The Night Manager (Noční recepční)
94/100 - 71×

The Night Manager(Noční recepční)

Bývalý britský voják Jonathan Pine je naverbován do špionážní operace. Jeho úkolem je proniknout do vnitřního okruhu obchodníka se zbraněmi Richarda Onslowa Ropera. Seriál vznikl v koprodukci stanic BBC a AMC. V hlavních rolích hrají Hugh Laurie a Tom Hiddleston.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC | 60 minut
hrají
Tobias Menzies (Geoffrey Dromgoole)


Olivia Colman: Agentka Burrová se nenechá šikanovat

Olivia Colman: Agentka Burrová se nenechá šikanovat

Z nevlídné kanceláře v Londýně vede Angela Burrová svůj skromný úřad – a v centru jejích aktivit je soukromé tažení proti Richardu Roperovi. V Jonathanu Pineovi nachází člověka se stejným svědomím, i když to, že ho pošle do bitvy, vrhne stín na její morální bezúhonnost. .


4 0
18.2.2016

Mohla byste nám na úvod říci něco málo o vaší postavě v seriálu Noční recepční?
Hraji Angelu Burrovou, která pracuje pro vládu jako špion. Podle scénáře pochází ze severu Anglie a to je pro mě velice důležité – na této renegátce je něco zvláštního, má přízvuk, je opačného pohlaví než muži ze soukromých elitních škol a institucí, kteří ji obklopují. Vždy mě připadala jako zebra mezi lvy, ale zebra, která se nebála nebo se nedala zastrašit, a to lvy totálně vyvádí z míry.

Jaké byly vaše reakce, když jste se poprvé dozvěděla o projektu?
Byl to blesk z čistého nebe, protože těsně předtím, než jsem šla na schůzku s režisérkou Susanne Bier, jsem zjistila, že jsem těhotná. Angela Burrová byla původně napsaná jako mužská postava, takže producenti museli nejenom změnit pohlaví postavy, ale také do děje začlenit skutečnost, že jsem těhotná. Naštěstí byli producenti velice milí a nedělalo jim to problémy. Podle mě ale těhotenství postavě jen přilepšilo. Podobně jako u Frances McDormand ve Fargu jí těhotenství přidalo na křehkosti, aniž by si toho všimla nebo aniž by si dovolila toho všimnout. Náznak rodinného života znamená, že v zadním plánu se odehrává další příběh.


Co si myslíte o Johnovi le Carrém a jeho místě jako zakladatele žánru špionážního detektivního románu? Má neuvěřitelný starší repertoár děl, je neuvěřitelné, že se udržel na špici po desetiletí. Měla jsem tu čest jej potkat během natáčení. Je to báječný, charismatický a neuvěřitelně mladistvý a energický muž. Pochopíte, proč jeho knihy neztrácejí nic na své břitkosti a brilantnosti.

Můžete nám prozradit, kde se setkáme s Burrovou na začátku seriálu?
I když je součástí tohoto více méně mužského klubu a světa špionáže, protože pracuje pro vládu, nemá v tomto prostředí mnoho přátel, protože je mimořádně čestná a to nehraje do karet některým jejím zkorumpovaným kolegům. Když se s ní setkáváme, je trochu odsunutá na vedlejší kolej, zoufale se snaží sehnat peníze, aby mohla dělat to, co považuje za správné. Je nekompromisní a nenechá se šikanovat, to se mi na ní líbí. Nesouhlasí s tím, jak postupují někteří její kolegové, je skvělá a velmi silná.

Jaké bylo pracovat s Tomem Hiddlestone a Hugem Lauriem? Čím obohatili své postavy?
Pracovat s Tomem a Hughem byl opravdu svátek! Hugh hraje tohoto mrzkého ničemu se suverenitou, šarmem a elegancí. Příběh je o společenských třídách, moci, a já si myslím, že má trochu pocit křivdy. V jeden moment se ukáže, že Roper patřil mezi první generaci studentů na prestižní soukromé škole v Etonu, kde starší kluci běžně zesměšňovali prváky, ale Roper má tolik moci, tolik peněz a je tak nemilosrdný, že si na něj nikdo netroufne. A Hugh to všechno zvládá hrát s nonšalancí.

Tom Hiddleston je jako Pine také skvělý – má mnoho tváří a jeho postava je tak trochu James Bond. Burrové se podobá tím, že má také vysoké morální zásady a z armády si přinesl schopnost rozlišovat, co je dobré a co zlé. Jeho postava už ve svém životě viděla mnoho zlého, takže ví velmi dobře, co je správné a kam by měl směřovat. To mají s Burrovou společné.

Znají se Burrová a Roper z minulosti? Proč se jej tak zarputile snaží dostat?
Burrová ví, že Roper kšeftuje s těmi nejhoršími zbraněmi a vydělává na smrti, neštěstí a chudobě jiných. Burrová chce tohoto parchanta dostat stůj co stůj, tak se rozhodne do své hry vlákat Pinea, protože ví, že s jeho šarmem, inteligencí a sofistikovaností se mu podaří infiltrovat Roperovu svitu a získat jeho důvěru a srazit ho na kolena zevnitř. Umí lovit mozky – najde si o Pineovi všechny možné informace, a tak se ujistí, že on je ten správný člověk.

Hugh Laurie do příběhu hodně osobně investoval, už před mnoha lety chtěl koupit filmová práva, protože chtěl hrát Pinea. Mluvili jste spolu o tom?
Pamatuji si, jak jednou ve vlaku do Zermattu strašně pracoval na scénáři. Říkala jsem si, že je to na herce nevídaná horlivost. Myslela jsem si, že je to styl jeho práce. Ale až později jsem zjistila, že tak moc mu záleželo, aby se ten příběh dostal na plátno, že chtěl filmová práva koupit už před mnoha lety. K natáčení přistupoval s velkým zaujetím a ve všem se angažoval.

Co znamená Pine pro Burrovou, když jej najde ve Švýcarsku?
Asi velkou naději. Konečně našla někoho, kdo by mohl učinit přítrž vší té špíně. Snaha dostat lidi, jako je Roper, je důvod, proč Burrová existuje, a poprvé našla někoho, komu opravdu věří, má k němu až mateřský přístup. Chce se o něj starat, dostala ho do nebezpečné situace, tak se chce ujistit, že je v pořádku.

Která část natáčení pro vás byla nejpříjemnější?
To je těžké, protože všichni byli velmi milí a všichni jsme spolu dobře vycházeli. Byli jsme spolu celkem dlouho v různých zemích, což bylo skvělé. Nikdy jsem nemusela tak moc cestovat kvůli práci, ale tady jsme natáčeli na Mallorce, v Maroku a Londýně. Natáčení se odehrávalo ve velmi přátelském duchu, všem nám šlo o dobrý výsledek.

Seriál The Night Manager můžete v Česku sledovat od 22. února na stanici AMC.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!