Ray Donovan
94/100 - 151×

Ray Donovan

Ray Donovan umí vyřešit jakýkoliv problém losangeleské smetánky. Na své vlastní potíže a na svou dysfunkční rodinu ale už vůbec nestačí. A když navíc propustí z vězení jeho otce, na radosti mu to rozhodně nepřidá.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Showtime | 55 minut
žánr
Akční, Drama, Krimi
hrají
Liev Schreiber (Ray Donovan), Jon Voight (Mickey Donovan), Paula Malcomson (Abby Donovan), Eddie Marsan (Terry Donovan), Dash Mihok (Bunchy Donovan), Kerris Dorsey (Bridget Donovan), Devon Bagby (Conor Donovan), Susan Sarandon (Samantha Winslow), Steven Bauer (Avi), Katherine Moennig (Lena), Pooch Hall (Daryll Donovan), Brooke Smith (Frances), Elliott Gould (Ezra Goldman), Hank Azaria (Ed Cochran), Peter Jacobson (Lee Drexler)

Ray Donovan

Z floutka z ulice se přes malého rváče vypracoval Ray Donovan (Liev Schreiber) až na prominentního „agenta na zavolání“ pro smetánku z Kalifornie. Ray používá svou sílu, výhrůžky a kontakty, aby za bohatými lidmi dokázal zahladit jejich největší problémy. A pokud to občas znamená šlapat přes mrtvoly, zvládne to.

Díky své práci má Ray peníze a vše, co by si mohl přát. Snad jen krom funkční rodiny, která se jen víc a víc rozpadá. Jeho manželka Abby (Paula Malcomson) není se svým životem zrovna spokojená a nedaří se jí dobře vychovávat jejich děti Bridget a Conora (Kerris Dorsey a Devon Bagby).


Problémy mají i Rayovi bratři: nemocný Terry (Eddie Marsan), poněkud opožděný Bunchy (Dash Mihok), jejich nevlastní bratr Daryll (Pooch Hall) a k všeobecné spokojenosti nepřispívá ani jejich otec, podvodník a kriminálník Mickey (Jon Voight). Všechny tyto postavy společně s dalšími tvoří srdce tohoto výjimečného dramatu o dysfunkční a amorální rodině, ve které každý z jejích členů má svůj soukromý temný problém sám se sebou. Seriál také mnozí přirovnávají například ke kultovní Rodině Sopránů.

Tvůrkyní seriálu je americká scenáristka Ann Biderman, která se do povědomí diváků zapsala jako tvůrkyně seriálu Southland a scenáristka filmů Veřejní nepřátelé (2009) a Prvotní strach (1996).

Ray Donovan měl premiéru 30. června 2013 na stanici Showtime a hned v témže roce získal cenu pro nejlepší nový seriál v anketě Critics Choice Television Awards. O rok později si Jon Voight za roli Mickeyho vysloužil i Zlatý glóbus – a nutno dodat, že Voight se na stará kolena objevuje právě zde ve své dost možná životní roli.

FOTO: Showtime

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
PRINC180

Tak tu máme 6 řadu to to letí ani si člověk nevzpomene jak začla 1 řada musím po skončení řady 6 připomenout než bude další řada , pevně věřím že bude 7 řada. Je to dobrý seriál snad bude v nastavené laťce pokračovat.

20.12.2018 | 14:13:46
timco89

skvelý seriál, už by si zaslúžil aj svoju stránku :)

22.5.2017 | 21:33:38
pikaia

Dobrý seriál.

21.5.2017 | 12:26:48
trable

rayova manželka je napřesdržku, jinak boží seriál.

20.2.2017 | 21:21:49
sciro

prvé 2 serie TOP tretia 90% snad to nepojde viac dole

24.9.2015 | 13:59:02
aslavey

madafakin boží finále. Fakt jsem se už dlouho u konce jedné série tak nebavil. Naposled snad u Dextra. Pravda, trochu přitažený koňský závody, ty bych klidně předělal, ale zbytek pecka :)

30.9.2014 | 19:57:11
Johny8cz

Ray Ray je prostě boží!

28.9.2014 | 20:52:01
Margarittaa

ray ray

22.9.2014 | 9:59:53
darkHannibal

1. řada mě bavila, na zbytek chybí chuť…

14.9.2014 | 22:04:37
Barryn

Skvělý scénář, děj šlape na plný koule, výtečně vykreslené postavy. Prostě moderní seriál pro fajnšmekry. Ray nepřetržitě pod tlakem ze všech stran (…jak to může člověk vydržet ?…), manželka na vraždu, tatík jakbysmet, vyjímečně nebezpeční protivníci atd. Dějová linie nepředvídatelná, jedno překvapení za druhým. Během epizod se snad nenajdou hluché pasáže. Čekání než vyjede nová epizoda mi připadá nekonečné. Nemá to chybu. Dávám 100%.

10.9.2014 | 21:57:43
1

Není po všem

Donovanovi se dočkají filmového závěru

Donovanovi se dočkají filmového závěru

Rodinné krimi Ray Donovan se nakonec přece jen bude moci pořádně rozloučit. Stanice Showtime dá seriálu šanci dovyprávět svůj příběh formou filmu, který by se měl začít natáčet ještě letos. Scénář si vezmou na starost Liev Schreiber a David Hollander, přičemž Hollander se chopí i režie.

Reklama

Nejlepší postavy

Rayovy lekce

Rayovy lekce

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama