The Boys (Banda)
95/100 - 255×

The Boys(Banda)

Skupinka obyčejných lidí, kteří si říkají Banda, stojí proti superhrdinům, kteří se ne vždy chovají tak, jak se na první pohled zdá a očekává.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Amazon | 50 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Jensen Ackles (Soldier Boy), Karl Urban (Billy Butcher), Jack Quaid (Hughie Campbell), Antony Starr (Homelander), Erin Moriarty (Starlight), Dominique McElligott (Maeve), Jessie T. Usher (A-Train), Laz Alonso (Mother's Milk), Chace Crawford (Deep), Tomer Capon (Frenchie), Karen Fukuhara (Kimiko), Nathan Mitchell (Black Noir), Elisabeth Shue (Madelyn Stillwell), Alex Hassell (Translucent), Aya Cash (Stormfront)

V závěrečné epizodě jsme se dočkali nečekaných soubojů

V závěrečné epizodě jsme se dočkali nečekaných soubojů

Závěr třetí řady nám nabídl hned několik zajímavých soubojů. Kdo s kým poměřil síly a kdo se s kým spojil? Shrňme si události poslední epizody.

17 1
12.7.2022

Vicky dohodu s Homelanderem

Victoria se vydává ve šlépějích své komiksové předlohy, Victora Neumana, a chce se stát viceprezidentkou USA. Dokonce kvůli tomu uzavřela dohodu s Homelanderem, kterému za to prozradila, kde najde svého syna. Oplátkou zato se Homelander pomocí Deepa zbavil kandidáta na viceprezidenta a otevřel tak dveře pro Victorii. Tím se nám tak příběh začíná pomalu uzavírat. Pokud by se tvůrci drželi komiksu, tak v Bílém domě končíme.

Maeve se postavila Homelanderovi, Foto: Amazon

Závěrečného souboje jsme se dočkali předčasně

Velkolepého souboje uprostřed Bílého domu se nedočkáme. Alespoň ne v podání Black Noira a Homelandera. Black Noir totiž v komiksech dělal vše proto, aby Homelandera očernil. Když vše vyšlo najevo, tak se tihle dva servali.
V seriálu jsme se souboje dočkali o dost dříve. Vlastně ani o žádný souboj nešlo. Ve výsledku jsme viděli jen to, jak Homelander Black Noira zabil a to jenom proto, že mu neřekl, že věděl o jeho otci. Trochu zbytečná smrt této postavy. Určitě bychom raději viděli souboj Black Noira se Soldier Boyem. Za tohle řešení si tvůrci zaslouží palec dolů.

Maeve vs Homelander

Díky Annie se Maeve dostala na svobodu a mohla se tak pokusit odstranit Homelandera. Její posedlost jeho smrtí byla tak vysoká, že se do něj pustila i bez pomoci a dalo by se říct, že šlo o poměrně vyrovnaný souboj, který se jí málem stal osudným.
Vzhledem k tomu, že se nakonec Maeve rozhodla obětovat, aby Soldier Boy všechny nezabil, čímž přišla o své schopnosti, tak se dá říct, že si splnila sen. Společně se svou přítelkyní odchází ze scény a celá Sedmička má již jen tři členy, z čehož dva, Deep a A-Train jsou pro Homelandera absolutně nepoužitelní.

Soldier Boy vs Banda

Jenom málokdo by si před finálovou epizodou vsadil na to, že se nedočkáme souboje mezi Soldier Boyem a Homelanderem. Jenomže předposlední epizoda razantně zamíchala kartami. Soldier Boy se dozvěděl, že je otcem Homelandera a hned mu to zavolal. Tím Homelander ztratil zájem o jeho zabití a naopak s ním chtěl vytvořit společně s Ryanem jednu velkou a šťastnou rodinku.

Soldier Boy na to měl jiný názor a klidně by si to s Homelanderem rozdal, jenomže vše se vyvinulo dost nečekaně. Nakonec své síly poměřili především Butcher a Soldier Boy. Butcherovi pak přispěchala na pomoc celá Banda včetně nejnovějšího člena, Annie. Svůj oblek Starlight hodila do koše a postavila se na stranu dobra.
Díky souboji se Soldier Boyem jsme se dočkali i její nové schopnosti. Annie se naučila létat, alespoň v případě, že je v místnosti dostatek elektrické energie.
Tenhle vyrovnaný souboj nemohl pro Bandu dopadnout nikterak dobře, ale nakonec se jim podařilo Soldier Boye opět uspat. Tentokrát ho uložila k ledu Grace, tvůrci si tak pro jeho návrat nechali dveře otevřené o něco víc, než pro návrat Stormfront.

Maeve, Butcher a Soldier Boy se vydali na Homelandra, foto: Amazon

Butcher má již jen rok života

Na závěr jsme se dozvěděli dost nemilou zprávu. Dočasné véčko všechny své uživatele zabije. Pokud si dáte více, jak dvě až tři dávky, tak to máte v životě spočítané. Na to doplatil Butcher, který je na pokraji svého života. Doktoři říkají, že má před sebou poslední rok. Svou diagnózu ještě nikomu neprozradil, ale bez téhle postavy nemá smysl, aby seriál vůbec pokračoval.

Ono ve výsledku komiksový potenciál je již téměř vyčerpaný. Sedmička je zničená, Vought nemá stabilního vůdce a jak se zdá, tak Banda se zaměří především na zničení Victorie. Vidle by jim do toho mohl hodit Homelander, který v poslední epizodě ukázal, že by si ze svých příznivců mohl udělat silné přívržence. Společně s Ryanem by tihle dva mohli tvořit nejsilnější dvojici na planetě a Banda by se musela postavit právě těmto dvěma suprákům.

Jak se poslední epizoda líbila vám?

Zdroj anotačního obrázku: Amazon

Diskuze /7

Witnwawes

Úžasný seriál :) teď už jen poslední sérii a konec. Hlavně žádné natahování

#4 AzurovyAzure77
12.7.2022 | 22:47:42
hyena

soldier boy mi nebol vobec sympaticky ale riadne ma nasralo ako s nim vsetci vydrbali hlavne ten turbo kreten butcher vraj serial bez neho nema zmysel pokracovat no haha dobry vtip..

#3 Outlaw34
13.7.2022 | 0:18:30
Outlaw34

#2 hyena: Tak to s tebou teda naprosto nesouhlasím. SB by měl chcípnout.

13.7.2022 | 13:53:30
AzurovyAzure77

#1 Witnwawes: Jaké natahování? Vždyť se ještě ani nikam pořádně nedostali. Postavy se sotva začaly trochu vyvíjet (třeba Hughie), vztahy jsou pořád otevřené, záporáci jsou k mání a je hodně prostoru pro další nápady. Kdyby to teď ukončili, tak by to dopadlo jako s8 Hry o trůny, usekaný nucený konec bez pořádného rozuzlení. Třeba linky A-Traina a Deepa pořád čekají na svoji pointu a nejsou jediní. Já bych rozhodně bral víc sérií

#5 Menneriath
13.7.2022 | 15:57:47
Menneriath

#4 AzurovyAzure77: Ale tak predsa len sa niečo poriadne stalo. Vought padol.

15.7.2022 | 19:03:21
kutas

jak to že o Maeve říkali v televizi že je lesba, když ji v seriálu nakládaly chlapy jako třeba Butcher?

#7 Ingimir
17.7.2022 | 9:47:34
Ingimir

#6 kutas: lebo v televizi nevedeli že ju nakladaju aj chlapi…

17.7.2022 | 13:03:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama