takovému jménu, aby zastupoval tak hlavní postavu?

EA: Nepotřebuji říct, že jsme potřebovali něco silného, maskulinního a starodávného. Takže jsme měli list jmen. Myslím, že to byl Alex Zaworny, jeden z našich scénáristů, který tohle jméno našel, a nám se to vážně, vážně líbilo. Je to jedno z těch jmen, u kterých si říkáte: „To je příjmení? Je to první jméno? Jedná se rodinné jméno? Je to vůbec reálné jméno? Je to nějaký titul?“ Ale Poutník byl během třetí série jedna z epických postav. Takže si myslím, že je čas na nějaké odpovědi. Ale odpovědi vždy vedou k dalším otázkám a k ničemu, co by Bo a diváci očekávali.


TVG: Na začátku téhle série se Una Mens ukázali jako ti obrovsky špatní. Měli bychom se teď ale zaměřit na Rainera jako toho špatného?

EA: Řekla bych, že tu jsou v téhle sérii tři zloduši. A jeden z nich bude překvapením. Rozhodně tu je Poutník a to, co chce a co udělal Bo, když byla pryč. Fakt, že už si nepamatuje, co se stalo, je celkem velká zlost (jelikož nemůžu najít jiné slovo). Ale nemůže ignorovat rozpětí Una Mens tak, jak jsme to viděli v téhle epizodě. Jsou neuvěřitelně vlivní a neuvěřitelně odhodlaní vládnout. Mluvila jsem o tom, že to je podobné jako byste měli průnik Vatikánu a Borga a myslím, že takový druh náboženského zápalu je neuvěřitelně nebezpečný. Rozhodně si nemyslím, že Bo a gang s nimi nemohou nepočítat.

TVG: Ale ještě tu je třetí, kterého uvidíme?

EA: To jsem neřekla! Počkejte, přesně tohle jsem naprosto řekla. (smích) Myslím, že to všechno nakonec do sebe zapadne docela elegantně. Ale občas zlo přichází z míst, z kterých byste to nečekali, to bych asi řekla.

TVG: Budu pokračovat s tím shledáváním. V téhle epizodě jich bylo víc. Jasně Bo a Lauren, ale také Kenzi a Bruce! Uvidíme ho teď více, když je pod křídly Tamsin?

EA: Trochu více Bruce uvidíte. Rob Archer jako herec hodně vyspěl. Pracuje tak tvrdě a myslím, že ho opravdu těší hrát opačné typy. Myslím, že je často obsazován jako velký, mohutný záporák, a nám se prostě líbí vřelost Bruce. A Rob je takový v normálním životě – je vážně entuziastický. Líbí se mi, že naše holky Bo a Kenzi jsou každým coulem takové pěstounky, ať už chtějí nebo ne. Ujímají se všech těch nalezenců.

TVG: Jak dlouho trvalo než jste pokryli Roba sushi? Protože, jak jste řekla, je to obrovský chlapík!

EA: Docela dlouho! Byla to týmová práce. Nechali jsme dovézt lidi ze Švédska a Japonska, fotbalová mužstva…(Smích) Chtělo to celkem dost práce. Ale existují pro herce horší práce než to, že si lehne na čtyři hodinky. Ano, byl pokrytý wasabim na nešťastných štěrbinkách. Ale byl v tomhle dokonalý!

TVG: Když už jsme u kostýmů, kde můžeme sehnat šaty Lauren? Protože to bylo hodně stupňů nádhery!

EA: Opravdu jsme chtěli, aby Lauren vypadala mnohem sofistikovaněji, aby ukázala své přidružení k temným. Jsou od Denise Gagnona z Montreal. Ale jo, hned, jak nám je naše kostymérka Noreen Landry ukázala, řekli jsme si: „Tyhle budou na Zoie vypadat nádherně.“ A taky že jo!

TVG: Stoprocentně to byl dech beroucí moment! A nejen pro Bo!

EA: Já vím! A kráčela po trávníku, nesla své boty a vlasové porno bylo zpátky v plném efektu. Myslím, že chápete, proč měla Bo srdce v krku.

TVG: Mé srdce bylo také v krku, když Tamsin začala s tou taneční výzvou. Můžete nám říct o tom, jak jste k tomu dělali choreografii?

EA: Můžeme zmínit, jak je v tuhle chvíle vtipná Rachel Skarsten? Tamsin je taková geekovská kočka. Vážně se mi líbí to, kam její postava směřuje. Ale ta taneční výzva byla docela vtipná, protože jsme museli udělat pro tuto taneční sekvenci choreografii, ale muselo být jasné, že je Tamsin svým způsobem dětinská a ne opravdu dobrá tanečnice. A nesmělo to být zas až tak směšné, abyste si neříkali, že se jedná o sitcom. Rachel velmi těžce pracovala s Kseniou, a věřte tomu nebo ne, bylo to nacvičené. Prostě se mi líbí tahle část a myslela jsem, že to bylo srandovní. A prostě ta lítost na její tváři, když si uvědomila, že zabila svou protihráčku. Myslím, že je Tamsin tak odcizena od toho vraha, kterým bývala. A bude vážně zajímavé vidět, jak ji to v budoucnu ovlivní.

TVG: Říkali jste si na začátku série: „Tohle bude skvělá série tance?“ Protože mi to připadá jako by byl v každé epizodě!

EA: (Smích) Myslím, že už jsme v tomhle na dně, takže se nebojte! Ale to vtipném na tom je to, že jsme přivedli jednoho z našich milých staromódních scénáristů Jeremyho Boxena, který s námi dělal-nedělal od první série, a spolupracoval se scénáristy na různých způsobech, jak rozjet příběh. Jen si vzpomínám, když přišli s nápadem taneční výzvy, všichni se dívali na mou tvář, protože věděli, že to je můj šálek čaje! Vždy mě inspiroval starý drb, kdy se Britney a Justin potkají v klubu a to pak zřejmě vyústilo v taneční výzvu. Jakože: „To se tyhle věci opravdu dějí v normálním životě? Zapomeňte na normální život. Je tu nějaký způsob, jak tohle udělat ve světě Fae?“ Máme nějaká další překvapení v podobě představení. Ale ráda do budoucna přijmu petici za více ruského folkového tance nebo čehokoliv.

TVG: Ale zajímalo mě, proč jste v této epizodě nezvolili plnou sexuální scénu mezi Lauren a Bo? Vše, co jsme dostali, bylo to, co k tomu naznačovalo spolu s quiche a poté to, co následovalo, jak se zapínají.

EA: Rozhodně chci, aby lidé věděli, že se z naší strany nejednalo o žádný konzervatismus. V tomhle seriálu máme spoustu sexu a nikdy se toho nebojíme. A rozhodně tu jsou v nadcházejících epizodách sexuální scény, které luxusně překročují hranici, tak jako vše, co jsme doposud udělali. Ale tohle rozhodnutí bylo čistě výsledkem příběhu. Myslím, že jsme více chtěli romantické shledání. Tyhle holky si toho mají co říct a upřímně myslím, že jsme na to prostě neměli čas s tím, jakým tempem se ubíral příběh. Ale může tu být možnost, že tu bude jedna pohádková sexuální scéna…

TVG: Zatímco Lauren váhala ohledně svého úplného zapřísáhnutí se Bo, víme nyní, že je Vex oficiální součástí Fae rodinky! Předpokládám, že uvidíme více interakce Paula Amose s gangem?

EA: To rozhodně ano. Vždycky jsme tak uneseni Paulovou fyzičností a jeho divadélností, že ho neustále více a více používáme. Je pro seriál tak využitelný, protože je tak skutečně rozporný. Vex je takový bojovník, jak to vidíme v téhle epizodě. Je zvyklý dělat cokoliv je potřeba, aby přežil, a to znamená i to, že se upíše komukoliv, kdo v daný moment vyhrává. V téhle epizodě jsme si mohli udělat obrázek z jeho minulosti a proč je takový, což bylo celkem super. Víte, příběh o Mesmerech a jak jim byly usekávány ruce dokud nevyhladověli. Vždycky jsem si myslela, že to byl docela šílený obrázek a roky jsme ho měli v zásobě. Věděli jsme, že tohle je Vexův původ. Ale ano, v tenhle okamžik je Vex přivázán k Bo. A líbí se mi, jak ho popisuje jako bratra, kterého nikdy nechtěla a který je polovičním Mesmerem než býval. Její rodina je tak zamotaná. Je to vážně karneval zlomených duší se skvělými koženými vestami a které rády pijí. Sbírají bratry kdekoliv jdou.

TVG: A řasinkový kamarádíčci!

EA: A řasenkový kamarádíčci! Ale každý má svou agendu. Každý se může někdy změnit a loajalita se může změnit docela snadno a to myslím všeobecně. Ale pro teď tu máme tuhle srandovní kolekci. Někteří lidé jsou temní, někteří zase světli. Una Mens tohle sledují opravdu opatrně. Je zajímavé, že je Bo temná a Trick je teď zastupující Ash. To určitě nebude moc hezké!

TVG: Ale pro teď se zdáli být šťastní, jen tak si popíjeli v Dalu.

EA: Jo! To bylo milé! Už to byla nějaká doba, kdy jsme viděli moment mezi dědečkem a vnučkou, takže si myslím, že bylo hezké ukázat, že si stále rozumí. Je tu komfort, který tam možná ty tři předešlé série nebyl. Ale Trick má svá tajemství a Bo musí učinit nějaká odhalení…

TVG: Máte nějaké plány s Vexovou rukou? Dáte mu na pahýl motorovku?

EA: Možná! (smích) Rozhodně bych řekla, že se Vexova ruka ještě jednou ukáže v tom nejvíce úžasném způsobu. Ale je mi tak trochu líto, že mu na ní nedáme motorovku. Nebo waflovač. Možná příští rok!

TVG: Z jakého materiálu byla vyrobena ta smlouva z hlavy archivníka? Vypadalo to jako vážně, vážně nechutná Fruit Roll-Up.

EA: Byla to opravdu nechutná Fruit Roll-Up. Byla to opravdu vynikající nechutná Fruit Roll-Up! (smích) Mysleli jsme, že by bylo opravdu vtipné mít tuto postavu, která je vlastně schopná učinit fotokopie z své vlastní kůže. Víte, jako archivník udržuje záznamy na svém těle v určité formě, ve formě tetování. Nevím z čeho byla ta smlouva opravdu vyrobena, ale bylo to rozhodně nechutné.

TVG: Zakončím to se starým dobrým „Co uvidíme příští týden?“ Uvidíme více Dysona?

EA: Rozhodně Dysona v dalším díle uvidíme. Šestá epizoda je opravdu zábavná. Začne s Bo, která je na řádné misi, aby našla tohohle Rainera a co ji donutilo se upsat temným. A věci z její zapomenuté minulosti se začnou objevovat, které ji mohou pomoci nebo ji zranit. Co se týče Dysona, bude zajímavé vidět jeho reakci, když zjistí, že je Bo temná a on je světlí. To může vyústit do nějakých zlověstných šprýmů!

Diskuze /2

Laonale

Výborný rozhovor, děkuji za něj. :)

#2 Vercidlo
26.3.2014 | 18:26:18
Vercidlo

#1 Laonale: Není za co :) Ještě máme v plánu přeložit poslední rozhovor, který nám zbývá, a to ke čtvrtému dílu. :)

webmaster
26.3.2014 | 22:21:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Citát

For Valkyries, our last life, it's not called dying… It's called rising. 

Reklama

Stav titulků

Epizoda S05E16: Rise

Titulky pro vás překládá: @channina a Alexka (CWzone)

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců