Lost Girl (Dívka odjinud) Emily Andras o "Origin"

Emily Andras o "Origin"

Emily Andras o "Origin"

V dalším z rozhovorů se nás Emily pokusí připravit na velké finále a také prozradí pár detailů ze zákulisí natáčení.


2 0
10.2.2014

TV Guide Canada: Předtím než budeme mluvit vážně, můžeme zmínit outfit Bo v poslední scéně? Zřejmě se jednalo o nejvíce odhalující outfit všech dob!

EA: Byla to ta nejprsovatější věc, kterou jsem kdy viděla! Bylo to velmi kontroverzní. Někteří říkali: „Oh, je to jako princezna bojovnice! (pozn.: Xena: Princezna bojovnice) Je to až moc pohádkové.“ (smích) Ale pak do toho oblečete Annu Silk a hned si říkáte: „Jo, bude to super!“ (smích)


TVG: Lidé celkem vyšilovali, když jsme zveřejnili to, že se to podobá Xeně.

EA: Ale i když si říkáte, že se to podobá Xeně. Ráda bych se Vás zeptala, je to to nejhorší? Je opravdu to, že jste jako Xena, to nejhorší?

TVG: Ale teď se vší vážností. Konec byl opravdu velký s možností, že Boin otec povstal z podsvětí. Znamená to, že ho uvidíme nebo je to jen začátek úplně nového boje?

EA: Netřeba říkat, že když tatík zaklepe, je trochu jako královna dramatu. Ať už posílá jakoukoliv zprávu, nejedná se o přáníčka či květiny. Takže se všichni držte!

TVG: Takže máme nyní oficiálně ve finále dva velké padouchy.

EA: Mmm hmm! To rozhodně máme. Massima a tátu. Pokud ovšem nemáte na mysli někoho jiného…

TVG: Pořád ale nevěřím Trickovi.

EA: Trick toho má tolik, kvůli čemu se musí změnit a co bude mít svou roli ve finále. Je vtipné, jak i diktátoři mají své vlastní pravdy a vidí své činy jako ty právně správné. Myslím, že Trick se pomalu dostává do bodu, kde už dál nemůže popírat to, že jeho činy byly velmi kruté. Byl tyranem a činil hrozná rozhodnutí a minulost mu právě klepe na dveře. Tato rozhodnutí přijdou tak, jako se říká, že karma tě jednou kousne do zadku!

TVG: Lauren ve svém výzkumu objevila, že „mezi bojovníkem a královnou musí jeden z nich zemřít“. Nemůžete zabít Bo, takže se máme strachovat o Rainera? Protože to pro něho zní jako rozsudek smrti.

EA: To zní. Ale znáte Fae a jejich šílené metafory. Kdo je například bojovník a kdo je královna? Nikdo nevlastní slovník kódů, aby rozšifroval tato stará rčení. Vše může být interpretováno způsobem, který je převážně metaforou nebo také může být doslovný. A řekla bych, že je to zřejmě část napětí, která se přenese do finále. Co to vlastně znamená? Co se Bo snaží kniha osudu říct? Kdo jsou hráči? Myslím, že se o tom může stále debatovat. Strachovala bych se ve finále o celý gang. Nemyslím, že to všichni přežijí.

TVG: Kdo si myslíte, že je teď nejnebezpečnější? Když se nám teď Morrigan proměnila v člověka!

EA: Oh, ano! To byla úžasná scéna!

TVG: Zvláště když jste konečně nechali Lauren říct: „Doktorka v tom má prsty!“

EA: Sláva Zoie Palmer, že to takhle prodala. Bylo to k popukání. Kruté, ale tak vtipné. Ale nechci říct komu hrozí větší nebezpečí. Myslím, že všichni jsou pos–ni už jen tím, že milují Bo a jsou součástí jejího okolí.

TVG: Zdá se, že by mohl být ten správný čas na to, aby Morrigan využila laskavost, kterou ji dluží Kenzi…

EA: Oh! Líbí se mi, že na tohle fanoušci čekají. A rozhodně o tom víme. Ale chtěli jsme najít ten správný moment, kdy udeří. Tak jako je Morrigan bojovníkem a šampiónem ve své hře, tak má také ve své kapse kartu „osvobození z vězení“ a vždy jsme věděli, že ji má. Je to jako kulka v pistoli.

TVG: Již jsme viděli Tima Rozona (Massimo) s nechutným make-upem, ale uvidíme v příštím díle ještě něco intenzivnějšího? Protože jsme neviděli výsledek toho, že snědl semeno.

EA: Řekla bych, že ho to rozhodně ovlivnilo. Vždyť se jedná o člověka, který pozřel semeno – nejmocnější koncentraci Fae síly, která nám byla doposud představena. Ale řekla bych, že škoda bude jak psychologická, tak i fyzická. Určitě tam bude změna.

TVG: Jaké bylo natáčení pohřbu Halea? Vím, že jste mluvila o rozlučkové párty, ale tohle muselo spustit další vlnu emocí.

EA: Bylo to velmi smutné. Je tak surreální uspořádat pohřeb pro postavu, do které jste se zamilovali a ještě když víte, že za ní stojí neuvěřitelný herec, který tam v ten den není. Pohřby jsou v televizi opravdu těžké, protože jsou kompletně pasivní. Jste tam, sledujete a cítíte. Ale darem bylo to, že tam byla spousta emocí u všech našich herců a také postav. Bo se bojí o Kenzi. Dyson právě ztratil svého parťáka a zatím neměl čas truchlit. Tamsin má pocit, že se blíží něco špatného a Lauren a Trick chybí. Opravdu jsme velmi tvrdě pracovali, abychom vymysleli nějaké ješitnosti, které by se hodili pro Halea a jeho rodinu. Takže to jistým způsobem nebyl ten nejtěžší den. Byla to jen milá pocta Haleovi a myslím, že bylo důležité, že jsme to nijak nepřešli. Tak jako jsme to udělali s nějakými méně důležitějšími úmrtími. Chtěli jsme tomu opravdu dát nějakou váhu.

TVG: Technická otázka. Když se k tomu, aby Boin otec povstal, musela Bo s Rainerem zavázat, nemohli by to nějak zrušit a poslat ho tak zpět?

EA: Například Fae rozvod? Chcete, aby vytáhli Britney? (smích) Vtipné je, že v jedné epizodě v druhé sérii vyhrožovala Bo, že si vezme Ryana a Trick jasně řekl, že nemůžete zrušit Fae manželství lehce. Neříkám, že závazek znamenal hned manželství. Byli jsme velmi opatrní, aby to celé nebylo nutně z lásky, ale aby to spíše bylo o osudu a především sloučení dvou politických mocí. Ale myslím, že závazek byl tím začátkem a škoda již byla napáchána.

TVG: Název finále je „Dark Horse.“ (temný kůň) Co to má co dočinění s tím, co se stane? Kromě toho, že to přidává na mýtu s koněm a jeho spojením s odkazem Bo?

EA: Samozřejmě, že nás překvapí Katy Perry! (smích) Vážně, nechci shodit Katy, ale pojmenovali jsme to „Dark Horse“ (Temný kůň) ještě než vydala tuto píseň. Takže asi tak, Katy! Pojem „dark horse“ má tolik implikací jak doslovných, tak i obrazných. Ale když se podíváme do toho, o čem mluvíme, když zmiňujeme temného koně, máme na mysli neočekávaného šampióna, který možná přijde zezadu…

TVG: Takže neočekávaní šampióni a padouši, možná?

EA: Neočekávání šampióni, neočekávání padouši, neočekávané zvraty. Nikoho nepodceňujte!

TVG: Jak se tohle finále podobá předešlým třem?

EA: Bože, myslím, že je asi nejhlavnějším finále, které jsme kdy měli. Bude tu spousta emocí a řekněme, že pošle naše postavy na velmi specifickou cestu v tom, co doufáme bude pátá série.

TVG: Dodala byste ještě něco než se naladíme na poslední epizodu téhle série?

EA: Jen to, že jsem si tuhle sérii užila ohlasy fanoušků. Vím, že to byla opravdu intenzivní série a já prostě miluji to nadšení a názory ostatních. Očekávám názory na finále a myslím, že budou obrovské.

Fotografie k epizodě byly doplněny.

Diskuze /6

Laonale

No jak tohle skončí…? Děkuji za překlady rozhovorů :) vždy se na ně moc těším po každém odvysílaném díle :)

#2 rikksa #3 fandapcd
11.2.2014 | 18:00:34
rikksa

#1 Laonale: Taky jsem zvědavá na finále, ale strašně rychle to letos uteklo. Jinak děkuji za překlad:)

#3 fandapcd
11.2.2014 | 18:53:29
fandapcd

#1 Laonale: #2 rikksa: Jedno je jisté, bude to nářez :D Tedy alespoň to Emily slibuje. Jinak jsme obě rády, že se vám překlady líbí, proto to taky děláme :)

webmaster
11.2.2014 | 20:21:20
roiko

Ahojte.Neviete niekto ci bude,pripadne ci uz je schvalena piata sezona a ak tak kolko sezon sa ocakava,ze serial bude mat?Dakujem:)

#5 fandapcd
12.2.2014 | 20:51:34
fandapcd

#4 roiko: Pátá série zatím oficiálně potvrzená neni, ale jsou určitý náznaky a obrovská pravděpodobnost, že bude, ale jak řikám nic neni potvrzeno. A kolik seriál celkově bude mít sérií neví nikdo :)

webmaster
12.2.2014 | 20:54:27
traffic paladin

podla rozhovoru – to majú spočítané Tamsin a Kenzi ;(

16.2.2014 | 10:46:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Citát

For Valkyries, our last life, it's not called dying… It's called rising. 

Reklama

Stav titulků

Epizoda S05E16: Rise

Titulky pro vás překládá: @channina a Alexka (CWzone)

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců