Ray Donovan Popis

Ray Donovan

Ray Donovan

Ray Donovan umí vyřešit jakýkoliv problém losangeleské smetánky. Na své vlastní potíže a na svou dysfunkční rodinu ale už vůbec nestačí. A když navíc propustí z vězení jeho otce, na radosti mu to rozhodně nepřidá.

Z floutka z ulice se přes malého rváče vypracoval Ray Donovan (Liev Schreiber) až na prominentního „agenta na zavolání“ pro smetánku z Kalifornie. Ray používá svou sílu, výhrůžky a kontakty, aby za bohatými lidmi dokázal zahladit jejich největší problémy. A pokud to občas znamená šlapat přes mrtvoly, zvládne to.

Díky své práci má Ray peníze a vše, co by si mohl přát. Snad jen krom funkční rodiny, která se jen víc a víc rozpadá. Jeho manželka Abby (Paula Malcomson) není se svým životem zrovna spokojená a nedaří se jí dobře vychovávat jejich děti Bridget a Conora (Kerris Dorsey a Devon Bagby).


Problémy mají i Rayovi bratři: nemocný Terry (Eddie Marsan), poněkud opožděný Bunchy (Dash Mihok), jejich nevlastní bratr Daryll (Pooch Hall) a k všeobecné spokojenosti nepřispívá ani jejich otec, podvodník a kriminálník Mickey (Jon Voight). Všechny tyto postavy společně s dalšími tvoří srdce tohoto výjimečného dramatu o dysfunkční a amorální rodině, ve které každý z jejích členů má svůj soukromý temný problém sám se sebou. Seriál také mnozí přirovnávají například ke kultovní Rodině Sopránů.

Tvůrkyní seriálu je americká scenáristka Ann Biderman, která se do povědomí diváků zapsala jako tvůrkyně seriálu Southland a scenáristka filmů Veřejní nepřátelé (2009) a Prvotní strach (1996).

Ray Donovan měl premiéru 30. června 2013 na stanici Showtime a hned v témže roce získal cenu pro nejlepší nový seriál v anketě Critics Choice Television Awards. O rok později si Jon Voight za roli Mickeyho vysloužil i Zlatý glóbus – a nutno dodat, že Voight se na stará kolena objevuje právě zde ve své dost možná životní roli.

FOTO: Showtime

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Syreen

Pro mne očekávaná novinka a bohužel zklamala. Moc překombinované. Mrknu na další díl a uvidím, zda sledovat či ne.

20.6.2013 | 19:11:33
3

Není po všem

Donovanovi se dočkají filmového závěru

Donovanovi se dočkají filmového závěru

Rodinné krimi Ray Donovan se nakonec přece jen bude moci pořádně rozloučit. Stanice Showtime dá seriálu šanci dovyprávět svůj příběh formou filmu, který by se měl začít natáčet ještě letos. Scénář si vezmou na starost Liev Schreiber a David Hollander, přičemž Hollander se chopí i režie.

Reklama

Nejlepší postavy

Rayovy lekce

Rayovy lekce

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás