Sense8 Osm věcí, které víme o natáčení Sense8

Osm věcí, které víme o natáčení Sense8

Osm věcí, které víme o natáčení Sense8

Po úspěšné první sérii vypustila stanice Netflix půlhodinové video z natáčení první série s názvem Creating the World, které je dostupné zatím pouze pro předplatitele Netflixu. Pro nás, většinu smrtelníků, kteří Netflix předplacený nemají, je tu tento stručný přehled.


17 0
20.8.2015

O čem je řeč?

Celý dokument má pětadvacet minut a snaží se přiblížit, jak se točily některé obtížnější scény. Dokument komentují herci, kteří sem tam prohodí nějaký ten vtip. Zároveň popisují své první natáčecí dny, zážitky ze zkoušek a to, jak se oba sourozenci Wachowští snažili udržet všechno tak reálné, jak to jen šlo.

(Max Riemelt jako Wolfgang Bogdanow v Sense8; Netflix)1. Natáčení probíhalo na devíti různých místech

Producenti seriálu chtěli vše udržet velice reálné, takže příběhy, které měli být ze Soulu, Mumbaie a v Berlína, se skutečně natáčely tam. Najali tamní herce a zbytek členů natáčecího týmu na těchto místech, aby udrželi co nejreálnější atmosféru.

2. Jamie Clayton neumí řídit

Herečka hrající mladou transsexuální ženu jménem Nomi se svěřila, že její nejoblíbenější scéna ze San Francisca je ta, kde Nomi utíká před policií a rozhodne se ukrást auto. Jakmile nasedne, tak si uvědomí, že vlastně neví, jak řídit. To nemusela ani hrát, ve skutečnosti nevlastní řidičský průkaz.

(Freema Agyeman a Jamie Clayton v Sense8; Netflix)

3. Sense8 se často natáčí uprostřed reálného davu

Když jsme poprvé viděli Riley jako DJku, natáčelo se v pauze mezi opravdovými vystoupeními, aniž by si publikum všimlo, že není skutečný DJ. Podobně tomu bylo u scény, kde Lito, Hernando a Daniela navštívili wrestlingový zápas, ten byl také skutečný.

Teď už vás jistě nepřekvapí, že mezi reálné scény patřil i celý Pride ze San Francisca, na kterém byly Nomi a Amanita, včetně scény, kde jely na motorce.

Aml Ameen také natáčel většinu svých scén ve svém autobusu Van Damn po ulicích Nairobi, kde přišel podezřelý policii a následně musel celý natáčecí tým vysvětlit, co se vlastně děje.

4. Herci natáčejí ve všech zemích současně

Brian J. Smith přirovnal natáčení k vrstvám malby na malířském plátně. Tuppence Middleton, která hraje Riley se k tomu vyjádřila takto:

Začneme v jednom místě natáčení a pak se všichni přesouváme na další. Takže to samo o sobě dost hází s myšlenkami, protože když natáčíte příběh založený na tom, kde jste a natáčíte na druhé straně planety, než se příběh odehrává, je to velmi matoucí.

5. Některé scény byly natáčeny několikrát na několika různých místech 

Když měl štáb možnost přehrát znova stejnou scénu v jiných městech, aby tak zlepšil kvalitu dalšího natáčení na jiném místě, udělal to.

(Daryl Hannah v Sense8; Netflix)

6. Žádní dvojníci, jen šikovní režiséři

I když se tomu přes všechny ty akční scény věří těžce, herci nepoužívali žádné dvojníky, místo toho režiséři natáčeli tak, aby měli herci, co nejvíce času odkutálet se stranou, než jejich protivník udeřil na místo. Jejich šikovnost a sehranost dokazuje i fakt, že nebylo zapotřebí velkou část scén nijak stříhat a upravovat digitálně. Krátkou ukázku naleznete ve videu, kterou jsme zmiňovali již dříve.

7. Po čtyřech měsících cestování okolo světa se celý tým sblížil 

Tuppence Middletonová, představitelka Riley, vysvětlila, že přesto, že nebyli pořád spolu, tak se s ostatními během týdne sblížila. „Myslím, že po týdnu zkoušek v San Franciscu jsme byli jako rodina“ svěřila se.

8. Všechny díly v jeden den

Není pro nás novinkou, že všechny epizody byly vypuštěny v jeden den. To dalo tvůrcům výhodu při braní celého seriálu jako jeden celek a působí tak lépe než většina ostatních seriálů.


zdroj: indiewire.com

Diskuze /7

SheriffWhite

Paráda, tak to já hned mrknu na Netflix a zkouknu to :-)

#2 zlatodeni
redaktor
20.8.2015 | 14:40:07
zlatodeni

#1 SheriffWhite: Taky doufám, že se k tomu někdy dostanu. :D

#3 SheriffWhite
webmaster
20.8.2015 | 14:44:14
SheriffWhite

#2 zlatodeni: On to nekdo brzo hodi nekam na net, nebo se zastav, pustim ti to :-D:-D

redaktor
20.8.2015 | 14:56:08
SheriffWhite

Fajn, tak dokument super. Jeden by řekl, že to musí bejt docela na makovici. Hlavně natáčet scény v jedný zemi, pak je natáčet v druhý tak, aby byly úplně stejný, je fakt těžký. Navíc i Jamie sama řekla, že kolikrát měla problémy si vůbec pamatovat (vzpomenout), co se teď točí :-D

Už si jenom musím zjistit, kde přesně se na Islandu natáčelo. Za měsíc tam letím, tak ať se tam můžu podívat :-)

redaktor
20.8.2015 | 15:49:30
zlatodeni

:D musím to najít! vypadá to opravdu zajímavě :D

webmaster
20.8.2015 | 18:39:55
Aerin

Obdivuju všechny herce i celý tým. Odvádějí skutečně dobrou práci. Těším se na druhou sérii! :-)

20.8.2015 | 21:09:51
franc1s

Luxusní seriál, hodně k zamyšlení a s velkým očekáváním jsem natěšen na druhou sérii. Doporučuji

22.8.2015 | 10:38:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

STAV TITULKŮ

Epizoda S02E10: You Want a War?

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @kaailik

Překlad sedí na verzi Sense8:

  • … .S02E10.WEBRip.X264-SKGTV[ettv]
  • … .S02E10.720p.WEB­Rip.x264-MOROSE[ettv]
  • … .S02E10.1080p­.WEBRip.x264-MOROSE[ettv]

Po zhlédnutí epizodu You Want a War? nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Sense8 a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás