Lost Girl (Dívka odjinud) Rozhovor s Krisem Holden-Riedem, Zoie Palmer a Vanessou Piazzou

Rozhovor s Krisem Holden-Riedem, Zoie Palmer a Vanessou Piazzou

Rozhovor s Krisem Holden-Riedem, Zoie Palmer a Vanessou Piazzou

Zajímá Vás, jestli herci dostávají studenou či teplou pizzu nebo třeba to, jaké by si dali Lauren s Dysonem novoroční předsevzetí? I na takové otázky Vám poskytnou zástupci Lost Girl v tomto rozhovoru odpověď.


2 0
5.2.2014

Dne 15. 1. 2014 vyzpovídali čtyři reportéři z digitálních médií pomocí konferenčního hovoru Krise Holden-Rieda, Zoie Palmer a producentku Vanessu Piazzu ku příležitosti premiéry čtvrté série na stanici Syfy.

Q) Můžete nám na začátek prozradit, jak se tuhle sérii bude vztah Dysona a Lauren vyvíjet? Slyšela jsem nějaké spoilery a možná asi nebudete moci konkrétně mluvit o těchto věcech.


Zoie: Bože, nevím. Jak se bude obecně řečeno tento vztah vyvíjet?

Kris: Jejich vzájemný respekt roste

Zoie: Ano, to jsem přesně chtěla říct.

Kris: Budou si věřit. Vidí se jako – nevím. Doufám, že to nebude spoiler. Ale uvědomí si, že oba hrají za stejný tým. Že jsou s Bo a že tam jsou oba…

Zoie: Ano, a myslím, že tu je vzájemné pochopení. Vzájemné pochopení, že mají mnohé společné než si možná uvědomují. 

Vanessa: Myslím, že je společně také uvidíme řešit epizodní případy, což se nám mnohdy nepoštěstí. Takže to je hezké. Uvidíte je – ať už chtějí nebo ne – společně spolupracovat.

Kris: A jsou tu také velmi zajímavé momenty v určitých epizodách s flashbacky, které si rozhodně každý užije.

Q) Krisi, můžete nám prozradit, jaké bylo natáčení taneční scény?

Kris: Ano. Bylo to úžasné, víte. Vyžadovalo to od nás spoustu úsilí. Začali jsme s nacvičováním tři týdny před natáčením. A i ty tři týdny dopředu, poté co jsme šel na první nácvik, jsem byl skeptický, jestli to dokážeme uskutečnit včas, protože se fakt nejednalo o ten nejlehčí tanec. Hodněkrát když se dělá taneční scéna, natočí člověka pouze od ramen nahoru. Nikdy nevidíte dolů, takže můžou prostě jen chodit dokola. My jsme to ale tak neměli, protože naše choreografka Nikeeta je profesionální tanečnicí a chtěla, abychom se pořádně předvedli. A Ksenia také dříve tancovala. Takže jsme do toho opravdu museli dát vše. A byl to pro nás všechny úžasný zážitek. Také jsme se při tom hodně s K.C. a Kseniou sblížili. Nakonec se nám to celé povedlo dát dohromady den před natáčením.

Vanessa: Ano, a z pohledu producenta, když jsme – tento nápad přišel od scénáristů a naše odpovědí bylo: „OK, pojďme do toho.“ Ale jasně, že jsem byla trochu nervózní, protože, jak jistě víte, Kris a K.C. nemají s tancem zkušenosti. A tak jsme přivedli choreografku Nikeetu Kaninksky a byla jsem v šoku.

Kris: Ano, bylo to opravdu hezké. A musím smeknout klobouk před Kseniou, protože udělala dvojnásobně více práce než já a K.C. A vždy, když nenatáčela, trénovala šest až osm hodin denně s Nikeetou. Byla úplně udřená. Takže před ní opravdu smekám. Jsme rádi, že se to všem líbilo. Fanouškům se to opravdu líbilo.

Zoie: Viděli jste mě v téhle scéně? Postávám v povzdálí. Nevím, jestli si mě vůbec někdo všimnul.

Q) Líbí se mi, jak se v první epizodě scénáristé vypořádávají s absencí Bo a tím, že na ni všechny postavy zapomněli. Jak jste se k tomuhle jako herci postavili?

Kris: Byla to dobrá výzva. Ale to je ta věc, kterou na Lost Girl milujeme. Vždycky tu je něco, na co nejste zvyklí a musíte tomu přizpůsobit své představení.

Zoie: Ano, vlastně to bylo super. Bylo to vtipné, protože na mě ta epizoda působila jako z jiného seriálu. A i když jsem tam byla opravdu na konci asi jen čtyři a půl sekundy, celá tahle situace, o které nemůžu vůbec mluvit, na mě působila jako z jiného seriálu, což bylo zábavné. Je to prostě zajímavé. Mělo to úplně jiný tón. Bylo to super.

Kris: Anna nás prostě všechny spojuje, když je na place. Když jsme začali bez ní, opravdu to bylo jako z jiného seriálu. Pamatuji si, jak jsme všichni postávali okolo a bylo to prostě jiné, jak určité scény vedla jiná postava. Ale byla to zábava, to musím uznat. Ksenia, K.C., já a Paul jsme se náramně bavili. Zoie byla naneštěstí uvězněná ve svém vlastním světě.

Zoie: V mé restauraci.

Vanessa: Rozhodně to bylo zajímavé, stejně jako ten moment, kdy – protože jsme v první epizodě původně neplánovali mít Annu vůbec. A vyšlo to tak, že jsme ji nakonec použili na kratičkou scénu. Dyson uvidí Annu, když mluví s Clio, kterou hraje Mia Kirshner. Takže Anna přišla a byla skutečně dokonalá, protože neměla být ten týden vůbec v práci. Zavolala jsem ji a pamatuju si, jak jsem řekla: „Nechtěla by jsi udělat rychlou scénu?“ A pamatuji si na ten moment, kdy vešla na parket.

Kris: Ano, i já.

Vanessa: Všichni jsme si říkali: „Anno.“ Ani si neuvědomujete, jak moc ta postava chybí dokud nevejde do místnosti. A prostě se usmívala. A myslím, že všichni byli – bylo to krásné. Byl to krásný zážitek.

Kris: Ano, a super bylo ve třetí epizodě, když – nemůžu o tom opravdu mluvit – ale ve třetí epizodě, když měla trochu více – co mohu říct?

Vanessa: Cokoliv, můžeš trochu zmínit.

Kris: Anna je prostě – ztracenou dívkou (lost girl). A byl to tak strašně milý pocit, když jsme se všichni znovu viděli.

Zoie: Byla tak neuvěřitelná, protože porodila tak 12 minut předtím. Doslova právě porodila. Přišla opravdu s 1000% nasazením. Takže klobouk dolů.

Vanessa: Ano, je úžasnou vůdkyní. O tom není žádná.

Q) Vanesso, dozvíme se něco o otci Bo?

Vanessa: Dozvíte. Dějová linka bude pokračovat. Nemůžu toho říct víc. Ale ano, příběh bude pokračovat. Nemůžu však říct, jestli se to nějak vyřeší, jestli ho potkáme nebo ne nebo jestli vůbec existuje. Ale je to tématem této série. To je ale tak vše, co mohu prozradit.

Q) Musím se na tohle zeptat Zoie. Na twitteru se objevily velmi silné reakce na paruku, kterou jste měla jako Amber. Zajímal mě Váš názor – už jste nám dříve něco prozradila – ale jaký máte názor na na odlišný vzhled Lauren?

Zoie: Zpočátku jsem byla nadšená. Ale myslím, že mám obecně s parukami celkem problém. Vlastně s čímkoliv na mé hlavě. Klobouky třeba. Nevypadám v žádném z nich dobře. Takže ano, nevím. Vypadala jsem v tom účesu opravdu, ale opravdu jinak. Změnilo to můj obličej a všechno. Takže to byla opravdu proměna. Něco, na co jsem si musela já i ostatní zvyknout. Ale bylo to celkem krásné, hrát úplně jinou postavu, což vlastně v té epizodě dělá. Pomohlo mi to utvořit místo, od kterého se můžu odrazit.

Vanessa: Myslím, že vypadáš v rudovlasé paruce dobře.

Zoie: Díky, Vanesso, díky. Myslím, že v ní vypadáš dobře i ty. Nechápu, proč tu svou nenosíš častěji.

Kris: Jak lidé reagovali? Pozitivně nebo negativně?

Vanessa: Víte co? Myslím, že to bylo – nevidí rádi změny ohledně Lauren. Nemyslím, že to bylo negativní. Jen to bylo jiné. Nebyli na to zvyklí.

Zoie: Měla jsem v seriálu pouze dvě paruky a v obou případech to zrovna nevyšlo.

Vanessa: Ok, možná už teda žádnou Zoie nedáme.

Zoie: Měli bychom mít jednu každý rok. Myslím, že to tak doposud bylo.

Q) Bylo milé vidět rozvoj vztahu Dysona a Lauren během sérií. Začali jako nepřátelé, ale teď se zdá, že si k sobě hledají cestu a mají pro sebe pochopení. A vím, že jste si, Zoie a Krisi, velmi blízcí. Takže mě zajímalo, který typ vztahu se Vám líbí hrát více? Ten nepřátelský nebo ten přátelštější?

Zoie: Líbí se mi oba.

Kris: Ano, je to vše o cestě, že? Musíte si projít různými etapami. Máme mimo natáčení se Zoie strašně vtipný vztah. Cokoliv si na nás vymyslíte, my do toho po hlavě skočíme. 

Zoie: Ano, naprosto. Také jsem si užila jejich cestu. Myslím, že na začátku jsme si vůbec nevěřili a to ze všech různých důvodů. A myslím, že tu vždy bude nějaký zbytek tohoto nepřátelského vztahu, ale bylo hezké, že oba udělali během sérii jeden krok dopředu a dva dozadu. Vzájemně se respektují. Ale také chápou, že oba udělají, co budou muset.

Vanessa: Právě takovou otázku jsme měli před chvílí. Ale ano, již jsme říkali jednomu z novinářů, že tuhle sérii budou společně více pracovat. Takže uvidíme více jejich dynamiky, což je hezké.

Q) Zoie a Krisi, jaký byl Váš důvod, díky kterému jste se rozhodli pro tenhle seriál?

Kris: No, jedním z nich je tahle nechutná část ohledně života. A tou je nájem.

Zoie: Krisi. Ano, šli jsme do toho kvůli nájmu. Kvůli ničemu jinému.

Kris: Přesně. Četl jsem původní scénář od Michele Loredy a líbil se mi. Jedná se o žánr, který jsem vždy chtěl zkusit. Již jsem to zmínil předtím, ale vyrostl jsem při čtení fantasy a sci-fi novel. Od Lord of the Rings po Dragon Lance. Hrál jsem D&D. Takže když jsem měl možnost ztvárnit postavu, která je založená v mytologii, opravdu to rezonovalo se spoustou představ, které jsem měl jako dítě. Když jsem běhal po lese s mým malým Fisher Price lukem a šípem. A když tohle vše můžu dělat jako dospělý a ještě za to dostat zaplaceno, hej?

Zoie: Ano, myslím, že je to v hodně směrech životní příležitost. Je tu pět opravdu – no teď jich je víc. Začali jsme se šesti odlišnými postavami, které se vyvinuli. A jsou tak rozdílní a bylo velmi zajímavé mít jako herec možnost hrát tyto různé věci a podniknout různá dobrodružství. Je tu vše od velkých příběhů po epizody týdne s malými příběhy. A pro herce je to skvělé dobrodružství. Pro mě to bylo jasné rozhodnutí. Ani jsem nad tím nemusela přemýšlet.

Q) Můžete nám prozradit, jaké hvězdy se možná tuhle sérii objeví?

Vanessa: Ok, no, když se podíváte na premiéru, je docela nacpaná hvězdami. Máme tam George Takei, který hraje velmi zábavnou postavu. A dále tu máme Miu Kirshner, která má tuhle sérii celkem velkou dějovou linku. Kris si s ní zahrál. Takže to byla zábava. Dále bych zmínila Linda Hamilton a Ali LiebertBomb Girls.

Q) Zoie, moc jsme zatím Lauren neviděli. Nemůžete nám říct co je pro Lauren naplánováno?

Zoie: Je to pro Lauren opravdu dobrá série. Vydala se jinou cestou a dozvíme se trochu více z její historie. A myslí, že se jedná o úplně jinou stránku než jsme doposud viděli. Možná jsme se tohoto tématu trochu dotkli v některé z předešlých sérií, ale myslím, že tento rok se konečně začne ukazovat.

Q) Samozřejmě Kenzi a Dyson měli v první epizodě trochu zvláštní vztah, ale nevěděli o Bo. Netušili, že by ji mohli potencionálně ranit. Bude je někdy konfrontovat?

Zoie: Musíte si počkat. Určitě se tomu budeme věnovat. Řekněme, že se s tím vypořádáme ve čtvrtém díle. Myslím, že je scéna, kde spolu Kenzi a Bo…

Vanessa: Mluví.

Zoie: No, ne. Myslím, že jsou spolu někde uvězněny a možná na tohle téma přijde řeč. Ale ano, musíme si počkat, jak se s tím Bo vypořádá.

Q) Lauren byla v první sérii docela tajuplnou postavou. Vznášela se nad ní spousta otázek. A prozradila jste v rozhovoru, Zoie, že jste toho o ni moc nevěděla. O tom, jaké jsou její pravé úmysly nebo jaká je její minulost. Nyní, když se toho dozvídáme více, tak mě zajímalo, jestli byste se vrátila zpátky a možná zauvažovala nad nějakými momenty, které se staly v první nebo druhé sérii?

Zoie: Určitě. Už se to stalo dříve. Nyní je tu na stole vyložena spousta karet. Dozvídáme se o ní neustále. A nikdy nevím od scénáře ke scénáři, co se o ní dozvím. Takže to je pořád těžké. Ale co se týče jejích motivů a dalších věci, první sezóna byla nejtěžší, protože jsem nevěděla to, na jaké je straně. Takže to trvalo do druhé série a možná i trochu třetí než jsem začala mít tušení jaká je. A ano, vrátila bych se zpět. Nevím, jestli bych něco zahrála jinak, kdybych věděla to, co vím teď. Líbilo se mi, že je taková a že jsme nikdy nevěděli, co od ní můžeme očekávat. Myslím, že tohle tu je ale pořád, že nevíme, jestli nás v nějaké situaci třeba nepřekvapí, což se mi líbí. Tahle její vlastnost se mi líbí.

Q) Lidé žertují, že tu máme spoustu útržků z Laureniny minulosti a to jí je jen asi 35 let. Kdežto u Dysona, kterému je tisíc, nevíme skoro nic. Takže mě zajímalo, Krisi, je tu nějaká doba v minulosti, kterou byste chtěl prozkoumat? Třeba historická doba nebo část jeho osobní cesty?

Kris: Ano, to bych rád. A hned, jak jsem vešel na konkurz, jsem měl nápady o jeho minulosti a prozkoumávání mytologie shape shiftera. A ano, rád bych prozkoumal tu část s hierarchií ve světě shape shiftera. Byla tu fanynka, která napsala hezkou fan fiction, jenž se tímto zabývala. Přišla se super nápady o vlkodlačí kmotře nebo shifter kmotře s rozdílnými schopnostmi. A myslím, že jsem o tom mluvil s Jayem. Jay je náš výkonný producent a spolutvůrce seriálu. A doufejme, že nakousneme toto téma mytologie shape shiftera v páté sérii a jakou má souvislost se světem, který už jsme vytvořili a jaké je v něm místo Bo. Co se týče historické periody, je jich tu spousta super. Je mu 1000, že? Takže co dělal během renesance? Co jen dělal? Již jsme udělali něco s temnými časy a ve 2.05 s jeho smečkou bratrů. Ale co třeba 20. léta 20. století, když poprvé přišli s Trickem do nového světa. To by bylo opravdu super.

Q) O tomhle jsme vlastně neměli v USA ponětí, můžete nám tedy prozradit – myslím, že by na to mohli odpovědět všichni, ale je to spíš pro Vás, Vanesso, – co jsou Una Mens? Víme, že jdou po lidech, ale spíše o tom, kdo jsou a něco takového.

Vanessa: No, řekla bych, že jsou něco jako vyšší rada. Dostane se Vám pocitu, že přišli a ustanovili zákon. Takže jsou skoro nad Morrigan a Ashem. Potenciálně ale reprezentují zlo. Takže jsou novou silou. A nesnaží se jen chytit lidi. Jsou jednou z věcí, která ohrožuje naše hlavní lidské postavy. Ale Una Mens jsou…v latině to znamená jedna mysl. Takže jsou skupinou lidí, kteří se vzdali své identity, aby se stali částí rady. Postupně budeme odkrývat jejich příběh, minulost a jak zapadnout do celé rovnice. Ale určitě představují hrozbu pro naše postavy. Samozřejmě mají rádi řád, kterému se ne vždy Bo ráda přizpůsobuje.

Q) Je tu nějaká scéna, na kterou se těšíte až ji diváci uvidí a o které nám můžete něco prozradit bez mnoha spoilerů?

Zoie: Ano, to je část, o které nemůžu mluvit. Ano, je jich tu spousta. Konkrétně jich tu je pár, kde myslím – a nevím, ale já si úžívám věci, kde můžu vystoupit z role, víte? Cokoliv, co mě jako herce postrčí, je pro mě zábavné hrát a doufejme, že to bude zábavné i pro diváky. Takže myslím, že je tu pár takových momentů pro mou postavu. A myslím, že i pro Krise, že?

Kris: Ano, je tu jedna zajímavá scéna, kde jsme s Bo v jejím snu. A jsme manželé a ona čeká mé dítě. A pak se začnou dít šílené věci a já si uvědomím, že to není sen. A ano, těším se až tohle lidé uvidí. Nevím. Upřímně se mi líbila taneční scéna. Myslím, že to byl skvělý začátek série. Ale máme spoustu vtipných epizod.

Vanessa: Spoustu super věcí. A uvidíme některé z našich postav, které možná neměli předtím moc prostoru, rozvíjet své role. Takže obsazení trochu roste a to je rozhodně zábavné.

Kris: Ano, série končí extrémně silně s velmi silnými, emocionálními scénami, na které se těším až je uvidíte – spousta věcí se v téhle sérii stane. A myslím, že publikum čeká docela velká jízda.

Zoie: Ano, tak se připoutejte.

Q) Viděli jsme trochu romantiky mezi Dysonem a Kenzi v premiérovém díle bez Bo. A vím, že někteří mají tento vztah rádi. Rádi by je viděli dohromady. A někteří naopak říkali, že to bylo divné. Vidím je jako velkého bratra se sestrou. Zajímalo mě, jestli si myslíte, že by spolu chodili, kdyby tu nebyla Bo? Myslíte, že by byli skvělým párem?

Kris: Vím, zajímavé. Bože, to je těžká otázka. No, je to něco, co jsme zatím pořádně neprozkoumali. Ale jak by se Kenzi a Dysona potkali, kdyby tu nebyla Bo, že? Takže jsme do toho museli dát trochu víry a osudu. A bože, nevím. Má se to takhle. Je to jako mytologie Dysona a Bo, kde Dyson se jako vlk páruje na celý život. A páni, právě mi za oknem přistála obrovská sova. Omlouvám se. Opravdu tak 120 cm sova. Půjdu ji zastřelit. Rád bych řekl ano, protože mám rád dynamiku mezi Kenzi a Dysonem. Myslím, že se s Kseniou při spolupráci náramně bavíme a přinášíme zajímavou chemii. Nevím. Řeknu to takhle. Nikdy jsme to dál nerozvíjeli, protože jsme věděli, že se jednalo pouze o jedinou epizodu. Ale ano, myslím, že by vlk rád prozkoumal vztah s člověkem.

Zoie: Myslím, že Dyson je ten typ pro všechno.

Kris: Myslím, že jo.

Zoie: Myslím, že je více chlápkem, který říká ano. Je pro všechno. Ale to je můj názor, kdyby to někoho zajímalo.

Kris: Dr. Lauren to řekla celkem dobře v první sérii. Pronesla: „Jen si přeji, aby sis vybrala někoho méně zcestovalého.“ Řekla jsi to ty, že?

Zoie: Ano, něco takového. Myslím, že to byla moje věta. Čekal jsi čtyři roky, abys to mohl vytáhnout, že?

Q) Zoie, co si myslíte o nynějším postoji Lauren k Bo? Protože ve třetí sérii požádala Bo o přestávku. Je jasné, že Bo pořád miluje. Ale myslíte, že se Lauren nachází na místě, kde by s Bo chtěla znovu chodit nebo kde si myslíte, že se právě nachází?

Zoie: Myslím, že potřebuje čas. Potřebuje trochu času. Také si myslím, že na začátku téhle série spíš řešila, jak zachránit svůj vlastní zadek. Myslím, že pro ni bude Bo vždy důležitá a bude navždy láskou jejího života. Ale snaží se od každého zoufale utéct. Myslím, že se spíše zaměřuje na to, jak zůstat naživu. Takže to možná bude chvíli trvat.

Q) Kenzi dostala – nejsou to opravdové schopnosti – ale pomohlo ji to udržet se dál od Una Mens. Nebyla tu někdy nějaká diskuze o tom, že byste dali Lauren také nějaké, aby si mysleli, že není člověk?

Vanessa: No, myslím, že rozdíl byl v tom, že se Kenzi rozhodla zůstat, že? Takže přijde s tímhle nápadem, jak přežít, což je pro tuto postavu typické. A myslím, že Lauren má jiný přežívací mechanismus, kterým je, že utíká. Ale také to bylo jiné v tom, že Lauren skončila minulou sérii v pozici, ve které zrovna skončit nechtěla a kde musel zradit svou rodinu. Takže nemůže opravdu – myslím, že cítila, že je nemůže požádat o ochranu. Nemohla k nim přiběhnout a říct: „Potřebuji ochránit.“ Kdežto Kenzi skončila úplně na jiném místě. Takže je Lauren v přestrojení na útěku a obě si zvolily jiný způsob, jak samy sebe ochránit před Una Mens. Ale Lauren se také snaží ochránit před světlými, že? Také je zradila. Ano, jejich scénáře jsou trochu rozdílné.

Q) Jaké myslíte, že by bylo novoroční rozhodnutí pro Dysona a Lauren?

Zoie: Myslím, že by jím bylo pít víc piva a jíst víc pizzy. 

Vanessa: Dobře. To je dobrá odpověď.

Kris: A Dysonovo by bylo pít míň piva a jíst míň pizzy.

Zoie: Myslím, že bychom oba potřebovali obojího víc.

Vanessa: Tahle odpověď může zasahovat trochu do budoucnosti, jen abyste věděli.

Q) Když mluvíme o pizze. Zajímalo mě, Krisi a Zoie, jak se vypořádáváte s jedením té nechutně vypadající studené pizzy, kterou musíte občas jíst v určitých scénách. Jsou nějaké druhy, které jsou méně nechutné? Protože všechny vypadají nechutně.

Vanessa: Proč předpokládáte, že je krmím studenou pizzou? Je dost teplá. Myslím, že je všechno uvařeno perfektně.

Zoie: Ne, opravdu jsou v pohodě, protože se nás ptají co chceme.

Vanessa: Je to uvařeno k dokonalosti.

Kris: Ano, můžeme si vybrat.

Zoie: Přesně, můžeme si vybrat. A proto máme všichni tu stejnou. Ne, máme pizzu, kterou chceme. Jsou na nás v těchto ohledech hodní.

Kris: Myslím, že se to má spíš takhle – všichni jsme museli v jedné scéně jíst hot dogy. Kvůli určitým lidem a jejich omezení v jídle, jsme měli všichni bezlepkové veganské hot dogy.

Zoie: Bylo to nechutné. Ty byly nechutný.

Vanessa: Musím říct, že ale vypadaly hezky.

Zoie: Myslím, že jsem měla docela hlad a měla jsem tak dva.

Kris: Myslím, že to chtělo veškeré naše herecké schopnosti, aby to vypadalo, že nám chutnají, což moc o našich schopnostech neříká, ale hej…

Q) Nemáte zrovna ten největší rozpočet na světě, ale zdá se, že máte celkem vtipné obsazení a některé herce, kteří rádi improvizují. Zajímalo mě, jestli dovolíte nějakou improvizaci?

Kris: Ne, neustále jsou na place s elektrickým obuškem pro dobytek. Pokud zkazíme jedinou větu, dostaneme ránu s 10,000 volty.

Vanessa: Ne, rozhodně bych řekla, že naše obsazení…právě jsme dokončili čtvrtou sérii, takže máme spoustu zkušeností. A myslím, že si všichni věříme. Každý je otevřen diskuzi a herci – myslím, že vy můžete odpovědět více upřímně – myslím, že nám můžete říct své názory na různé věci nebo změny ve scénáři, když se Vám nelíbí.

Kris: Je to jednou z výhod práce na Lost Girl, že se nejedná o práci pro velkou televizní stanici, kde na scénáři pracuje mnoho lidí. Ten pak prochází zkouškami a nakonec nemůžete změnit ani slovo. Ale my mluvíme se scénáristy mezi čtyřmi očima a měníme věty nebo někdy dokonce projednáváme celé dějové linky nebo třeba to, kdyby někdo řekl něco jinak, dalo by to možná jiný výsledek, což je super.

Zoie: Ano, jsou v tomhle opravdu v pohodě. Jsou otevření jakékoliv připomínce ohledně postavy nebo scénáře. A je to takhle opravdu dynamické.

Q) Máte někdo z Vás oblíbenou nějakou větu, kde jste improvizovali a která se nakonec dostala na obrazovku?

Kris: Je to celkem vtipné. Když pracujete na seriálu, nápady a další se rodí celkem rychle a objeví se v díle. Ale vše je tak rychlé, že je opravdu těžké si vzpomenout na jednu větu.

Zoie: Musíte být opravdu opatrní, když chcete improvizovat. Občas když začnete improvizovat, je to způsob, jak se dostat z postavy. Musím se hlídat, když začnu improvizovat, abych zůstala v postavě a abych se nestala najednou Zoie.

Vanessa: Byl tu jeden opravdu zábavný moment. Snažím se přijít na to, jak ho popsat aniž bych toho neprozradila moc. Ale jednalo se o moment, kdy Zoie udělala něco, co bylo nakonec opravdu vtipné, kde někdo něco řekl a nemluvil k ní. Ani to nebyla věta. Jednalo se o reakci, kde jsi zareagovala jako by to bylo na tebe. A bylo to opravdu vtipné a zůstalo to v díle. Je to trochu abstraktní, když nevíte o čem mluvím.

Kris: Bylo to v díle, který právě teď běžel v Kanadě, že?

Vanessa: Ano.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Citát

For Valkyries, our last life, it's not called dying… It's called rising. 

Reklama

Stav titulků

Epizoda S05E16: Rise

Titulky pro vás překládá: @channina a Alexka (CWzone)

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců