The Americans (Takoví normální Američané)
88/100 - 61×

The Americans(Takoví normální Američané)

Příjemní manželé mají domek na předměstí, upravený trávník, děti, práci, americký přízvuk a americká jména. Nikdo, ani jejich děti, netuší, že jsou ve skutečnosti vzájemně cizími agenty KGB, kteří v USA v době studené války plní misi. A teď se do sousedství přistěhovala rodinka agenta FBI, mise se komplikují, spojky se mění a změnami prochází i samotná domácnost…

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | FX | 50 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller

Ohlédnutí za třetí sérii

Ohlédnutí za třetí sérii

Třetí řada zažila dramatické události, velký zlom i velký propad. Ale byl to i velký krok kupředu.

4 0
29.4.2015

Ve zkratce

Po slibné premiéře první epizody přišel propad sledovanosti téměř o 50% a seriál už se z těchto čísel znovu nevzpamatoval. Naštěstí si vedl dobře při reprízách a přímo skvěle u kritiků. To mu zajistilo čtvrtou řadu a doufám, že ne poslední. Strhující závěr série nás nenechal na pochybách, že tohle rozhodne je ten NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ SERIÁL a z pokračování ve čtvrté řadě nám zcela jistě UPADNE ČELIST.

Třetí rok, pro Paige velký krok

K zasvěcení Paige do situace směřoval příběh už od svého počátku. První dvě řady byla víceméně ještě na druhé koleji, zatímco tentokrát už se jí dostalo většího prostoru a jasných odpovědí. Že pro ni nebude snadné vstřebat, že její rodiče jsou špióni jiné země, bylo ihned jasné. Jak se však s tím faktem vyrovná, netušil nikdo. S ohledem na poslední minuty přibírá na uvěřitelnosti teorie o pastoru Timovi, totiž že i on je ruským ilegálem. Všechno by tomu nasvědčovalo. Spolu se svou ženou tvoří také dvoučlenný manželský pár, i když bezdětný, a mají tu nejlepší pozici. Duchovní, kteří často cestují po celé zemi a navíc mají přístup ke spoustě snadno ovlivnitelných mladistvých.

Čtvrtá řada

O čem by tak mohla být? Pokud se potvrdí teze o pastoru Timovi, tak se dočkáme Paiginy cesty na druhou stranu. V opačném případě by Jenningsovým mohlo být skutečně** pořádně horko**. Nic nerozproudí krev diváků víc, než pořádný lov. Také se nám rozehrála spousta vedlejších linek. Ať už jde o záchranu Niny, její úkol s Antonem, pochybné spojenectví Stana a Olega nebo Philipův/Clackův život s Marthou. Nesmíme opomenout možný nástup uvězněného agenta, kterého se Úřad rozhodl vyměnit za Zinaidu. O možném bližším sblížení Philipa a Sandry nemluvě. Minimálně rok ještě bude co dělat. Snad potom Američanům pomalu nedojde dech…

Co říkáte na třetí řadu vy? A těšíte se zase za rok znovu?

Diskuze /4

fincik

Třetí série byla naprosto nejlepší ze všech předchozích řad. Kvalitou to šlo nahoru, proto nechápu tak špatnou sledovanost. Na čtvrtou řadu se velmi těším. Je tam mnoho prostoru, kudy by se seriál mohl ubírat. Teorie o pastoru Timovi mě vůbec nenapadla, ale myšlenka je to skvělá. Na ČSFD mám stále zatím hodnoceno za 4 hvězdy. Počkám si na 4.sérku a jestli bude stejně dobrá, ne-li lepší, tak s klidem změním hodnocení na 5*. Díky za článek.

1.5.2015 | 13:52:48
moudnik

Teorie o pastoru Timovi mě taktéž vůbec nenapadla, ale od začátku seriálu věřím v obrácení víry a změnu strany u Phillipa i Elizabeth. Přestože vraždí a provádějí špinavou špionážní práci, u Phillipa se už rýsují pochybnosti o sovětské politice a celá rodina je ve státech pevně ukotvená a spokojená. Podle mě dojde k průlomu, výměnám špionů obou stran a přechodu k druhé straně. Proč by jinak byl vůbec seriál natočen,chystalo-li by se odhalení a poprava hlavních představitelů, kteří i přes svou nekalou činnost v USA získali sympatie diváků ? Doufám, že politická situace ve světě v té době přesvědčí oba ke změně strany.

#3 ScaryX
10.5.2015 | 5:00:23
ScaryX

#2 moudnik: Zrovna takový závěr je podle mě naprostá blbost. Maximálně by nechali přejít Philipa, ale nechat Elizabeth, aby ho eliminovala. V horším případě by to mohla provést Paige jako svou vstupní zkoušku… Jo tohle bych si dokázal představit. To by bylo vážně monstrózní finále :-)

čestný člen redakce
10.5.2015 | 23:50:27
téčko171

Já si teda představuju konec seriálu tak, že se východní blok rozpadne a oni prostě dožijí svůj život v USA, aniž by někdo něco zavětřil. Nebo půjdou pod FSB. Nebo přejdou na druhou stranu.

Teorie o pastoru Timovi je hodně zajímavá, ale myslím, že v okamžiku, kdy by to řekli Paige (a ten okamžik by logicky nastat musel), cítila by se ta ještě mnohem víc zrazená, navíc člověkem, o kterém si myslela, že mu může věřit, když jí lžou vlastní rodiče a tuplem by je poslala všechny někam.

Jinak do čtvrté série bych si přál víc Claudie, Frank Langella je Frank Langella, ale ta babka mi fakt přirostla k srdci.

webmaster
3.9.2015 | 16:49:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama